loading...

بهترین هدیه برای عشقم

معرفی بهترین هدایا برای عشاق

نازنین بازدید : 90 سه شنبه 18 مرداد 1401 نظرات (0)

وب سایت دندانپزشکی شما اولین چیزی است که مشتریان در مورد فعالیت شما می دانند، بنابراین مطمئن شوید که اهداف وب سایت خود را برآورده می کنید.
شما برای دستیابی به نتایج دلخواه به یک وب سایت پویا نیاز دارید تا ثابت. قالب سایت وردپرس برای دندانپزشکی خدمات طراحی وب سایت دندانپزشکی ما نه تنها یک وب سایت جذاب و منحصر به فرد را در اختیار شما قرار می دهد، بلکه به طور مرتب سایت شما را برای سازگاری با گوگل به روز می کند. برای اینکه کلینیک دندانپزشکی در گوگل رتبه خوبی داشته باشد، مهم است که وب سایت خود را به طور منظم به روز کنید.
با ما تماس بگیرید
نمونه ای از وب سایت دندانپزشکی که توسط کلینیک MBA در زمینه های اصلی ایجاد شده است
نمونه ای از سایت کلینیک دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی آرمانی
نمونه وب سایت شخصی دندانپزشکی
وب سایت دندانپزشکی دکتر فرحناس دادگر
نمونه ای از وب سایت کلینیک دندانپزشکی 24 ساعته
وب سایت کلینیک دندانپزشکی 24/7 مینوسا
نمونه سایت کلینیک دندانپزشکی حرفه ای
وب سایت کلینیک تخصصی دندانپزشکی بیمارستان عرفان نیاش
نمونه هایی از وب سایت های برند دندانپزشکی
وب سایت دندانپزشکی بیمارستان تاج
نمونه ای از سایت کلینیک دندانپزشکی
خال مخالی دنتا ل سین ​​سی حکمت
وقتی شریک کلینیک MBA می شوید
هنگامی که با کلینیک MBA کار می کنید، از یک رویکرد منحصر به فرد برای طراحی سفارشی و سال ها تجربه ایجاد وب سایت های دندانپزشکی حرفه ای و تعاملی بهره مند خواهید شد. تمامی وب سایت های ما با در نظر گرفتن بهترین استانداردهای سئو طراحی شده اند. وب سایت شما حاوی اطلاعاتی در مورد شما، دندانپزشک و کارکنان، روش های تخصصی شما، فناوری دندانپزشکی و تجهیزات بالینی، اطلاعات تماس، فرم های بیمار، نقشه های راهنمای بالینی و غیره است. ممکن است حاوی اطلاعاتی در مورد

نازنین بازدید : 94 دوشنبه 06 دی 1400 نظرات (0)

هزینه استفاده از یخچال
ستاره های انرژی بیشتر، صرفه جویی بیشتر
یخچال شما تا 8% هزینه‌ قبض‌های انرژی شما را دربر می‌گیرد؛ بنابراین انتخاب یک یخچال با بهره‌وری انرژی خوب می‌تواند به‌ صرفه جویی در هزینه‌های شما کمک کند. درحالی‌که یخچال های بزرگتر انرژی بیشتری نسبت به یخچال های کوچک تر مصرف می‌کنند، یخچال کوچیک رتبه‌بندی برچسب انرژی ستاره به شما کمک می‌کند تا میزان مصرف انرژی آن‌ها را باهم مقایسه کنید.

هنگامی‌که بین دو مدل با اندازه مشابه مردد هستید، یخچال با ستاره‌های بیشتر را انتخاب کنید زیرا هزینه استفاده از آن برای شما کمتر خواهد بود. چقدر کمتر؟ در جدول زیر هزینه‌های استفاده از چند یخچال با ظرفیت مشابه اما رتبه‌های مصرف انرژی متفاوت را می‌توانید مقایسه کنید:

4 ستاره     3.5 ستاره    2 ستاره    1 ستاره
مصرف انرژی    310kWh    346kWh    3437kWh    559kWh
هزینه ده سال استفاده    3,271,200 تومان    4,149,600 تومان    5,241,600 تومان    4,703,200 تومان
در یخچال به چه ویژگی‌هایی نیاز دارید؟
یخ‌ساز و آب‌سردکن
وجود آب‌سردکن و یخ‌ساز در درب یخچال باعث صرفه‌جویی در انرژی و جلوگیری از اتلاف سرما می‌شود؛ چراکه مجبور نیستید مدام درب یخچال را برای نوشیدن آب سرد باز و بسته کنید.

برخی از آب‌سردکن‌ها و یخ‌سازهای یخچال ها نیاز به اتصال به شیر دارند؛ بنابراین باید هزینه اضافی برای لوله‌کشی پرداخت نمایید.

برخی از یخچال ها به‌جای لوله کشی در قسمت داخلی خود مخزن دارند، هرچند که برای این مدل‌ها دیگر نیاز به لوله کشی نیست اما همین مخزن تقریباً 30% از فضای فریزر را اشغال می‌کند.

برخی از یخچال ها نیز نیاز به تعویض فیلتر تصفیه آب دارند که برای جلوگیری از بدطعم شدن آب و رشد باکتری باید به‌صورت دوره‌ای (حداکثر هر شش ماه یک‌بار) تعویض شوند.

کشو جامیوه ای و سبزیجات (Crisper)
داشتن یک کشو جامیوه ای خوب شما را از نگهداری تعداد زیاد کیسه‌های پلاستیکی مختلف میوه و سبزیجات در یخچال راحت می‌کند. کشو جامیوه ای باید میوه‌ها سبزیجات شما را تازه نگه دارد. بعلاوه باید تمیز کردن آن آسان باشد. اگر جز آن دسته افرادی هستید که میوه و سبزیجات زیادی را در یخچال نگه می‌دارید، باید یخچالی بخرید که بیش از یک جامیوه ای داشته باشد. جامیوه ای شما باید حداقل 45 سانتی‌متر عرض داشته باشد تا برای قرار دادن سبزیجات بلندی مثل کرفس مناسب باشد.

درب یخچال
مطمئن شوید که دستگیره‌های یخچال خیلی بالا یا خیلی پایین نباشند و همچنین در فضایی که یخچال را قرار می‌دهید، درب های یخچال به‌راحتی باز و بسته می‌شوند. برخی از یخچال ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان جهت باز شدن درب‌های آن‌ها را برعکس کرد. دقت کنید هنگام خرید، یخچالی که در فروشگاه می‌بینید به دلیل اینکه هنوز به برق وصل نیست، درب‌های آن بسیار راحت‌تر باز می‌شود.

کنترل‌های دما
هنگام خرید یخچال و بازدید مدل‌های مختلف، به دنبال یخچالی با حداقل دو کنترل دمای جداگانه باشید. در یخچال هایی که تنها دارای یک کنترل دما برای هر دو بخش یخچال و فریزر هستند، شما نمی‌توانید دمای یخچال یا فریزر را بدون تأثیر بر دیگری تنظیم کنید. برخی یخچال های الکترونیکی کنترل های بیشتری دارند.

برخی یخچال ها یک حافظه 24 ساعته دارند که باز کردن درب یخچال را کنترل می‌کنند و قبل از یک استفاده سنگین از یخچال (مانند زمانی که بچه‌ها از مدرسه می‌آیند و یا شما برای تهیه شام مرتب به یخچال سر می‌زنید) شروع به پیش خنک‌سازی می‌کنند.

برخی یخچال ها به‌صورت خودکار یخ‌زدایی را بر اساس شرایط خاصی انجام می‌دهند.

برخی دیگر از یخچال ها زمانی که درب آن را زیاد باز نگه می‌دارید و یا درست نمی‌بندید با بوق هشدار شما را مطلع می‌سازند.

چگونگی انجام تنظیمات کنترل دمای یخچال
با استفاده از دفترچه راهنما بررسی کنید که دمای یخچالتان بر اساس دستورالعمل‌های توصیه‌شده تنظیم شده باشد

از دماسنج برای اندازه‌گیری دمای داخل استفاده نمایید (تابستان و زمستان)

دمای یخچال را تا 3 درجه و دمای فریزر را تا 18- درجه تنظیم نمایید

جریان هوا را در داخل یخچال خوب نگه دارید تا از وجود مناطق گرم و سرد جلوگیری کنید

طبقات
طبقات یخچال باید به‌سادگی برای تمیز کردن و یا تنظیم محل قرارگیری، قابل جابه‌جا کردن باشند. داشتن طبقات چندقسمتی یا بخش‌بندی شده می‌تواند برای قرار دادن ظروف مختلف غذا و نوشیدنی مناسب باشد.

جنس طبقات ممکن است پلاستیک یا شیشه نشکن باشد. برخی از طبقات دارای لبه‌های بلند و یا دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد برای سهولت استفاده است. برای مثال اگر دست شما به‌به بطری شیر بخورد و شیر بریزد، طبقات لبه‌دار مانع از ریختن شیر در دیگر قسمت‌های یخچال می‌شود.

نازنین بازدید : 144 سه شنبه 25 آبان 1400 نظرات (0)

قیمت یخچال سایز کوچک یکی از انواع یخچال های کوچک که طرفداران زیادی دارد، یخچال کوچک رنگ است. این یخچال ها ظاهری بسیار زیبا و شیک دارند و در رنگ های مختلفی مانند زرد، قرمز، آبی و صورتی تولید می شوند. اکثر افراد برای خرید یخچال به دنبال رنگ های کلاسیک مانند سفید، مشکی یا نقره ای و بژ هستند، اما یخچال کوچک رنگ نیز می تواند به عنوان گزینه ای جالب برای چیدمان شادتر انتخاب شود. یخچال های کوچک رنگی به خصوص برای فضاهایی مانند خوابگاه یا ویلا پیشنهاد خوبی هستند چرا که تنظیم رنگ در این فضاها امکان پذیر است.

برندهای یخچال کوچک در ایران

در بازار ایران یخچال های کوچک از برندهای Eastkol، Emerson، Electrosteel، Eurostar، Polar، Singer، SNOWA، Samsung، LG، Hisense، Sam، Media و ... وجود دارد که هر کدام دارای قیمت و امکانات ویژه ای هستند. از جمله این ویژگی ها می توان به ظاهر، بی صدا بودن، مصرف انرژی، کیفیت مواد به کار رفته در آن ها و سایر عواملی که بر قیمت آن ها نیز تأثیر می گذارد، اشاره کرد.

یخچال کوچک امرسون: امرسون یخچال های کوچکی با ابعاد 5 تا 10 فوت تولید می کند و این محصولات از کیفیت و طراحی خوبی برخوردار هستند. قیمت یخچال های کوچک امرسون از حدود 3 میلیون تن شروع می شود.
یخچال کوچک الکترواستاتیک: این شرکت یکی از برندهای موفق در تولید یخچال فریزر می باشد. قیمت یخچال استیل برقی کوچک از 3 میلیون تن شروع می شود و کیفیت خوبی دارد.
یخچال کوچک ایستکول: این شرکت که یک برند ایرانی است، یخچال های کوچک ساده و ویترینی را با کیفیت بالا تولید می کند و همواره یکی از پرفروش ترین های بازار بوده است. قیمت یخچال های کوچک این برند از 2 میلیون تن شروع می شود.
یخچال کوچک ال جی : این برند نامی است که برای همه افراد کاملا آشناست و یخچال کوچک ال جی یکی از بهترین یخچال های موجود در بازار است و به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به سایر برندها دارد.

نازنین بازدید : 94 سه شنبه 18 آبان 1400 نظرات (0)

همانطور که می دانید آبچکان وسیله ای است که در آشپزخانه برای خشک کردن ظروف شسته شده استفاده می شود. خريد آبچكان ارزان پس از شستشو، ظروف باید قبل از قرار دادن داخل کابینت در جای خود قرار داده شوند تا کاملا خشک شوند. ناودان مکانی در اطراف ماشین ظرفشویی است که این امکان را فراهم می کند. انتخاب نوع آبچکان با توجه به محل قرارگیری آشپزخانه و کابینت ها صورت می گیرد. به عنوان مثال، اگر ماشین ظرفشویی خانه شما طوری قرار دارد که سینک زیر پنجره آشپزخانه باشد، بهتر است از ناودان های رومیزی مختلف استفاده کنید.

 


اما اگر پشت سینک نصب شده روی دیوار قرار داشته باشد از نمونه های دیواری استفاده می شود که نمونه آن را در عکس بالا مشاهده می کنید که به این نوع ناودان ها نیز گفته می شود (گروه اولستر اخیرا پایه آلومینیومی تولید کرده است). معیارهای مختلفی برای خرید این دستگاه وجود دارد که باید در نظر داشت. یکی از این معیارها توجه به نوع ناودان است. از آنجایی که این دستگاه دائماً در معرض رطوبت و آب است، هر چه در انتخاب متریال دقت بیشتری داشته باشید، طول و دوام این دستگاه بیشتر خواهد بود. ناودان ها معمولا دارای دو نوع آبیاری و استیل هستند. در فولادهای مختلف این دستگاه ها ضد زنگ بوده و مقاومت بیشتری در برابر رطوبت محیط دارند. بنابراین هزینه تهیه آن بیشتر از نوع روکش است. ناودان های گالوانیکی معمولاً با روکش نیکل کروم ساخته می شوند و با توجه به قیمتی که دارند کیفیت قابل قبولی را ارائه می دهند.

نازنین بازدید : 87 دوشنبه 17 آبان 1400 نظرات (0)

لیفتینگ ابرو بدون عمل جراحی مشکلات مالی اخیر و بحران اقتصادی باعث افزایش چشمگیر لیفت ابرو با بوتاکس و مواد شده است. ما بر این باوریم که دو دلیل اصلی برای این امر وجود دارد: افرادی که قبلا برای جراحی مراجعه می کردند و هزینه آن را پرداخت می کردند، اکنون می خواهند به دنبال درمان های غیر جراحی و مقرون به صرفه باشند. چشم پزشکان نیز پروسه بالا بردن ابرو بدون جراحی را راه ساده تری برای افزایش درآمد می دانند که زمان زیادی نمی برد.

اگر کمی به اطراف نگاه کنید، متوجه خواهید شد که استایل و مد دهه 90 دوباره ظاهر شده است. به عنوان مثال، چوکرهای لاغر و خدمه پر زرق و برق. اما خوشبختانه یکی از ویژگی های تیپ و استایل دهه نود دقیقاً همان چیزی است که باید در نظر داشت: اندام و همچنین ابروهای باریک.
بیمارانی که چند سال پیش هزینه زیادی برای جراحی لیفت ابرو پرداختند، اکنون به دنبال گزینه های ارزان تری برای جوانسازی صورت هستند. به خصوص اگر این چهره جوان و جذاب بتواند به حفظ شغل فعلی شما کمک کند یا به یافتن شغل مناسب منجر شود. مردم ترجیح می دهند درمان های کمتر تهاجمی با هزینه کمتر داشته باشند.

مزایای لیفت ابرو بدون جراحی
لیفت ابرو بدون جراحی، علاوه بر ارزانتر بودن نسبت به جراحی، به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد و خطرات آن بسیار کمتر از جراحی صورت است.

افرادی که برای لیفت ابرو با مواد مراجعه می کنند کسانی هستند که می خواهند ظاهری براق و ابروهای بلند داشته باشند و قصد انجام عمل های تهاجمی و خطرناک را ندارند، صورتشان پوست زیادی برای برداشتن دارد، جراحی ندارند و ایمن هستند. که به دنبال عواقب ماندگار عملیات نیستند.

لیفت ابرو بدون جراحی برای افراد جوان و بیمارانی است که فعالیت بیشتری دارند. آنها نمی خواهند زمان قابل توجهی را برای استراحت و بهبودی تلف کنند و از تورم یا قرمزی پوست خود اجتناب کنند.

بوتاکس برای ابرو چیست؟
لیفت ابرو با مواد با کمک سم بوتولینوم A (بوتاکس) یا ابوتولین سم A (دیسپورت) امکان پذیر است. هر دو روش ماهیچه های موجدار، پروگزیمال و اوربیکولاریس را که مسئول بالا و پایین بردن ابروها هستند، شل می کنند.

به این ترتیب عضلاتی که وظیفه بالا و پایین بردن ابروها را بر عهده دارند دیگر عملکرد طبیعی خود را انجام نمی دهند. این اثر مطلوب می تواند از سه تا شش ماه ادامه داشته باشد.

عضلات پیشانی و ابرو

مراحل بوتاکس ابرو
بوتاکس روشی ساده و موثر برای لیفت ابرو بدون نیاز به جراحی است. لیفت ابرو با بوتاکس می تواند خطوط و چروک های روی پیشانی را از بین ببرد و ابروهای افتاده را به حالت صحیح بازگرداند. مشکل انقباض و موقعیت نادرست پلک بالا نیز برطرف خواهد شد. در این فرآیند مقدار کمی بوتاکس به ناحیه مورد نظر ابرو تزریق می شود. به این ترتیب ابروهای افتاده بالا رفته و لیفت مورد نظر انجام می شود.

پس از تزریق ماهرانه و صحیح حجم های کوچک بوتاکس در نواحی کلیدی پیشانی و بالای چشم، پیشانی افراد بالاتر رفته و ظاهر آرام تری پیدا می کند و در نتیجه چهره جوان تری را شاهد خواهیم بود.

لیفت ابرو بدون جراحی معمولاً به روش‌های جراحی در این ناحیه ترجیح داده می‌شود، زیرا جراحی ظاهری غیرعادی و شگفت‌انگیز به صورت و چشم‌ها به افراد می‌دهد. علاوه بر این، نباید عوارض جانبی قابل توجه اعمال لیفت مانند ریزش مو ناشی از برش های پوستی، اسکار، درد موضعی و سردرد را فراموش کنیم. اثرات عالی و جذاب عمل لیفت ابرو بدون نیاز به سم بوتاکس ارجحیت دارد.

نازنین بازدید : 105 دوشنبه 07 تیر 1400 نظرات (0)

فرزند علیرام نورایی ،علیرام نورایی در دورهمی ،قد همسر علیرام نورایی علیرام نورایی قد ،فیلم های علیرام نورایی ،صبا تاجیک همسر علیرام نورایی

علیرام نورایی متولد ۱۸ فروردین ۱۳۵۶ در تهران بازیگر سینما و تلویزیون میباشد. او فارغ التحصیل رشته کامپیوتر از دانشگاه جهاد است.

ازدواج علیرام نورایی با صبا تاجیکچند سالی است که متاهل شده ام و زندگی خیلی خوبی دارم. امیدوارم چشم نخوریم. (می خندد) همسرم هنرمند نیستند اما هنر سینما را دوست دارند. در مورد پیشنهادهایم با ایشان صحبت می کنم و در قبول نقش ها از مشورت های ایشان استفاده می کنم.

صبا تاجیک همسر علیرام نورایی!

در برخی مجله ها و سایت ها همسر علیرام نورایی را صبا تاجیک معرفی کرده اند، اما تا چه اندازه این مطلب واقعیت دارد هنوز به طور رسمی از سوی یک منبع موثق تائید نشده است. تنها در حد یک گمان هست بیشتر این احتمال که صبا تاجیک همسر علیرام نورایی باشد بیشتر با توجه به عکس های که علیرام نورایی از خود و همسرش در اینستاگرامش منتشر کرده است به وجود آمده که عکس همسر علیرام نورایی بسیار شبیه تاجیک مدلینگ معرف هست. صبا تاجیک متولد ۱۰ دی ماه ۱۳۶۷ اهل تهران حوالی تجریش است.

همسر صبا تاجیک بیوگرافی صبا تاجیک همسر علیرام نورایی بیوگرافی علیرام نورایی اینستاگرام علیرام نورایی فیلم های علیرام نورایی علیرام نورایی در دورهمی بیوگرافی بازیگران مجله سینما

 همسر علیرام نورایی
ماجرای عاشق شدن علیرام نورایی
بله من عاشق شدم و یکبار عشق واقعی را تجربه کردم . من در برهه ای از زمان عاشق شدم که اصلا به ازدواج فکر هم نمیکردم و اصلا جزو برنامه های زندگی ام نبود. اما دیدن همسرم تمام معادلات من را به هم ریخت و مسیر زندگی ام را تغییر داد . ما حدود ۶ سال است که ازدواج کرده ایم و خداروشکر زندگی آرام و خوبی داریم.

فرزند علیرام نورایی
علیرام نورایی در برنامه دورهمی مهران مدیری از سه نفره شدن خانواده اش در سال ۹۷ خبر علیرام نورایی برای اولین بار در برنامه دورهمی اعلام کرد که قرار است به زودی پدر شود و خانواده آنها به زودی سه نفره میشود.

همسر صبا تاجیک بیوگرافی صبا تاجیک همسر علیرام نورایی بیوگرافی علیرام نورایی اینستاگرام علیرام نورایی فیلم های علیرام نورایی علیرام نورایی در دورهمی بیوگرافی بازیگران مجله سینما

 علیرام نورایی بازیگر سینما و همسرش
بزرگترین معضلات جامعه

توهین در فضای مجازی یکی از بزرگترین معضلات جامعه ما است و من حتی برای رفع این معضل در چند سال پیش کمپین لطفا توهین نکنیم را به راه انداختم و برای ترویج آن بساری تلاش کردم . متاسفانه اوضاع فضای اجتماعی ما بسیار نابسامان است.

خصوصیت اخلاقی بارز علیرام نورایی
من آدم به شدت حسودی هستم ، اصلا مگر میشود فروردینی باشی اما حسود نباشی؟!

من زمانی که به دنیا آمدم نوه ارشد هر دو خانواده بودم و زمانی که برادرم پدرام به دنیا آمد درحالی که تنها ۲ سال داشتم بند ناف برادرم را کندم و پدر و مادرم مجبور بودند برادرم را بالای کمد بگذارند…

دوستان هنرمند و فوتبالیست

من با خیلی از همکارانم دوست هستم. اما ارتباطی که در آن رفت و آمد باشد و صمیمی تر باشیم با سیاوش خیرابی و محسن افشانی است که ارتباط تلفنی دارم. از میان فوتبالیست ها با هیچ کدام دوست صمیمی نیستم.

سلفی علیرام نورایی با بازیگران و عوامل پایتخت
علیرام نورایی پارکور
مربی ورزش پارکور در قاره کهن است. او در زمینه ورزشهای رزمی نیز فعالیت دارد.

 علیرام نورایی در حال تمرین کیک بوکسینگ
ماجرای بازیگر شدن علیرام نورایی
من خیلی اتفاقی وارد این حرفه شدم .من سال ۷۵ در دانشگاه نرم افزار میخواندم ، دو خانم برای تکمیل پایان نامه به دانشگاه ما آمده بودند و خیلی اتفاقی به من پیشنهاد بازی در پایان نامه داده شد و از همان زمان کامپیوتر را رها کردم و مشغول بازی در آمفی تئاتر شدم و از آن به بعد سرنوشتم عوض شد و سال ۷۹ با سریال شب آفتابی قاسم جعفری به تلویزیون معرفی شدم و فکر میکنم در مجموعه ۷۰ کار سینمایی و تلویزیونی انجام داده باشم.

 آغاز فعالیت هنری علیرام نورایی
وی از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را در زمینه تئاتر شروع کرد و همچنین فعالیت سینمایی خود را در سال ۱۳۸۴ با ایفای نقش در فیلم سینمایی گرگ و میش آغاز نمود. از دیگر فعالیت های وی می توان به حضور در تئاترهای مختلف، فیلم های کوتاه، جشنواره تئاتر دانشجویی و مجموعه های تلویزیونی اشاره کرد.

وی تا کنون در سریال های آسپرین (سینمای خانگی) پول کثیف، جابربن حیان، ماتادور، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، سینمایی سیب ترش، قلاده های طلا، پله، همیشه سینما و شاید برای شما هم اتفاق بیفتد در اپیزودهای شب شکار، گنجشک های شاهد، نور در تاریکی، بعضی آرزوها بازی کرده است.

علیرام نورایی در سریال آسپرین

در خلاصه داستان این سریال آمده است که آسپرین داستان یک پزشکی است که قصد دارد بر روی یکی از بیماران مرد خود آزمایش های عجیبی و غریبی انجام دهد. اما نتایج آزمایش ها چیزی خارج از تصور پزشک روی می دهد و اوضاع بیمار از کنترلش خارج می شود و باعث می شود سریال به شرایط پیچیده و معمایی سوق پیدا کند.

علیرام نورایی در سریال جاده چالوس
در خلاصه داستان این سریال آمده است که مرد ثروتمندی در آستانه ورشکستگی هست و به خاطر هزینه های بالای خانواده خود نمی تواند کار خود را پیش ببرد در همین زمان یک رستوران متروکه در شمال کشور به عنوان ارث به همسر این مرد می رسد. محبوبه همسرش خانواده را راضی به رفتن به شمال و اداره این رستوران برای سر و سامان دادن دوباره به زندگیشان می کند و …

نازنین بازدید : 74 دوشنبه 07 تیر 1400 نظرات (0)

اگر شما بی جنس گرا هستید یعنی جذابیت جنسی را تجربه نمی کنید. شما هیچ تمایلی به انجام روابط جنسی ندارید.
توضیح بی جنس گرایی کمی دشوار است زیرا برای همه متفاوت است. افراد بی جنس گرایی وجود دارند که جذابیت عاطفی را تجربه می کنند و به روابط متعهد و دوست داشتنی می پردازند. افراد غیر بی جنس گرایی هم وجود دارند که به عنوان آروماتیک شناخته می شوند و علاقه ای به رابطه جنسی و رابطه عاطفی ندارند.

بی جنس گرایی

تمایلات جنسی بسیار پیچیده است. حتی گاهی اوقات وقتی که به دهه بیست و سی سالگی خود رسیدید، نمی دانید کدام برچسب را به خودتان بدهید. شما هنوز هم ممکن است در تلاش باشید تا بفهمید که چه کسی هستید.

اگر مطمئن نیستید که با چه کسی تماس بگیرید و از چه کسی بپرسید، برخی از نشانه هایی که ممکن است با آنها بی جنس گرایی را تشخیص دهید گردآوری کرده ایم:

بی جنس گرا

1. می توانید شخصی را جذاب بدانید اما مورد توجه تان قرار نگیرد
شما می توانید بگویید که آیا کسی خوب به نظر می رسد یا نه. شما قادر به تحسین از گونه های برجسته افراد، موهای ابریشمی یا شکم سیکس پک آنها هستید اما تحسین صفات جسمی آنها به این معنا نیست که شما به آن خصوصیات جسمی جذب می شوید. شما قادر هستید بدون اینکه تحریک شوید زیبایی آنها را تصدیق کنید.

2. شما از بغل کردن و بوسه لذت می برید اما نمی خواهید محبت جسمی تان بیشتر شود
برخی از افراد بی جنس گرا از لمس کردن لذت می برند. آنها از آغوش لذت می برند. ماساژ، نوازش و بوس کردن برایشان لذت بخش است. بی جنس گرایی به معنای مخالفت با هر نوع محبت جسمی نیست. شما هنوز هم از آغوش گاه به گاه لذت می برید. شما فقط چیزی شدیدتر از آن را نمی خواهید.

3. شما به ندرت جذب کسی می شوید
شما نسبت به بقیه دوستان خود بیشتر در مورد روابط دچار وسواس هستید. شما کسی نیستید که با افراد غریبه تصادفی در کافه ها در ارتباط باشید. در موارد نادری که شما به کسی جذب می شوید، کسی است که شما او را خوب می شناسید. کسی که به او اعتماد دارید. کسی که بیش از یک چهره صرفا زیبا باشد.

4. وقتی دوستانتان در مورد روابط خود صحبت می کنند، محل را ترک می کنید
شما چیزهای عجیب و غریب در مورد رابطه جنسی را درک نمی کنید. وقتی دوستانتان از روابط خشک خود شکایت می کنند ، شما نمی توانید ناامیدی آنها را درک کنید. سپری کردن ماه ها بدون رابطه جنسی برای شما دشوار نیست. طبیعی است. اگر کاملاً صادق باشید، این یک تسکین است.

5. شما حوصله تماشای صحنه های جنسی را ندارید
شما صحنه های طولانی و پیچیده روابط جنسی در فیلم ها را نمی فهمید. شما ترجیح می دهید بین زوج ها گفت و گو تماشا کنید تا ببینید که چقدر به خوبی خارج از رختخواب هم با هم رفتار می کنند. به نظر شما نحوه تعامل دو نفر در طی یک مکالمه بسیار مهمتر از شیمی آنها در اتاق خواب است.

6. ازدواج نکردن هدف اصلی شما در زندگی است
شما بدون رابطه خوشحال هستید. شما مطمئن نیستید که آیا می توانید عاشق شوید و ازدواج کنید. شما حتی مطمئن نیستید که آن چیزها را  می خواهید. شما بیشتر به حرفه خود، خانواده و دوستانتان اهمیت می دهید. عشق رمانتیک در لیست اولویت های شما زیاد نیست. حتی ممکن است اصلاً در لیست تان نباشد.

7. رابطه جنسی به طور روزانه از ذهن شما عبور نمی کند
بعضی اوقات شما فراموش می کنید که بقیه دنیا چقدر دیوانه روابط جنسی هستند زیرا صمیمیت جسمی برای شما مهم نیست. این چیزی نیست که شما به طور میانگین ​​در مورد آن فکر کنید. شما هر زمان که بخواهید افکار زیادی دارید اما رابطه جنسی یکی از این موارد نیست.

8. شما بیشتر از ظاهر به شخصیت دیگران اهمیت می دهید
وقتی با شخص جدیدی ملاقات می کنید، بیشتر به نحوه برخوردش با شما نسبت به آنچه در سطح ظاهر است، اهمیت می دهید. این بدان دلیل است که شما قادر به سرمایه گذاری عاطفی در شخصی هستید اما دوست ندارید که از لحاظ جسمی مورد توجه آنها قرار بگیرید.

9. شما می توانید بقیه عمر خود را بدون برقراری رابطه جنسی ادامه دهید اما این بدان معنا نیست که شما آن را نمی خواهید
شما هیچ علاقه واقعی به رابطه جنسی ندارید. با این حال، این بدان معنی نیست که شما کاملاً از آن دوری کنید. در حالی که برخی از بی جنس گراها از رابطه جنسی خودداری می کنند، افراد بی جنس گرای دیگر برای رضایت از همسران خود رابطه جنسی برقرار می کنند. آنها همچنین ممکن است خودارضایی کنند زیرا این امر باعث می شود احساس بهتری برایشان به وجود بیاید. هیچ راه “کاملا درستی” برای افراد بی جنس گرا وجود ندارد. حتی اگر رابطه جنسی چیزی نیست که شما می خواهید، به هر حال ممکن است آن را داشته باشید

نازنین بازدید : 72 دوشنبه 07 تیر 1400 نظرات (0)

آراس بولوت اینملی
Aras Bulut Iynemli
این بازیگر جوان و موفق متولد ۲۵ اگوست سال ۱۹۹۰ در شهر استانبول است.
برادر بزرگترش از هنرمندان تئاتر و خواهر بزرگترش نیز از خواننده‌های مطرح ارکستر سمفونی ترکیه هستند.
آراس بعد از دریافت مدرک دیپلم در دبیرستان بشیکتاش در رشته مهندسی پرواز در دانشگاه تکنیک استانبول فارغ التحصیل شد.
اولین تجربه حضور آراس
اولین تجربه حضور آراس در تلویزیون به تبلیغات چیپس برمی‌گردد، که در زمان پخش تبلیغ از جهت ظاهر و بازیگری از طرف یکی از کارگردان‌های مطرح ترکیه به نام خانم زینب گونای تان، مورد توجه قرار گرفت.

اولین تست بازیگری
آراس برای تست بازیگری به دفتر تهیه‌کنندگان سریال مشهور روزی روزگاری دعوت شد و توانست در اولین جلسه دیدار با کارگردان، پروژه تایید لازم را بگیرد و وارد کادر بازیگران حرفه‌ای این سریال بشود.
او در نقش پسر بزرگ خانواده به نام مِته ایفای نقش کرد.
او بنا به نقشی که به عهده داشت، نشان داد که مته با گذشت زمان به خوانندگی رو می‌آورد و حتی با کاور یک موزیک قدیمی، نقش مته بسیار مورد پسند بینندگان قرار گرفت.

آراس بولوت اینملیآراس بولوت اینملی
1
2
Previous
Next
نقش متفاوت آراس بولوت اینملی
آراس در سال ۲۰۱۳ پس از پایان پروژه روزی روزگاری با پیشنهادهای فراوانی رو به رو شد. اولین تجربه سینمایی او با نام محمود و مریم بود؛ اما بازی او در این نقش مورد انتقاد بسیاری از منتقدین سینما قرار گرفت. پس از آن دومین فیلم سینمایی او با نام آیا خوب هستیم؟

در نقش شخصی با ناتوانی جسمی ظاهر شد و برخلاف اولین تجربه سینمایی این‌بار مورد تمجید بسیاری از تماشاگران و منتقدان قرار گرفت.

حضور آراس در سریال حریم سلطان
او بعد از این دو کار سینمایی بار دیگر در نقش شاهزاده بایزید در سریال حریم سلطان به قاب تلویزیون بازگشت. او به مدت دو سال در این پروژه حضور داشت.

آراس بولوت اینملیآراس بولوت اینملی
1
2
Previous
Next
در سال ۲۰۱۵ در سریال مارال در کنار بازیگر مطرح و جوان  هازال کایا، به ایفای نقش پرداخت. سریال مارال در مدت زمان پخش نتوانست با وجود این دو ستاره درخشان به موفقیتی که در انتظارش بود برسد و بعد از ۳ ماه به پایان رسید.

آراس بولوت اینملیآراس بولوت اینملیآراس بولوت اینملی
1
2
3
Previous
Next
آراس در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در کنار بازیگر جوان چاتای اولوسوی یکی از بهترین سریال‌های تلویزیونی به نام (داخل) با ژانر اکشن را به نمایش گذاشت.

آراس بولوت اینملیآراس بولوت اینملیآراس بولوت اینملی
1
2
3
Previous
Next
در سریال جدیدی به نام گودال از سال ۲۰۱۷ به عنوان نقش اول حضور داشته و همچنان نیز با امتیازی بالا در صدر جدول سریال‌های در حال پخش به کار خود ادامه می‌دهد.

آراس بولوت اینملیآراس بولوت اینملیآراس بولوت اینملی
1
2
3
Previous
Next
آراس بولوت اینملی یکی از نقش آفرینی‌های فراموش نشدنی‌اش را در فیلم سینمایی معجزه آسمان هفتم ارائه داد؛ او با کاراکتر شخصی با ناتوانی جسمی به نام ممو توانست به شهرت جهانی دست یابد و جوایز زیادی دریافت کند.

نازنین بازدید : 73 یکشنبه 06 تیر 1400 نظرات (0)

لیست کادوهای مناسب برای دختران 20 ساله:
خرید کادوی تولد برای دختران یا خانم‌ها، نیاز به دقت و توجه بیشتری نسبت به خرید هدیه تولد برای پسران یا آقایان دارد. در این مقاله تلاش کرده‌ایم لیست کاملی از هدایای منحصر به فرد و مناسبی که به درد کادوی تولد برای دختر 20 ساله می‌خورد را برای شما تهیه کنیم. این هدایای تولد در واقع بخشی از وسایل جشن تولد می باشد.

این سوالی است که اکثر ما در هنگام خرید کادو تولد برای دختر 20 ساله برای جشن تولد با آن مواجه شده‌ایم. از آن جایی که دختران جوان در این دوره خاص، حساسیت بیشتری از خود نشان می‌دهند، قطعا انتخاب یک هدیه تولد مناسب برای آنها سخت و دشوار خواهد بود؛ پس قبل از هر اقدام برای خرید کادو تولد برای دختر 20 ساله، باید به چند نکته اصلی توجه کنیم.

1- در خرید کادو تولد برای دختر 20 ساله، همیشه به سلیقه فرد توجه داشته باشید. در حقیقت کادویی مورد پسند یک دختر جوان 20 ساله قرار می گیرد که با سلیقه او همخوانی داشته باشد و مطابق و یا مشابه رنگ و طرحی باشد که او دوست دارد.

2- خرید بهترین کادو برای دختران لزوما به معنای گران قیمت بودن کادو نیست؛ در برخی مواقع شیک‌ترین و در عین حال به صرفه‌ترین اشیا یا لوازم می‌تواند مناسب‌ترین کادو تولد برای دختر 20 ساله باشد و آنها را بیشتر از گرفتن یک کادوی گران قیمت خوشحال کند.

3- از آنجایی که دخترها بسیار ایده‌آل گرا هستند و نسبت به هر موضوع، شیء یا ایده ساده و فانتزی عکس‌العمل مثبتی نشان می‌دهند، به شما پیشنهاد می‌کنیم در اولین مرحله از خرید کادو تولد برای دختر 20 ساله به دنبال خرید هدیه‌ای باشید که تازگی داشته و در عین حال خلاقانه و پر از ابتکار به نظر برسد.

ست رژ لب
زیبایی و آراستگی ظاهری یکی از دغدغه های اصلی خانم‌ها محسوب می‌شود. هر بانوی جوانی دوست دارد زیبا به نظر برسد و برای این زیبایی نیز هزینه می‌کند. خرید یک ست کامل رژ لب می‌تواند مناسب‌‌ترین و در عین حال جالب‌ترین کادوی تولد برای دختر 20 ساله باشد.

ست رژ لب برای دختر 20 ساله

خرید ست کامل بدلیجات
یکی از پر‌طرفدارترین چیزها در بین دختران و بانوان، استفاده از بدلیجات شیک و زیبا است. روی بدلیجات می‌توانید به عنوان یکی از گزینه های خرید کادوی تولد برای خانم‌ها حساب باز کنید. در این مورد دقت داشته باشید رنگ و نوع طراحی بدلیجات از اهمیت زیادی برخوردار است.

ست بدلیجات برای دختر 20 ساله

ساعت مچی
ایده خرید ساعت مچی به عنوان هدیه برای یک دختر 20 ساله هرگز قدیمی نمی‌شود. این هدیه علاوه بر اینکه ارزشمند و گرانبهاست، کاربردی و ماندگار هم هست. به طور معمول دختران چنین هدیه‌ای را هرگز رد نمی‌کنند و حتی آن را به عنوان با ارزش‌ترین یادگاری خود نگه می‌دارند.

ساعت مچی یک کادو مناسب برای دختران 20 ساله

مقاله 50 تم تولد دخترانه جدید + عکس های با کیفیت

کتاب
یکی از هدایای مفید جهت هدیه دادن به یک دختر جوان می‌تواند کتاب باشد. در سنین جوانی دختران علاقه فراوانی به خواندن کتاب‌ های ایرانی و خارجی به ویژه رمان دارند. بدون شک کتابی که در موضوع و محتوا با سلیقه فرد همخوانی داشته باشد، از ارزنده‌ترین هدایای تولد به شمار می‌رود.

رمان برای هدیه دادن به دختر 2- ساله

دستبند
انتخاب یک دستبند ظریف، ساده و در عین حال شیک، یکی از زیورآلات مورد علاقه دختران است. دستبندی که بر روی آن یک کلمه یا یک جمله انگیزشی حک شده باشد، می‌تواند یکی از شیک‌ترین کادو تولد برای دختران باشد. در خرید یک دستبند، دوام و ماندگاری آن حرف اول را می‌زند.

دستبند دخترانه

ست لاک ناخن
یکی از بهترین تصورات خانم‌‌ها و به ویژه دختران جوان، داشتن یک ست کامل از انواع بهترین لاک ناخن‌هاست. بانوان به زیبایی ناخن‌ های خود اهمیت می‌دهند، برای این کار وقت می‌گذارند و پیش می‌آید که در هفته چندین بار به لاک زدن مشغول می‌شوند. خرید یک ست لاک ناخن به عنوان کادوی تولد برای دختران می‌تواند آنها را بسیار خوشحال کند.

ست لاک ناخن

گارد گوشی
خرید گارد گوشی برای بانوان یک هدیه کاربردی و در عین حال جالب می‌باشد. چنانچه قصد دارید به عنوان کادوی تولد برای خانم‌ها گارد گوشی بخرید، پیشنهاد می‌کنیم گاردی متناسب با مدل گوشی آنها تهیه کنید که علاوه بر فانتزی بودن، جذاب بوده و رنگ بندی زیبایی هم داشته باشد.

گارد گوشی برای دختر 20 ساله

قاب عکس
تهیه یک قاب عکس می‌تواند نشان دهنده خلاقیت شما در خرید کادوی تولد برای دختران باشد. از آنجا که افراد به هیچ وجه به فکر تهیه قاب عکس برای خودشان نیستند، شما با کادو دادن قاب عکسی که طراحی زیبایی داشته باشد، می‌توانید یادگاری خوبی از خودتان به جا بگذارید.

قاب عکس دخترانه

50 کیک تولد دخترانه جدید + عکس های با کیفیت

دوربین عکاسی
برای آن دسته از خانم‌ها یا دختران جوانی که علاقه‌مند به عکاسی‌اند یا در این زمینه مشغول فعالیت هستند، هدیه دادن یک دوربین عکاسی می‌تواند علاوه بر اینکه نیاز آنها در گرفتن عکس‌ های با ‌کیفیت را برطرف کند، برایشان فوق‌العاده جالب و ارزشمند نیز است. تهیه دوربین با‌ کیفیتی که دقیقا همان چیزی باشد که دختران انتظارش را دارند، برای آنها کاملا لذت بخش خواهد بود.

دوربین عکاسی مناسب دختران 20 ساله

سبد گل یا گل طبیعی
برای تهیه کادو تولد برای خانم‌ ها، لازم نیست به دنبال خرید اشیاء یا وسایل تزیین تولد گران قیمت باشیم. تهیه یک سبد گل برای تولد یا دیگر مناسبت‌ها، در عین ساده بودن، حسن نیت شما را نشان می‌دهد. یک سبد گل، بهترین و خاص‌ترین انتخاب برای کسی است که برایش ارزش قائل هستید.

شاید یکی از عجیب‌ترین و یا حتی جذاب‌ترین کادو های تولد برای خانم‌ها یا دختران گل طبیعی باشد. معمولا برای بانوانی که علاقه‌مند به پرورش یا نگهداری گیاهان و گل‌ها هستند، این هدیه می‌تواند سرشار از زیبایی و طراوت باشد.

نازنین بازدید : 75 یکشنبه 06 تیر 1400 نظرات (0)

در بعضی موارد، ممکن است تغییری در وضعیت قرارگیری بدن یا نحوه نشستن یا ایستادن خود نبینیم. پشت خود را خم کرده و قوز کنیم. با گذشت زمان، این شرایط می تواند بر بدن تأثیر بگذارد و مشکلاتی مانند کمردرد را ایجاد کند. امروزه، هم برای کار و هم برای اوقات فراغت، افراد ساعت های زیادی روی صندلی می نشینند که در نهایت به دلیل قرارگیری نامناسب کمر، درد کمر ایجاد می کند.

نه تنها این مشکل، بلکه سبک زندگی ما انسان ها نیز می تواند به مرور بر بدن تأثیر منفی بگذارد. اما به لطف قوزبندها و دستگاه های اصلاح بدن، می توانیم نحوه نشستن و ایستادن را بهبود ببخشیم. در ادامه ای مطلب قصد داریم شما عزیزان را بانکات مهم برای خرید قوزبند آشنا کنیم و چند مدل از پرفروش ترین قوزبند های موجود در بازار را معرفی کنیم باما همراه باشید.

قوزبند چیست؟
قوزبند وسیله ای است که به شما کمک می کند ماهیچه های شانه و ستون فقرات را متعادل کنید تا در حالت ایستاده یا نشسته قوز نکنید و به مرور زمان به عضلات و ستون فقرات آسیب نرساند. هدف اصلی این دستگاه آموزشی ایجاد شرایط بدنی مناسب و استاندارد است تا شانه ها و کمر شما در شرایط ایده آل باشد.

بیشتر ما وقتی می خواهیم فعالیت ‌های ورزشی و امور روزانه خم میشویم و این کار این باعث درد در کمر می شود با کمک قوزبند می توانیم چنین مشکلاتی را حل کنیم و کیفیت زندگی را با گذشت زمان بهبود ببخشیم.

راهنمای خرید قوزبند طبی مناسب چه کسانی است؟
نوجوانان با برآمدگی (قوز) خفیف تا متوسط باید از قوزبند طبی استفاده کنند. با رشد استخوان ها قوزبند طبی بسته می شود تا از قوز بیشتر جلوگیری کند. بیماران در چند روز اول استفاده از قوزبند طبی کمی احساس ناراحتی و محدودیت می کنند. اما پس از مدتی به قوزبند عادت می کنند. قوزبند طبی مدرن به شکلی طراحی شده اند و به بیمار امکان می دهند در حالی که از قوزبند استفاده می کند در بسیاری از فعالیت ها شرکت کند.

بیشتر بخوانید
بهترین کارواش خانگی از مارک های رونیکس و بوش و...
5 نکته ای مهم برای خرید قوزبندکه باید بدانید
بهترین قوزبند طبی

1.راحتی و سایز مناسب قوزبند
راحتی مهمترین عامل در هنگام خرید قوزبند است. افرادی که در حالت نشسته و ایستاده قوز میکنند باید قوزبند بگیرند که وضعیت جسمی آنها را بهبود بخشد و در عین حال راحت باشد. استفاده از قوزبند نامناسب شما را آزار می دهد و ممکن است بدن درد داشته باشید. و از آنجا که خرید بند قوزبند پا مانند لباس برای پوشیدن شبانه روز است، شما قبل از هر چیز باید به دنبال محصولاتی متناسب با اندازه بدن خود باشید.

2 .قابلیت تنظیم قوزبند
عامل مهم دیگر در انتخاب و خرید قوزبند، قابل تنظیم بودن سایز بندهای محصول است. با وجود این بندها، حتی اگر اندازه مناسبی برای استفاده خود پیدا نکردید، می توانید از اندازه های دیگر استفاده کنید و با تنظیم بندها اندازه قوزبند را با بالاتنه ای خود تنظیم کنید.

3.جنس قوزبند طبی
جنس یک قوزبند می تواند از پارچه، ابر، نئوپرن و موارد دیگر ساخته شود. به خاطر داشته باشید، هر ماده ای، در وهله اول، باید ضد حساسیت به پوست شما باشد و به راحتی شسته شود.

4. محل استفاده
برخی از قوزبند ها فقط برای از بین بردن انحنای شانه ها، برخی دیگر برای برداشتن قوز ستون فقرات طراحی شده اند و برخی دیگر کل قسمت های بالاتنه را به طور کلی می پوشانند، بنابراین شما باید حتما به جایگاه مصرف آن توجه کنید. لازم به ذکر است که برخی از این محصولات را می توان روی لباس پوشید و برخی دیگر را می توان در زیر لباس پوشید.

5.قیمت قوزبند طبی
قیمت قوزبند با توجه به نام تجاری، کیفیت ساخت، موقعیت قابل استفاده و مواد تعیین می شود و اگرچه معمولاً توصیه می شود افراد بدون مشورت با یک متخصص از چنین محصولات بهداشتی استفاده نکنند، اما ما در این مورد به شما هشدار می دهیم. اما به هر حال در این مقاله در هنگام خرید قوزبند مناسب و با کیفیت نکات مهمی را ارائه داده ایم که قطعاً مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت.

15 مدل از پرفروش ترین قوزبندهای موجود در بازار
1.قوزبند اپو مدل 2175
مشخصات کلی محصول
مناسب برای
کمر
نوع عملکرد
قسمت مثلثی شکل فشار را به درستی در قسمت شانه ها تقسیم می کند
نحوه بسته شدن
چسبی
موارد استفاده :
اصلاح خمیدگی پشت (قوز)
ضعف عضلات کتف
بیشتر بخوانید
15 بررسی و خرید الکل سنج دقیق تا 30% تخفیف
سایر توضیحات
مناسب برای استفاده کودکان و بزرگسالان
قسمت مثلثی شکل فشار را به درستی در قسمت شانه ها تقسیم می کند
بندهای ضربدری شکل این محصول حفاظت بیشتری را ایجاد می کند و امکان تنظیم و تغییر میزان فشار را آسان می سازد
جنس محصول 60% پلیستر، 25% ابریشم مصنوعی، 15% نایلون

نازنین بازدید : 42 یکشنبه 06 تیر 1400 نظرات (0)

فرش دستبافت یا فرش ماشینی برای جهیزیه ؟
از سوالات متداول همین انتخاب فرش جهیزیه عروس است.

در نظر بگیرید تک‌ تک عناصر منزل شما از یک سبک دکوراسیون باشند؛

یک فرش مدرن در کنار مبلمان استیل اصلا زیبایی ندارد و همین‌طور یک فرش دستبافت ابریشمی با طرح‌های اسلیمی در کنار یک دست مبل فانتزی مدرن!

تک‌تک این المان ها زیبایی خاص خودشان را دارند که در یک ترکیب نامناسب جلوه‌شان را از دست می‌دهند.

پس برای انتخاب فرش جهیزیه عروس علاوه بر توجه به سبک مبلمان خود به رنگ کفپوش و مبلمان‌تان نیز دقت کنید.

اغلب کفپوش‌ها از رنگ‌های خنثی انتخاب می‌شوند؛ بنابراین به سادگی با هر رنگی ترکیب می‌شوند. پس به هارمونی رنگ در فضای خود دقت کنید.

اما در مورد انتخاب فرش ماشینی یا دستباف، در این مطلب ما در مورد انتخاب فرش ماشینی برای جهیزیه خواهیم پرداخت و به زودی در مورد انتخاب فرش دستباف برای جهیزیه و راهنمایی خرید فرش دستباف نیز خواهیم پرداخت.

فرش ماشینی جهیزیه

فرش ماشینی برای جهیزیه
با توجه به تنوع زیاد انواع فرش ماشینی موجود در بازار این راهنما به شما کمک میکنید مانند یک کارشناس، فرش جهیزیه عروس بخرید.

اغلب خانه های ما ایرانی ها پوشیده از فرش های ماشینی است چون خیلی ها قدرت خرید فرش های گران قیمت دستی را ندارند. با راهنمای خرید فرش های ماشینی با ما همراه باشید.

با توجه به تنوع زیاد انواع فرش های ماشینی موجود در بازار این راهنما به شما کمک میکنید مانند یک کارشناس، فرش جهیزیه عروس با قیمت مناسب و طرح زیبا بخرید.

اندازه گیری دقیق را فراموش نکنید
شاید اولین قدم برای خرید فرش جهیزیه عروس،‌ این باشد که شما بدانید دقیقا چه فرش ماشینی و با چه سایزی می خواهید.

اگر در این مورد خوب عمل نکنید و به سایز مورد نظرتان نرسید ممکن است زیبایی خانه تان را زیر سوال ببرید.

شما فکر کنید در یک سالن ۴۰ متری یک فرش ۴ متری پهن کنید،‌ به نظرتان زیبا جلوه می کند؟ اصلا به چشم می آید؟

یا برعکس،‌ پذیرایی ۱۰ متری تان را با یک فرش ۹ متری پر کنید .

این کار ممکن است خانه شما را کمی کوچک تر از چیزی که هست نشان بدهد.

پس قبل از این که به مراکز فرش بروید حتما به سایز مورد نظرتان برسید و بعد اقدام کنید.

خرید فرش برای جهیزیه عروس

به رنگ فرش جهیزیه عروس دقت کنید
چند سالی هست که خانه های نوعروسان را به سبک اروپایی ها با فرش ها و مبل ها و پرده های سفید پوشیده می شوند.

با این که این رنگ بسیار زیباست و خانه را حسابی دل باز و جذاب نشان می دهد اما کثیفی هایی در پی دارد که ممکن است به عنوان خانم خانه کمی شما را اذیت کند.

برای این که این مشکل را نداشته باشید،‌ زمانی که مشغول خرید فرش روشن برای جهیزیه هستید،‌ طوری آن را انتخاب کنید که رنگ های خاکستری کم رنگ و گل های بزرگ و فانتزی روی آن را پوشانده باشد.

بهتر است به جای خرید فرش های تک رنگ حتما از فرش هایی استفاده کنید که طرح دار هستند.

فرش های تک رنگ کثیفی را خیلی زود نشان می دهند و همین مسئله ممکن است برای شما ایجاد دردسر کند و مجبور باشید مدام با شامپو فرش،‌ فرش های تان را تمیز کنید.

از فرش های شگی استفاده نکنید
مدرن بودن خانه تازه عروسان بسیار خوب است و هوشمندانه.

اما اگر بخواهید این مدرن بودن را با خرید فرش هایی که از نخ های ضخیم و بلند پوشانده شده اند نشان بدهید قطعاً انتخاب خوبی نخواهید داشت.

این مدل فرش ها شاید ظاهر جذابی داشته باشند اما اگر بخواهید در خانه از آن ها استفاده کنید قطعا پشیمان خواهید شد.

نخ های بلند این فرش ها خیلی سریع از بدنه فرش جدا می شوند و این طرف و آن طرف می ریزند و سریع شکل زیبای خودشان را از دست می دهند.

علاوه بر این ها نشستن یا خوابیدن روی این فرش ها با سختی زیادی همراه است و شما را با مشکل رو به رو می کنند.

بهترین فرش برای جهیزیه نو عروس

تراکم فرش بیشتر‌ ماندگاری بیشتر
زمانی که می خواهید فرش جهیزیه عروس را بخرید بهتر است آن را لمس کنید.

هر قدر تراکم سر نخ و حجم فرشی که مد نظرتان است بیشتر باشد دوام و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

اگر فرش کم تراکم بخرید بعد از مدتی آن قدر کم بار و سفت می شود که به شما این حس را می دهد که انگار روی موکت نشسته اید و مجبور می شوید فرش را عوض کنید.

پیشنهاد ما به شما این است حداقل از فرش های ۷۰۰ شانه به بالا خرید کنید.

بهتر است از آن ابتدا کمی بیشتر هزینه کنید تا فرش تان چند سالی برای شما فرش بماند و لازم نباشد هر دو سال یک بار آن را تعویض کنید.

ممکن است شما نتوانید به خوبی یک کارشناس تراکم فرش را محک بزنید،‌ برای این کار کافیست از فروشنده بخواهید درباره تراکم فرش مورد نظرتان برای شما صحبت کند و بگوید فرشی که قصد خرید آن را دارید در چه وضعیتی قرار دارد.

فرش ایرانی بخرید
چندسالی است فرش های ابریشم گونه وارد بازار شده اند و انصافاً آن قدر نوع بافت و طرح های شان زیباست که هر خریداری را به صرافت می اندازد تا آن را خریداری کند.

اما اگر انتخاب شما برای قسمت پر رفت و آمد خانه تان این نوع فرش هاست بهتراست کمی تامل کنید تا در این خصوص به شما توضیحاتی بدهیم.

فرش های بلژیکی بسیار نازک هستند و برای این که به زمین بچسبند پشت آن ها از لاتکس پوشانده شده.

اما همین لاتکس باعث می شود شست و شوی چنین فرشی بسیار سخت شود و جالب است لاتکس مورد نظر بعد از شست و شو کاملا از بین می رود و فرش شما تغییر شکل می دهد و به قول معروف کیست می افتد.

اگر دوست دارید حتماً از فرش بلژیکی در خانه تان داشته باشید بهتر است آن را برای قسمتی از خانه تان در نظر بگیرید که رفت و آمد در آن زیاد نیست و شما را با مشکل رو به رو نمی کند.

نازنین بازدید : 39 شنبه 05 تیر 1400 نظرات (0)

با این وجود باید بگویم که، به جای فرض کردن، بهتر است نظر مردان را به طور مستقیم از خودشان بشنویم.

دکتر Vaanholt به شرکت کنندگان خود که مردانی از سراسر جهان بودند، مجموعه ای از تصاویر زنان با اشکال بدنی مختلف ارائه کرد تا با نگاه کردن به آن ها جذاب ترین شکل تا فرمی که کم ترین جذابیت را دارد، رتبه بندی کنند. در مجموع ۲۱ تصویر وجود داشت.

جای تعجب نبود که بیشتر شرکت کنندگان زنان لاغرتر را ترجیح می دادند و آن ها را جذاب ترین زنان می دانستند.

به گفته سایت Spring.org، این زنان دارای کم ترین BMI و بر روی خط مرزی کمبود وزن بودند.

این لزوما تعجب آور نیست، اما قطعا ناامید کننده است.

در همه گروه ها افراد تصویر لاغرترین زنان را ترجیج می دادند، که این مسئله به هیچ وجه با مدلی که ما از جذابیت پیش بینی کرده بودیم، مطابقت نداشت.

ما فرض کردیم که مردها زنی را می پسندند که در میانه طیف قرار دارد و شاید دارای یک فرم بدنی به شکل ساعت شنی است.

نظر مردان در مورد زنان لاغر چیست؟

اما دلیل این که چرا مردان زنان لاغرتر را ترجیح می دهند ممکن است با آن چه فکر می کنید متفاوت باشد.

همه این ها ریشه در تکامل دارد، و زنان لاغرتر معمولا جوان تر و سالم تر باقی می مانند.

اگرچه اکثر مردم از این که لاغری شدید به عنوان جذاب ترین نوع بدن در نظر گرفته می شود تعجب نمی کنند.

چون این موضوع به شدت بر رسانه ها، فرهنگ و دنیای مد حاکم است.

پیشرفت مهم این است که ما اکنون درک تکاملی از چرایی این مسئله و اینکه مردان چه اندامی را دوست دارند داریم.

همچنین شکل بدن نه تنها با توانایی تولید مثل، بلکه با دانش زنده ماندن هم مرتبط است.

این مسئله توضیح می دهد که چرا BMI بالاتر زنان در این مطالعه، رتبه آن ها را کاهش می دهد.

تناسب اندام در شرایط تکاملی شامل دو چیز است:

بقا و

توانایی تولید مثل

چیزی که می خواستیم بررسی کنیم این بود که وقتی به دیگران نگاه می کنیم و فکر می کنیم که به طور فیزیکی جذاب هستند.

آیا واقعا این ارزیابی را براساس درک تکاملی برنامه ریزی شده از پتانسیل آن ها برای بقا و توانایی تولید مثل آن ها در آینده انجام می دهیم؟

تاثیرات فرهنگی در اندامی که مردان از آن لذت میبرند

با این حال، به این نکته در مورد اینکه مردان چه اندامی را دوست دارند اشاره می کنند که:

فرهنگ های مختلف می توانند شکل بدن یک زن به طور متفاوتی درک کنند و این مسئله بر آن چه که آن ها “جذاب” می پندارند، تاثیرگذار است

همچنین در همان مطالعه، محققان دریافتند که زنان مردانی را ترجیح می دهند که دارای شانه های پهن و دور کمر کوچک هستند.

با وجود این که این مطالعه خاص ادعا کرد که مردان زنان لاغر را ترجیح می دهند، مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۱ انجام شد که نتایج متفاوتی داشت.

ایده آل ترین بدن در نظر مردان

این مطالعه کشف کرد که مردان بیشتر جذب زنانی می شوند که شکل بدنی به شکل ساعت شنی دارند– دور کمر کوچک، اما باسن بزرگ.

حالا این برای ما کمی منطقی تر است.

به گزارش Medical Daily، آن ها همچنین درباره سوال مردان چه اندامی را دوست دارند دریافتند که:

مردان زنانی که دور کمر بزرگ تری دارند را ترجیح می دهند و احساس می کنند که این مسئله از چهره آن ها و این که پستان های آن ها چقدر بزرگ باشد، مهم تر است

ما فکر می کنیم که یک فرم بدن به شکل ساعت شنی از نظر مردان، از دیدگاه تکاملی نشان می دهد که آن زن کاندیدای خوبی برای بچه دار شدن است.

به خاطر داشته باشید که این یافته ها نشان دهنده این مسئله نیستند که زنان دارای دیگر فرم های بدنی جذابیتی ندارند.

بدن های زنان در تمام شکل ها و اندازه ها وجود دارند و هر کدام دارای ویژگی های متفاوتی هستند که آن ها را در نوع خودشان منحصر به فرد و زیبا می کند.

پس بیایید بر آن چه مردان از جذاب بودن انتظار دارند تاکید نکنیم و بر آن چه درباره خودمان دوست داریم متمرکز شویم

رسانه های جمعی هم تاثیر زیادی بر عقاید ما از نوع افرادی که زیبا می پنداریم دارند.

با این حال خوشبختانه، فعالیت های مثبت بدنی بیشتر و بیشتری به امید تغییر آن ها آغاز شده است.

قیقا همان نواحی هستند که در مغز افراد مبتلا به سوء مصرف مواد دچار تغییراتی می شوند.

نازنین بازدید : 36 شنبه 05 تیر 1400 نظرات (0)

شب زفاف ؛ ازدواج یکی از پیمان های محکمی است که بنیاد خانواده را پایه گذاری می کند و بدین ترتیب، شب زفاف و یا شب عروسی را رقم خواهد زد. شب زفاف یکی از خاطره انگیزترین و زیباترین شب های عمر هر انسانی  محسوب می گردد؛ که با آگاهی و توجه به نکات مهم آن،  زوجین می توانند شبی مالامال از لذت هایی بیاد ماندنی را برای هم فراهم سازند.

فرهنگ های متنوع ، ویژگی ها مختلف، رسوم و آداب قومی و نژادی در ارتباط با شب زفاف بسیار گوناگون می باشد؛ اما در دیدگاه کلی تر،میتواند شب زفاف را نخستین شب زوجین دانست که ارتباط جنسی بین آنها برای اولین بار برقرار می شود.در شب زفاف، عروس در حجله ای آماده و منتظر خواهد بود که داماد با رسومات خاص و طی تشریفاتی به حجله وارد شود و در شب زفاف رابطه جنسی بین آنها برقرار گردد.

شب زفاف چیست؟

شب زفاف اصطلاحی است که یا به اولین شب پس از ازدواج، (به ویژه در صورتیکه آن شب، عروس و داماد با یکدیگر هم بستر شوند) یا نخستین تجربهٔ آمیزش جنسی گفته می شود.برقراری رابطه جنسی برای دختران مصداق این است که آنها درد بسیار زیادی را در ضمن پاره شدن پرده بکارت تجربه میکنند و غیر از آن ، درد بسیار زیادی هنگام داخل شدن آلت تناسلی مرد در داخل واژن (دخول) خواهند داشت.باما در ادامه این مقاله از عروس ما (arousema.ir) همراه باشید تا بیشتر در مورد شب زفاف و آداب و رسوم آن آشنا شوید.

شب زفاف و اقدامات آن

همانطور که قبلاً هم بیان کردیم،شب زفاف با ارتباط جنسی و پاره شدن پرده بکارت زن همراه خواهد بود. این شب را میتوان، شبی مبارک و خجسته دانست که ارتباط نه فقط جسمانی بلکه ارتباط روحانی و پاک در بین زوجین برقرار می گردد، تا تشکیل خانواده و ازیاد نسل به قوت خود ادامه داشته باشد.در این شب فرخنده، می بایست اقداماتی از طرف مرد و زن انجام شود و هردو موظف به انجام این اقدامات در شب زفاف هستند تا بتوانند شبی رویایی و فراموش نشدنی را برای همدیگر رقم بزنند.

موارد مهم شب زفاف برای مرد و زن

 • قبل از شب زفاف زن و مرد باید خجالت، یا رودبایسی را کنار بگذارند و با هم راحت باشند تا ارتباطی عاشقانه را تجربه نمایند.
 • از قبل باید زوجین، آداب و رسوم هر کدام از خانواده ها را اطلاع داشته باشند و بر اساس آن شب زفاف را برنامه ریزی کنند (بخصوص برای خانواده های سنتی).
 • می بایست زن و مرد، همدیگر را درک کنند و بر طبق میل هم با توجه به شرایط عمل نمایند.
 • اضظراب، هیجان، ترس، عصبی بودن، تهدید، فشار و اجبار برای هریک از زوجین بخصوص زن،  اثر منفی بر شب زفاف خواهد داشت.
 • ازقبل گواهی معاینه پزشکی (سلامت پرده بکارت) توسط زن به همسر و خانواده او  تحویل داده شود (خانواده های مقید) تا در شب زفاف خاطری آسوده تر را داشته باشد.

در شب زفاف لطفا انتظارات غیر واقعی نداشته باشید.

زمانیکه زندگی مشترک خود را شروع میکنید، باید همچنیان توجه داشته باشید که شب عروسی شما نمیتواند رمانتیک ترین لحظه ای باشد که در تمام طول عمر خود تجربه کرده اید. حقیقت اینجاست که شب های عروسی رمانتیک، فقط متعلق به پرده های سینما هستند. واقعیت اینجاست که هم عروس و هم داماد به دلیل فشار کاری و استرس موجود خسته تر از شب های قبل هستند و این امر آنها را در بهترین شرایط برای معاشقه قرار نمیدهد.

اگر بتوانید یکدیگر را آرام کنید و با هم صمیمی باشید،یک تجربه جنسی عالی را یا همان شب یا در شب های آتی تجربه خواهید کرد.از سوی دیگر حتی اگر شب اول عروسی خودتان رابطه جنسی برقرار کنید اما لذتی را که در نظر داشتید نبردید،بقیه عمر وقت دارید که تکنیک هایتان را عوض کنید.در حال حاضر فقط باید روی این مطلب تمرکز کنید که از بودن با هم لذت ببرید. سعی کنید به این پاراگراف از مقاله آموزش شب زفاف توجه زیادی داشته باشید،زیرا اجرای صحیح آن ضامن شبی به یاد ماندنی برای شما و همسر عزیزتان خواهد بود.

انواع درد در اولین شب زفاف

دو نوع درد رایج داریم که تمامی خانم های عزیز هنگام اولین تجربه در رابطه جنسی شان احساس میکنند،این دو مورد عبارتند از:

۱) درد به علت پارگی پرده بکارت دختر

این درد همانطور که در بالا ذکر شد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است که اینگونه زخمها معمولا دردناک تر از سایر زخمها میباشند.برای کنترل یا کاهش درد،بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است.این کار سبب میشود تا دختر به مرحله ارگاسم یا نزدیک آن برسد.رسیدن به ارگاسم،آستانه تحمل درد را بالا میبرد و باعث میشود که درد یا خیلی کم شود یا قابل تحمل گردد.

نازنین بازدید : 38 شنبه 05 تیر 1400 نظرات (0)

بیوگرافی جواد عزتی

محمدجواد عزتی بازیگر ایرانی متولد 20 دی ماه سال 1360 در شهر تهران است و فارغ التحصیل هنرستان سوره است.

جواد عزتی

رکوردشکنی با فیلم هزارپا

او در کنار رضا عاطران در فیلم هزارپا موفق شد که رکورد فروش فیلم در ایران به شکل قابل توجهی بالا ببرد و رکورد فروش را بزنند.

جواد عزتی

شروع فعالیت هنری

جواد عزتی از سال 1375 به صورت حرفه ای وارد دنیای بازیگری شد. او ابتدا از تئاتر فعالیتش را شروع کرد و سپس در سال 81 نخستین کار تلویزیونی را بازی کرد.

جواد عزتی

استعداد ویژه جواد عزتی

او در تیپ سازی و خلق شخصیت ها با گریم سخت استعداد بسیار بالایی داشت و این مورد را می تواند در سریال قهوه تلخ و در نقش بابا اتی به خوبی مشاهده کرد.

جواد عزتی

سریال های شاخص جواد عزتی

از سریال های او می توان به مثل هیچ‌کس، کمربندها را ببندیم، باغ مظفر، سه دونگ، سه دونگ، مرد هزار چهره ، چاردیواری ،  لطفاً دور نزنیم، دست بالای دست، دردسرهای عظیم و قهوه تلخ اشاره کرد. او در سریال قهوه تلخ و دردسرهای عظیم 2 هم حضور اشت. قهوه تلخ سریال خانوادگی طنزی به کارگردانی مهران مدیری و فیلمنامه نویسی امیر مهدی ژوله و خشایار الوند است که بصورت هفتگی از 23 شهریور 1389 در بسته بندی های سه قسمتی در شبکه نمایش خانگی توزیع می شد.

نازنین بازدید : 37 پنجشنبه 20 خرداد 1400 نظرات (0)

چگونه کپشن را در اینستاگرام کپی کنیم
گاهی اوقات متن هایی را در اینستاگرام مشاهده می کنیم که ارزش اشتراک گذاری با مخاطبین دیگر را دارد. متأسفانه ، اینستاگرام معمولاً به کاربران اجازه کپی برداری عنوان نمی دهد. برای حل این مشکل چند ترفند وجود دارد که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد. انواع ترفندها و روش های کپی برداری از شرح تصاویر در اینستاگرام:

نسخه وب اینستاگرام
برنامه های جانبی
از عملکرد ocr استفاده کنید
1- عنوان را با نسخه وب اینستاگرام در اینستاگرام کپی کنید
ساده ترین و مطمئن ترین راه برای کپی کردن عنوان در اینستاگرام استفاده از نسخه وب است. با انجام چند مرحله ساده می توانید این کار را برای کپی کردن عنوان از طریق نسخه وب اینستاگرام در اینستاگرام انجام دهید.

برای کپی کردن عنوان از طریق وب در اینستاگرام ، ابتدا پیوند پست را کپی کنید.
پستی را که می خواهید زیرنویس اینستاگرام را کپی کنید باز کنید و روی سه نقطه در بالای پست ضربه بزنید. از پنجره باز شده گزینه Copy Link را انتخاب کنید.
زیرنویس ها را در اینستاگرام کپی کنید
در مرحله دوم ، باید پیوند کپی شده از پست را در نوار آدرس مرورگر تلفن همراه خود وارد کنید. مرورگر Chrome را در تلفن همراه خود باز کنید و پیوند کپی شده را در نوار آدرس جایگذاری کنید.
چگونه کپشن را کپی کنیم
اکنون می توانید اطلاعات پست را مشاهده کرده و متن پست را کپی کنید. اکنون متن مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه کپی در بالای صفحه ضربه بزنید.
بیاموزید که چگونه کپشن های Insta را کپی کنید
متن کپی شده را در جایی که می خواهید جای گذاری کنید.


بیاموزید که چگونه کپشن های Insta را کپی کنید
همانطور که می بینید متن زیرنویس پست اینستاگرام مورد نظر شما به راحتی کپی شد. می توانید از ابتدا از طریق نسخه وب به حساب اینستاگرام خود وارد شوید. پست مورد نظر را باز کرده و عنوان را در پست کپی کنید.


توجه: توجه: برای استفاده از این روش برای کپی کردن متن زیرنویس های اینستاگرام ، حساب های خصوصی باید به نسخه وب حساب اینستاگرام خود وارد شوید.
2- کپشن را در اینستاگرام با برنامه های جانبی کپی کنید
روش دیگر برای کپی برداری از شرح تصاویر در اینستاگرام استفاده از موارد الحاقی است. GBinstagram و instaUltra Plus OGinstagram از جمله برنامه ها و نسخه های اصلاح شده اینستاگرام هستند که به کاربران اجازه می دهند زیرنویس ها را از Insta کپی کنند. برای استفاده از این برنامه ها ، باید وارد حساب خود شوید.

نازنین بازدید : 148 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

برای داشتن خانه ای تمیز و مرتب لازم است راهکارهای مناسبی را بیاموزید تا با استفاده از آنها در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون خستگی ، خانه خود را تمیز و مرتب نمایید . در این بخش از رازهای خانه داری نمناک راهکارهایی به شما پیشنهاد می کنیم که برای تمیز کردن خانه تنها لازم است 10 دقیقه وقت صرف کنید.

راهنمایی تمیز کردن منزل

راهکارهای مناسب برای تمیز کردن خانه در ده دقیقه
ترفندهای زیر مخصوص خانم های شاغلی است که فرصت کافی برای تمیز کردن خانه ندارند ، این دسته از خانم ها می توانند به کمک راهکارهای زیر تنها با صرف 10 دقیقه از وقت خود به نظافت منزل بپردازند و ساعت ها در وقت خود صرفه جویی کنند.

اتاق خواب :

به اتاق خواب بروید و ملحفه تخت و بالش ها را مرتب کنید.
لباس های کثیف را داخل سبد لباس بریزید.
کشوهای نیمه باز را ببندید.
وسایل ریز و کوچک کنار تخت را در جای خود قرار دهید.
کتاب ها را در کتابخانه و وسایلی که مربوط به اتاق های دیگر را در جای خود بگذارید.
اتاق را یک گردگیری سریع کنید و دستگیره در و کمد، کلیدهای برق و قاب عکس ها را تمیز کنید.
تمیزی اتاق خواب

آشپزخانه :

اُپن و گاز را خیلی سریع دستمال بکشید.
ظروف شسته شده را در جای خود قرار دهید.
ظرف های کثیف داخل سینک را در ماشین ظرفشویی قرار دهید یا بشویید تا سینک خالی شده و آشپزخانه تمیز به نظر برسد.
سینک را با دستمال خشک کنید.
زباله ها را هم جمع کنید و در سطل زباله بیندازید.
به وسیله جارو برقی آشپزخانه را جارو کنید و اگر وقت دارید ماپ یاتی بکشید.
حمام :

با یک دستمال تمیز و شیشه پاک کن آینه ها را تمیز کنید.
وان را با یک پاک کننده تمیز کنید.
صابون ها را بردارید و جای آن ها را تمیز کنید.
قوطی های شامپو و مواد آرایشی تمام شده را دور بیندازید.
سرویس بهداشتی :

آینه ها را تمیز کنید.
توالت ها را با برس مخصوص و شوینده تمیز کنید و سیفون را بکشید.
اگر جایی کثیف به نظر می رسد، آن را تمیز کنید.
حوله های کثیف را بردارید و به جای آن حوله تمیز بگذارید.
تمیزی سرویس بهداشتی

پذیرایی :

لباس کثیف و آشغال موجود در خانه را جمع کنید.
به سرعت منزل را گرد گیری کنید و ر وی میزها و تلویزیونرا دستمال بکشید.
تمیز کردن فرش ها را به آخر هفته موکول کنید
با تی زدن سریع قسمت های بدون فرش و خالی را تمیز کنید.
کوسن های روی مبل ها را بردارید و به آن ها حجم دهید.
گام های اصلی برای تمیز کردن فوری خانه :
جمع کنید

یک کیسه زباله در دست بگیرید و هر چه زباله و روزنامه های تاریخ گذشته، جعبه های مقوایی، باقیمانده غذا و ... که نباید از آنها نگهداری نمایید را داخل کیسه زباله بریزیدو دور بیاندازید.

پنهان کنید

چیزهای اضافه زیادی در خانه وجود دارد که دور ریختنی نیستند و موجب نامرتب شدن خانه می شوند ، این وسایل را جمع کنید و داخل صندوقخانه یا انباری بگذارید.

پاک کنید

دستمال تمیزی در دست بگیرید و شیشه ها و آینه ها ، میز و پیشخوان آشپزخانه و جاهایی که کثیفی آن سریع به چشم می آید را پاک کنید.

نکات تمیزی خانه

مرتب کنید

یک نگاه کلی به خانه بیاندازید و قسمت هایی از خانه که باید مرتب شوند مثل کوسن ها و رومبلی را مرتب کنید.

شمع روشن کنید

برای عطر آگین شدن خانه چند عدد شمع معطربا اسانس ملایم روشن کنید.

ریزه کاری مهم در تمیز کردن خانه

برای تمیز کردن شیشه های خانه در یک بطری اسپری ، 2 لیوان آب، یک چهارم لیوان سرکه سفید و یک قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی بریزید و با استفاده از آن و یک پارچه تمیز شیشه ها را پاک کنید.
با استفاده از سشوار و تنظیم آن روی درجه پایین خاک را از لوازم ظریف و در هم بافته مانند مبل های حصیری، گل های مصنوعی بگیرید.
در قابلمه ای که باقی مانده غذا به آن چسبیده است، کمی آب و 2 تا 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین بریزید و آن را روی حرارت کم بگذارید تا به مدت 15 دقیقه بجوشد و باقی مانده غذا به راحتی تمیز شود.

نازنین بازدید : 45 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

توانایی شما در مدیریت احساسات و حفظ آرامش و خونسردی، تاثیر مستقیمی را بر میزان بهره وری و عملکردتان دارد. طی تحقیقاتی که روی بیش از یک میلیون نفر انجام شده، نزدیک به 90 درصد از کسانی که بهترین عملکردها را نشان می دهند، از مهارت مدیریت احساسات در شرایط پر فشار و حفظ آرامش و خونسردی برخوردار هستند.

چگونه در مواجهه با مشکلات آرامش خود را حفظ کنیم

تحقیقاتی که در دانشگاه yale انجام شده نشان می دهد کهاسترس طولانی مدت به انحطاط و نابودی نواحی از مغز منجر می شود که وظیفه ی کنترل شخصی را به عهده دارند. نکته ی چالش برانگیز درباره ی استرس و اضطراب ناشی از آن این است که یک احساس کاملا ضروری به شمار می رود. مغز ما به این شکل تنظیم شده است و تا زمانی که سطوحی از حالت های احساسی را دریافت نکنیم، هیچ عکس العملی نشان نمی دهد. در حقیقت، عملکرد، تحت افزایش فعال سازی قرار دارد که از سطح متوسطی از استرس نشات می گیرد و تا زمانی که میزان استرس طولانی نباشد، هیچ زیانی نخواهد داشت.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه برکلی کالیفرنیا، حرکت صعودی به تجربه ی متوسطی از سطح استرس را مطرح کرده است. اما همین مساله، بار دیگر اهمیت تحت کنترل داشتن استرس را تقویت می کند. این مطالعات که مدیریت آن را یک دانشجوی فوق دکترا به نام الیزابت کربی به عهده داشت، نشان می دهد که شروع استرس، مغز را برای رشد سلول های جدیدی که وظیفه ی تقویت حافظه را دارند، ترغیب می کند. با اینحال، این تاثیر تنها در شرایطی که استرس، به صورت تناوبی به وجود می آید دیده می شود. به محض اینکه سطح استرس از حالت معمول فراتر برود، از مرحله ای که مغز را برای تولید سلول های جدید ترغیب می کند، عبور خواهد کرد.

کربی در این باره می گوید: "من معتقدم که اتفاقات تناوبی استرس زا، همان چیزی است که مغز را هوشیارتر می کند؛ و هر زمان که مغز در حالت هوشیارتر باشد، عملکرد ما نیز بهتر خواهد بود." برای حیوانات، استرس تناوبی بخش عمده ای از چیزی است که تجربه می کنند که به شکل تهدیدهای فیزیکی در محیط پیرامونشان ظاهر می شود. انسان های نخستین نیز به همین ترتیب بوده اند؛ اما با رشد مغز و افزایش پیچیدگی های آن، توانایی نگرانی و احساس ترس در برابر رویدادها را به وجود آمد؛ همین مساله نیز باعث ایجاد تجربه ی استرس طولانی مدت می شود.

سطح استرس موجود، علاوه بر افزایش خطراتی همچون بیماری های قلبی، افسردگی و اضافه وزن، باعث کاهش عملکرد شناختی می شود. خوشبختانه، تا زمانی که یک شیر در تعقیب شما نباشد، حجم استرسی که تجربه می کنید، درونی بوده و تحت کنترل شما قرار دارد. کسانی که عملکرد بهتری را نشان می دهند، استراتژی هایی موثری را در شرایط پر استرس به کار می گیرند. این استراتژی ها می توانند علیرغم تمام اتفاقاتی که در محیط پیرامون رخ می دهد، در کاهش سطح استرس موثر باشد؛ علاوه بر این به شما کمک می کند که استرس تناوبی را تجربه کرده و از طولانی شدن آن جلوگیری کنید.

در بررسی های به عمل آمده برای پیدا کردن روش های موثری که افراد موفق در مواجهه با شرایط پر استرس به کار می گیرند، 10 مورد از بهترین استراتژی ها جمع آوری شده است. برخی از آنها بدیهی هستند، اما چالش واقعی این است که تشخیص دهید در چه زمان و شرایطی آنها را به کار بگیرید. در ادامه با یوکن همراه شوید:

1. آنها به خاطر چیزهایی که دارند و کسی که هستند، قدردانی می کنند.
اختصاص دادن زمان های مناسب برای فکر کردن به اینکه قدردان چه چیزهایی هستید، یکی از روش های موثر به شمار می رود. علاوه بر این، به تقویت روحیه نیز کمک می کند؛ چرا که باعث کاهش 23 درصدی هورمون های استرس زای کورتیزول می شود. تحقیقاتی که در دانشگاه دیوویس کالیفرنیا انجام شده، نشان داده است افرادی که در طول روز به دنبال نگرش و بینشی از روی حق شناسی و قدردانی هستند، با افزایش و تقویت میزان روحیه، انرژی و سلامت جسمانی روبرو می شوند. به نظر می رسد که سطح پایین کورتیزول، نقش عمده ای را در این فرآیند داشته باشد.

2. آنها از مطرح کردن پرسش های "چه می شد اگر...؟" خودداری می کنند.
حرف ها و افکاری که با افسوس "چه می شد اگر...؟" آغاز می شود، آتش استرس و نگرانی را برافروخته تر می کند. رویدادها و موارد مختلف می توانند به میلیون ها روش گوناگون تحقق پیدا کنند. هر چقدر که زمان بیشتری را برای نگرانی درباره ی احتمالات گوناگون هدر بدهید، زمان کمتری برای تمرکز روی ارائه ی راه حل و اجرای آنها خواهید داشت؛ فراموش نکنید که این کار باعث حفظ خونسردی شده و استرس را تحت کنترل قرار می دهد. افراد خونسرد به خوبی می دانند که پرسیدن سوال "چه می شد اگر...؟" آنها را به شرایطی که نباید و نمی خواهند، می رساند.

3. آنها تفکر مثبت خود را حفظ می کنند.
تفکر مثبت از طریق متمرکز کردن توجه مغز روی چیزهایی که به طور کل از استرس خالی هستند، باعث تناوبی شدن استرس می شود. تنها کافیست که کمی به مغز سرگردان خود کمک کرده و موارد مثبتی را برای فکر کردن فراهم کنید. هر رویداد و خاطره ی مثبتی می تواند به تمرکز دوباره ی توجه مغز کمک کند. زمانی که همه چیز بر وفق مراد است، روحیه ی شما نیز خوب بوده و این روند آسان تر می شود؛ اما زمانی که هیچ چیز طبق روال پیش نمی رود، ذهن شما نیز در افکار منفی سرگردان شده که این روند را به یک چالش بزرگ تبدیل می کند. در این لحظات تنها کافیست به روز خود فکر کنید و تنها یک نکته ی مثبت را از میان رویدادهای رخ داده در آن پیدا کنید، فرقی نمی کند که تا چه اندازه کوچک یا بزرگ باشد. اگر نتوانید نکته ی مثبتی را در همان روز پیدا کنید، به روزها و یا حتی هفته های قبل تر فکر کنید. علاوه بر این می توانید ذهن خود را روی رویدادهای هیجان انگیزی که در آینده رخ خواهند داد، متمرکز کنید. منظور از این کار این است که باید نکته ی مثبتی را در اختیار داشته باشید که بتوانید در صورت لزوم، توجه خود را روی آن متمرکز کرده و از بروز افکار منفی جلوگیری کنید.

4. آنها زمان هایی را برای استراحت کردن اختصاص می دهند.
با توجه به اهمیت تناوبی بودن استرس، باید زمان های مشخصی را برای قطع کردن زنجیره ی فعالیت مکرر اختصاص دهید تا بتوانید سطح استرس را کنترل کنید. زمانی که هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز را برای کار کردن اختصاص می دهید، خودتان را در معرض دائمی پذیرنده های استرس قرار می دهید. خودتان را مجبور کنید که گاهی اوقات از این روند فاصله بگیرید. با خاموش کردن تلفن همراه، فرصتی را در اختیار بدن خود قرار می دهید که زمان هایی را از استرس دور باشد. مطالعات مختلف نشان داده اند که موارد ساده ای همچون چک کردن برنامه ریزی شده ی ایمل ها هم می تواند میزان استرس را کاهش دهد.

به لطف تکنولوژی، امکان برقراری ارتباط های دائمی فراهم شده که باعث می شود همیشه و در همه حال، حاضر و در دسترس باشید. با این اوصاف، زمانی که برای مثال در مسافرت هستید و به یکباره صدای دریافت ایمیل جدید را می شنوید، تمرکز کردن و فکر کردن آزادانه دشوار تر می شده و بار دیگر، مسائل کاری جایگزین افکار قبلی می شود. اگر نمی توانید از ارتباط های کاری در ساعت های بعد از کار اجتناب کنید، پس حداقل روزهای آخر هفته را از کار فاصله بگیرید. محدوده های زمانی مشخص کنید و در آنها، از هیچ طریقی در دسترس نباشید. از تاثیر این روش بر کاهش میزان استرس شگفت زده خواهید شد. اگر نگران پیامدهای منفی این کار هستید، پس پیشنهاد می کنیم که در مراحل اولیه، این کار را در ساعت هایی انجام دهید که به ندرت با شما تماس می گیرند. به محض اینکه توانستید با این روش ارتباط برقرار کنید و همکاران شما نیز از عدم دسترسی به شما در این زمان ها مطلع شدند، می توانید این زمان ها را گسترش داده و از آنها لذت ببرید.

5. آنها مصرف کافئین را محدود می کنند.
نوشیدن قهوه موجب ترشح آدرنالین می شود. آدرنالین منبع واکنش "مبارزه یا پرواز" بوده که در واقع یک مکانیسم طبیعی به شمار می رود. این واکنش در مواجهه با خطرات و تهدیدهای جانی، دو راه را پیش روی شما قرار می دهد، بمانید و مبارزه کنید و یا اینکه از محیط فاصله گرفته و به عبارتی فرار کنید. مکانیسم "مبارزه یا پرواز"، فکر کردن منطقی را کنار گذاشته و پاسخگویی فوری را جایگزین آن می کند. این مکانیسم در شرایطی که یک خرس در تعقیب شما باشد، مفید خواهد بود، اما در زمان پاسخ دادن به یک ایمیل ناراحت کننده، کارساز نیست. زمانی که کافئین، مغز شما را در حالت شدیدی از استرس قرار می دهد، باعث می شود که احساسات، کنترل رفتارها را به عهده بگیرند. استرسی که کافئین ایجاد می کند، با تناوبی بودن فاصله ی زیادی دارد و تا زمانی که به طور کل از بدن شما خارج شود، تاثیر خود را به خوبی اعمال خواهد کرد.

6. آنها می خوابند.
بسیاری از افراد تلاش می کنند که عادت خوابیدن خوب را تقویت کنند؛ چرا که اهمیت خواب سالم بر هیچ کس پوشیده نیست. خواب کافی در افزایش هوش احساسی موثر بوده و سطح استرس را مدیریت می کند. زمانی که به خواب می روید، مغز شما عملا شارژ شده و خاطرات روز گذشته را مرور می کند، برخی از خاطره ها در این روند پاک شده و برخی دیگر ذخیره می شوند؛ در نتیجه ی این روند است که خواب دیدن رخ می دهد. بدین ترتیب، با ذهنی هوشیار و پاک از خواب بیدار می شویم. اگر خودتان را از خواب کافی و سالم محروم کنید، با کاهش کنترل شخصی، توجه و حافظه روبرو می شوید. محرومیت از خواب می تواند هورمون های استرس زا را افزایش دهد، حتی اگر هیچ محرک خارجی وجود نداشته باشد. زمانی که پروژه های سنگین تری را به عهده می گیرید، احساس می کنید که وقتی برای خوابیدن باقی نمی ماند؛ اما به یاد داشته باشید که خواب کافی و سالم در طول شب، اغلب تنها چیزی است که در کنترل اوضاع به شما کمک می کند.

7. آنها از افکار منفی خودداری می کنند.
یکی از گام های اساسی در راستای مدیریت استرس این است که از حرف های منفی حتی با خودتان نیز پرهیز کنید. هرچقدر که افکار منفی را با خودتان تکرار کنید، قدرت بیشتری را در اختیار آنها قرار می دهید. بیشتر این افکار منفی، فقط "فکر" بوده و حقیقت ندارند. اگر متوجه شده اید که در حال باور افکار منفی هستید که صدای درونی شما دائما تکرار می کند، پس زمان آن فرا رسیده که آنها را روی کاغذ پیاده کنید. به معنای واقعی کلمه باید هر کاری که انجام می دهید را متوقف کرده و چیزهایی که در ذهنتان می گذرد را بنویسید. به محض اینکه برای نوشتن کامنت های منفی ذهنتان متوقف می شوید، منطقی تر شده و ذهنی آزادتر خواهید داشت.

استفاده از لغت هایی مثل "هرگز"، "بدترین"، "همیشه" و غیره تاثیری در باورپذیری این افکار ندارمد. اگر بعد از نوشتن آنها، همچنان فکر می کنید که حقیقی به نظر می رسند، آنها را به دوستان و یا همکارانی که به آنها اعتماد دارید نشان دهید و نظر آنها را جویا شوید؛ باید بدانید که این افکار از نظر آنها هم منطقی و درست است یا خیر. در این صورت است که حقیقت آشکار می شود. اگر احساس می کنید چیزهایی که می خواهید، هرگز اتفاق نمی افتند و یا اینکه اتفاقات بد همیشه در جریان هستند، در واقع با یک واکنش طبیعی مغز روبرو هستید. افکار خود را شناسایی کرده و آنها را از حقایق جدا کنید؛ این روند به شما کمک می کند که از چرخه ی افکار منفی خارج شده و به سمت چشم اندازهای مثبت حرکت کنید.

نازنین بازدید : 43 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

دنیای خواب و رویا دنیای عجیبی است که در آن محدودیت‌های جسمانی و زمانی دنیای واقعی از بین می‌روند. اغلب تصاویر دنیای خواب برای انسان‌ها سوالات متعددی از چیستی و چرایی آن‌ها ایجاد می‌کند. خواب‌های تکراری آیا معنا و مفهوم خاصی برای بیننده دارند؟ تعبیر خواب در علم روانشناسی چگونه انجام می‌شود؟ طبق رویکرد روانکاوی رویاها مسیرهایی برای رسیدن به ناخودآگاه هستند. رویاها گاه از وقایع روزمره ناشی می‌شوند و گاه سرنخ‌هایی از موضوعات فراموش شده و یا انکار شده‌ی ذهن به ما می‌دهند. آگاهی از منشأ خواب دیدن و تعبیر رویاها به شما کمک می‌کند تا رویاهای خود را بهتر درک کنید و از نیازهای ذهن و روان خود آگاه شوید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله روانکاوی را مطالعه کنید.

دلیل اصلی خواب دیدن را بدانید

خواب دیدن و رویا
به تصاویر و صداها و سایر احساساتی که در هنگام خواب عمیق یعنی مرحله خواب رم تجربه می‌شود، خواب دیدن می‌گوییم. آن چه که در رویا می‌بینیم دو حالت دارد؛ یا خیلی معمول و تحت تأثیر اتفافات روزمره است و یا بسیار عجیب و غیر معمول. فروید پدر علم روانشناسی معتقد است، رویاها همان امیال سرکوب شده ما هستند که به شکل نمادین در خواب ظاهر می‌شوند. روانشناسی دیگر می‌گوید این رویاها افشاگر ناخودآگاه‌اند و اشاراتی به شخصیت بیننده رویا دارند. 

ماهیت دور از دسترس و جالب رویاها انسان‌ها را متمایل به کشف این دنیا کرده است. در طی تاریخ بسیار دیده‌ایم که یک رویا مسیر زندگی یک فرد یا یک اجتماع را عوض کرده؛ مثلا ناصر خسرو شاعر قرن 5 که بعد از خواب دیدن در 40 سالگی از زندگی سابقش دست کشید و در راه کشف معرفت درونی قدم گذاشت. گاهی خواب دیدن در هنر و خلاقیت نیز نقش داشته؛ مثل نقاشی‌های سورآلیستی سالوار دالی که کاملا تحت تاثیر رویاهایش کشیده شده‌اند. در مواقعی خواب دیدن حتی منجر به کشف یک حقیقت علمی شده است؛ مثلا فردریش آوگوست ککوله شیمی دان مشهور، به ساختار حقلوی بنزین پس از دیدن رویایی که در آن ماری دم خود را می‌خورد، رسید. برخلاف تمام این موارد خواب‌ها و رویاها گاه منجر به بروز بی‌خوابی و اختلالات خواب می‌شوند. برای کسب اطلاعات در زمینه اختلالات خواب کلیک کنید.

 

خواب دیدن | چرا خواب می‌بینیم؟
خواب دیدن از منظر فیزیولوژیکی علل متعدد دارد، در اینجا قصد داریم تا خواب دیدن را از منظر روانشناسی بررسی کنیم:

_رویاها ابزاری هستند تا ذهن تکانه‌های سرکوب شده، تمناهای ناخودآگاه، ترس‌ها و اضطراب‌ها را با زبانی نمادین به سطح آگاهی بیاورد. ذهن با این رویارویی مسائلی که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد را به واکاوی می‌خواند.

_ما در رؤیاهایمان می‌توانیم ببینیم که در جسم، ذهن و ژرفای نفس و حتی شهودمان چه می‌گذرد.

_رویاها ما را به اعماق ناشناختۀ شخصیتمان می‌بردند و با نشان دادن تصاویری به ما فرصت می‌دهند تا ارتباط عمیق‌تری با دنیای پیرامون برقرار کنیم.

_اشخاص و اشیایی که در رویا می‌بینیم احساسات درونی و ساختار روانی ما را نشان می‌دهند.

_رویاها نقش تعدیل کننده هیجانات را نیز دارند. در رویا خواسته‌ها و هیجانات سرکوب شده خود را بیرون می‌ریزند.

 

خواب دیدن | خاستگاه و منشاء رویاها از کجاست؟
بر اساس علم روانشناسی رویاها از سه منبع ناشی می‌شوند. در طی خواب دیدن هر کدام از این محرک‌ها به طور همزمان بر محتوای خواب تأثیر دارند.

1. تحریک‌های حسی بیرونی (عینی)
شنیدن هر صدایی به طور نامفهوم تصاویر متناسب با خود را در رویا به وجود می‌آورد؛ مثلا صدای غرش رعد و برق می‌تواند باعث دیدن صحنه جنگ در خواب شود. صدای غژغژ یک در رویای دزد را خلق کند. اگر مورب روی تخت خوابیده باشیم و پایمان به لبه تخت برسد ممکن است خواب ببینیم که بر لبه پرتگاه ترس آوری ایستاده‌ایم یا در حال سقوط از صخره‌ای هستیم. دردهای موضعی تصوراتی از قبیل تهاجم یا جراحت را سبب می‌شوند. برخی از این خواب‌ها ممکن است باعث ایجاد حالت‌هایی از ترس در افراد شوند و آن‌ها را به بی‌خوابی مبتلا کنند. برای کسب اطلاعات در زمینه درمان بی خوابی کلیک کنید.

2. خواب دیدن | محرک‌های جسمانی ارگانیک درونی
ذهن در طی خواب تحت تأثیر محرک‌هایی که از جانب جسم و تغییرات وضعیت بدنی شماست، قرار دارد. این آگاهی از تغییرات جسمی در بیداری واضح نیست. مثلا تکرار رویاهایی که مضمون اضطراب آور دارند و یا به پایان هراس انگیز می‌رسند، می‌تواند در مورد کسانی که در شرف یا مبتلا به بیماری‌های قلبی هستند بیشتر باشد. رویاهایی با مضمون خفگی، گیر افتادن میان انبوه جمعیت و فرار دلالتی بر بیماری‌های ریوی باشد. رویاهایی با تصاویر مبنی بر لذت یا تنفر از غذا می‌تواند اشاراتی به بیماری‌های گوارشی داشته باشد. زمانی رویاها اشاره به بیماری‌ها یا تغییرات جسمی دارند که «تکرار» شوند.

3. سرچشمه‌های روانی تحریک
اغلب انسان‌ها در خواب آنچه را که در طی روز اتفاق افتاده است را می‌بینند. پیوند ذهنی میان خواب و زندگی عالم بیداری را به خواب می‌برد. بنابراین کسی که در زندگی درگیر مشکلات مالی زیادی است در رویا خوابِ پیدا کردن یا اهدا شدن مبلغ زیادی پول را می‌بیند. طبق برخی باورها، محتوای خواب شامل موضوعات و رویدادهایی است که تاثیر زیادی بر فرد گذاشته‌اند.

رویدادهایی که در عالم بیداری رنگ و بوی واقعی خود را از دست داده‌اند. مثلا فرد تصویر شخصی را که سال‌ها قبل با او در یک رابطه عاطفی بوده، در خواب می‌بیند. مثلا فردی که با همکارش "آقای طالبی" درگیری و مشاجره داشته در رویا یک طالبی گندیده می‌بیند. در اینجا اسم آقای طالبی با میوه طالبی تداعی پیدا کرده. ذهن به صورت خلاقانه نابودی آن فرد را به تصویر کشیده است

 

خواب دیدن | چرا دانستن تعبیر خواب و رویا اهمیت دارد؟
رویاها به ما می‌گویند که در حال حاضر به چه چیزی بیش از همه نیاز داریم.
اشخاص مختلفی ده‌ها هزار ساعت را در شرایط کنترل شده به سفرهای اکتشافی در دنیای رؤیاهایشان پرداخته‌اند، نتایج نشان داد که ذهن با خواب دیدن و رویا در تلاش است تا به سمت التیام تنش‌ها و آسیب‌های روانی پیش برود.
درک رویاها می‌تواند ما را یاری دهد تا راه خود را در میان مشکلات کاری، روابط اجتماعی، کشف توانایی‌های بالقوه و رشد شخصیتمان پیدا کنیم.
رویاها هم به زمان بیداری ما توجه دارند و هم ما را از نیازهای عمیق‌تر جسمی و روحی آگاه می‌کنند.
رویاها حتی به خوراکی‌ها و چیزهایی که برای سلامتی و التیام نیاز داریم هم اشاره دارند.
رویاهای وحشتناک و اضطراب آور با روان درمانی توسط یک متخصص روانشناسی قابل تعبیر و درمان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روان درمانی کلیک کنید.
 

خواب‌های خشونت‌آمیز و احتمال ابتلا به پارکینسون!
کابوس دیدن یک تجربه درناک است و باعث احساس ناخوشایندی در فرد می‌شود. REM یک اختلال خواب نادر است که بر اثر آن، فرد مبتلا خواب می‌بیند که دست به خشونت زده است یا جیغ و فریاد می‌کشد. تحقیقات نشان داده است که دیدن خواب‌های خشن می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌های زوال عقل و پارکینسون باشد. البته دیدن خواب خشن صرفا به معنی بروز این بیماری‌ها نیست و یا بلافاصله اتفاق نمی‌افتد. برخی از افراد سال‌ها بعد از بروز نشانه‌های اولیه، به این بیماری‌ها مبتلا شده‌اند.

 

رابطه شب زنده داری با کابوس دیدن
بسیاری افراد از بیدار بودن تا نیمه‌های شب لذت می‌برند و حتی می‌گویند که خوبی‌هایی هم دارد. اما تحقیقات نشان داده است که دیرخوابیدن احتمال کابوس دیدن را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. دانشمندان می‌دانند که رابطه ای میان این دو وجود دارد اما از علت آن مطمئن نیستند.

 

مردان و خواب‌های جنسی
مردان نسبت به زنان خواب‌های جنسی بیشتری می‌بینند و در خواب اقدام به برقراری رابطه جنسی می‌کنند. البته این در همه‌ی زنان و مردان یکسان نیست. طبق تحقیقات زنان بیشتر از مردان دچار کابوس می‌شوند. به طور کلی رویاهای زنان به سه دسته تقسیم می‌شود.

1_خواب‌های ترسناک

2_خواب درمورد از دست دادن عزیزان

3_خواب‌های به هم ریخته

 

کنترل خواب دیدن
شاید برایتان جالب باشد که بدانید بازی‌های ویدیویی یک تمرین بسیار عالی برای کنترل خواب هستند. خواب و بازی هردو واقعیت‌های مجازی هستند که فرد طی آن از بدن خود خارج می‌شود. افراد گیمر به خوبی می‌توانند از قالب بدن خود بیرون بیایند و کنترل جهان دیگری را به دست بگیرند. در واقع خواب را نیز همچون یک بازی تجربه می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که افراد گیمر خواب‌های شفاف و لذت بخش بیشتری نسبت به سایرین تجربه می‌کنند؛ چرا که با احساس کنترل خود می‌توانند روند خواب را در اختیار بگیرند.

نازنین بازدید : 36 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

بدون تردید همه‌ی والدین در این فکرند که بهترین شرایط را برای آرامش و آسایش فرزندانشان فراهم نمایند، عمده‌ی این تلاش صرف آرامش فرزند در دوره‌ی کودکی می‌شود و به صورت اخص مربوط به فرایند خواب و استراحت است.

کودک به خاطر طبیعت کنجکاو، ماجراجویانه و کودکانه‌اش علاقه‌ی وافری به اسباب بازی دارد و همه چیز را با آن تجربه می‌کند، دوست دارد در تمام وسایل اتاق و محل استراحتش رد پایی از بازی و سرگرمی باشد. تخت، تشک، پتو، چراغ خواب و … به عنوان ابزار خواب از این قاعده مستثنی نیستند. تولید کنندگان نیز به این نیاز کودک پی برده و کلیه جوانب شادی، نشاط و سرزندگی را در تولیدات وسایل مخصوص کودکان لحاظ می‌کنند.

به عقیده صاحب‌نظرانِ حوزه‌ی روان‌شناسی کودک، به هیچ وجه نباید کودک را از بازی، همبازی و اسباب بازی محروم کرد، این سه عنصر نقش زیادی در پرورش استعداد، حل مسئله و کسب مهارت کودک دارند. شما می‌توانید با خرید وسایل خواب مناسب از جمله چراغ خواب کودک زمینه‌ی پرورش بخشی از این استعدادها را فراهم نمایید.

چراغ خواب کودک

برخی از کودکان و در مواردی هم بزرگسالان ممکن است از تاریکی شب ترس و واهمه داشته باشند، گروهی هم عادت دارند شب هنگام برای نوشیدن آب یا دستشویی از خواب بیدار شوند، اگر نور کافی نباشد ممکن است فرد با لوازم و اشیای داخل اتاق برخورد نموده و باعث صدمه و آسیب زدن به خود یا دیگران شود.

اینجاست که وجود نوری ملایم برای جلوگیری از حوادث و غلبه بر ترس اجتناب ناپذیر است، این نور می‌تواند به وسیله‌ی یک چراغ خواب تامین گردد.

توصیه‌هایی برای استفاده بهتر از چراغ خواب کودک

ساعت فیزیولوژیک بدن طوری تنظیم و آفریده شده که خواب راحت و آرام شبانه را فقط در تاریکی مطلق تجربه می‌کند.

بنابراین:

 • کودکان زیر دو سال مفهوم ترس را کمتر درک و احساس می‌کنند، پس لزومی ندارد چراغ خواب اتاقشان روشن باشد.
 • بهتر است چراغ خواب اتاق کودکان بالای دو سال مجهز به تایمر باشد به گونه‌ای که بعداز ۳۰ تا ۹۰ دقیقه به صورت خودکار خاموش شود.
 • اگر چراغ خواب اتاق کودک شما معمولی است، زمانی که از خوابیدن وی مطمئن شدید، چراغ را خاموش کنید.

نکاتی در مورد رنگ نور چراغ خواب کودک

 • نور چراغ خواب اتاق کودک باید ملایم و آرام بخش باشد.
 • هورمون ملاتونین که در شب ترشح و به فرد احساس خواب می‌دهد با نور سفید یا زرد به میزان ۳۰ تا ۵۰ درصد ترشح می‌شود و حتی ممکن است در روند خواب اختلال ایجاد کند.
 • ترشح هورمون ملاتونین در زیر نور آبی ۶۰ تا ۶۵ درصد است که این رنگ می تواند خواب آرام و لذت‌بخشی را به کودک شما هدیه کند، پس توصیه می‌شود رنگ نور چراغ خواب اتاق کودک را آبی انتخاب نمایید.

اطلاعات خود را در خصوص چراغ خواب تکمیل کنید

همان‌گونه که گفته شد، ساعت فیزیولوژیک بدن طالب خواب آرام، راحت و عمیق و تجربه‌ی آن در تاریکی مطلق شبانه است، ولی این اصل ممکن است در مورد کودکان، افراد بالای ۵۰ سال یا بیماران مبتلا به آلزایمر که اختلال خواب دارند، صدق نکند.

بنابراین موارد زیر را در خصوص چراغ خواب کودک به خاطر بسپارید

 • از چراغ خواب سقفی یا دیواری با نور سفید، زرد یا قرمز استفاده نکنید، در دراز مدت اختلال خواب کودک را به دنبال دارد.
 • چراغ‌های حباب‌دار و رومیزی که اطرافشان پوششی از پارچه دارد، گزینه‌ی خوب و قابل قبولی هستند.
 • اگر امکان دارد، چراغ را داخل اتاق قرار ندهید، در صورت ضرورت کم‌نورترین آن را انتخاب و پایین تخت جاسازی کنید.
 • چراغی که دارای طیف نوری مختلف است یا مرتباً خاموش و روشن می‌شود، محصولی مفید و ایده‌آل نیست، زیرا به جای ایجاد آرامش هنگام خواب، سبب عصبی شدن بیشتر کاربر می‌شود.
 • اگر چراغ خواب در آشپزخانه یا پذیرایی نصب گردد، شما و کودکتان می‌توانید ضمن استفاده‌ی حداقلی از نور آن، موقع بیدار شدن هم با چیزی برخورد نکنید و ترسی هم از تاریکی نداشته باشید.
 • شمع نمی‌تواند جایگزین چراغ خواب شود، احتمال سقوط آن روی فرش یا رختخواب و ایجاد آتش سوزی دور از ذهن نیست.
 • از چراغی که روکش سیم آن آسیب دیده یا از بین رفته است استفاده نکنید، برخورد با آن به ویژه برای کودکان ممکن است باعث برق‌گرفتگی شود.

نکات زیر را به عنوان معیارهایی برای خرید چراغ خواب کودک فراموش نکنید

 • مدل و طراحی: مدل و طراحی چراغ خواب کودک علاوه بر تناسب با حال و هوای اتاق، باید مورد علاقه و پسند کودک نیز باشد.
 • بلندی چراغ خواب: بلندی و ارتفاع این محصول باید به کودک اجازه بدهد که در پایان بازی و فعالیت شبانه، آن را به راحتی روشن یا خاموش نماید.
 • عرض چراغ خواب: این ویژگی تنها منحصر به چراغ و اتاق کودک نیست بلکه متاثر از یک اصل کلی است که بر اساس آن:
 • باید عرض چراغ خواب با عرض تختخواب مناسب باشد، تختخواب عریض‌تر نیازمند چراغی با پهنای بیشتر است.
 • کلاهک محصول: نوردهی چراغ خواب اتاق کودک حائز اهمیت است، امروزه تولیدکنندگان سعی دارند با طراحی مدل‌های فانتزی نور ملایمی در اتاق کودک منتشر نمایند.
 • قیمت چراغ: تنوع این محصول در بازار قیمت آن را مختلف کرده است، طرح، شکل، زیبایی و جذابیت کودکانه به همراه میزان بودجه، می‌تواند تعیین کننده‌ی انتخاب و خرید شما باشد.

همه نکات ذکر شده در این مقاله هنگام انتخاب چراغ خواب کودک مناسب اهمیت دارند. رعایت همه این نکات ممکن است سخت به نظر برسد، به همین دلیل در ادامه مطلب، ۲۲ چراغ خواب کودک زیبا، باکیفیت و محبوب را برای شما آماده کرده‌ایم. این چراغ‌های خواب کودک امتحان خود را بارها پس داده و رضایت هنرجوها را جلب نموده‌اند. با کلیک روی تصویر و یا دکمه زیر هر محصول می‌توانید وارد سایت دیجی‌کالا شده و محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

نازنین بازدید : 46 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

هندوستان، آمیتاباچان، فیلم شعله، یک قاشق ماست، آب خنک و دویدن دور حیاط، بخشی از ساده‌ترین چیزهایی هستند که در زمان میل کردن غذای تند در ذهن اکثر ما جریان پیدا می‌کنند. اما تا به امروز به این موضوع فکر کرده‌اید که بهترین راه برای فرار کردن از تندی بیش از حد غذا چیست؟  تندی غذا را چگونه از بین ببریم؟ آیا شما هم یکی از کسانی هستید که وقتی غذای تندی درست می‌کنید، یک شالمه روی سر خود می‌بندید و با خواندن یک ترانه هندی به استقبال غذا می‌روید، یا سعی می‌کنید از طریق یک روش شیمیایی، تک تک مولکول‌های فلفل را از درون ظرف داغ غذا بیرون بکشید؟ با ما همراه باشید تا شما را با چند روش ساده برای گریز از چشیدن غذاهای تند آشنا کنیم.

چیکن تندروی، در حکم قرمه سبزی ایرانی
هندی‌ها غذایی دارند به نام چیکن تندوری. یک غذای معروف، لذیذ، آب‌دار و البته تند. غذایی آغشته به انواع فلفل‌های مرسوم هندی مثل فلفل سیاه آسیاب شده، فلفل قرمز، فلفل چیلی، فلفل کشمیری و هر چیزی که داد از نهاد آدم‌های گرسنه غیر هندی بیرون بیاورد. در واقع هندی‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند که این غذا داغ و تند سرو شود. آن را درون تنور می‌گذارند و تلاش می‌کنند تا تک تک بافت‌های مرغ را به سس ادویه‌ای دست ساز خود بیامیزند، چون چیکن تندوری سنتی‌ترین، اصیل‌ترین و با کلاس‌ترین غذایی است که در هندوستان پیدا می‌کنید و اگر هندی باشید (که حتما نیستید) این غذا برای شما حکم قرمه‌سبزی ایرانی‌ها را دارد.

به همین دلیل برای یک هندی فکر کردن به این‌که غذا چطور باید باشد، کار دشواری نیست. آن‌ها می‌دانند که با فلفل فلفل گفتن دهان هندی تند نمی‌شود، پس سریع می‌روند سر اصل مطلب و غذا را به میزان نامتناهی به فلفل آغشته می‌کنند، به حدی که هم بسوزاند و هم نکشد!

اما از آن‌جایی که شما هندی نیستید، و الان که مشغول خواندن این مطلب هستید، بصورت تصادفی غذای خود را تند کرده‌اید، این موضوع که سعی کنید مثل یک هندی رفتار کنید و غذا را بخورید، یک راه حل اجمالی و سریع است. فکر کردن به این‌که برای خلاص شدن از شر تندی غذا شالمه ببندید و یک ترک آهنگ هندی پخش کنید کار ساده‌ای است که در اولین گام از پس آن برمی‌آیید. اما این موضوع برای همه ممکن نیست، خصوصا برای کودکان.

بیشتر بخوانید: به سبک خودت زندگی کن

رفع تندی قرمه سبزی، رفع تندی قیمه، رفع تندی عدسی، و رفع تندی برنج، بخشی از دغدغه کسانی است که دست آن‌ها در آشپزی رفتار دست یک هندی را دارد. سریع به سراغ فلفل می‌روند و ناخودآگاه بخش زیادی از آن را در قابلمه یا ماهیتابه خالی می‌کنند. برای از بین بردن تندی غذا، بیایید ماجرا را کمی علمی تحلیل کنیم و پیش از هر چیز ببینیم که اصلا تندی غذا دقیقا چیست و ما به چه چیزی تندی می‌گوییم.

رفع تندی غذا
سرچشمه تندی غذا چیست؟
در حقیقت چیزی به اسم تندی وجود ندارد. اتفاقی که پس از تماس زبان شما با یک تکه فلفل بی‌رحم می‌افتد، چیزی متفاوت از ماجرای مزه شیرینی، یا شوری نمک است. فلفل‌ها در بطن خود ماده‌ای دارند به نام کپسایسین که در میان مواد غذایی حکم ابن سینا در میان ابنای بشر را دارد. یک مخلوق درمان‌گر که بر خلاف ظاهر خطرناک و آلکاپونی که دارد، بسیار مفید و موثر است. چطور؟ این را می‌گذاریم برای انتهای مقاله. اصل موضوع اینجاست که وقتی یک تکه از فلفل را در دهان خود قرار می‌دهید، کپسایسین با بزاق دهان شما ترکیب شده و نوعی حس سوختگی کاذب ایجاد می‌کند. سنسور‌های عصبی روی زبان شما به اشتباه تصور می‌کنند که شما آتش خورده‌اید و بافت رویی زبان در اثر سوختگی در حال از بین رفتن است. این حس کاذب، همان چیزی است که ما به اشتباه از آن به تندی یاد می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: عصر یخبندان؛ تمام فوت و فن‌های فریز کردن مواد غذایی

پس در واقع می‌توان گفت که در میان مزه‌های واقعی غذا، چیزی به اسم تندی وجود ندارد. تندی یک ماجرا‌جویی عاشقانه بین فلفل و زبان شماست که آهسته آهسته خوشایند و دوست داشتنی می‌شود. ولی برای از بین بردن این ماجراجویی ناخواسته چکار باید کرد؟ سریع‌ترین راه حل برای منهدم کردن اثر مولکول‌های موذی فلفل چیست؟ بگذارید از کلاس زیست شناسی به کلاس آشپزی برگردیم. جایی که نحوه مقابله با این عشق بدموقع را آموزش می‌دهند.

چگونه تندی غذا را از بین ببریم؟
سریع دست به کار شوید و تندی غذا را بکشید
با یک حرکت سریع دست گلی را که به آب داده‌اید از آب بگیرید و فلفل غذا را با قاشق بردارید. اگر کار هنوز از کار نگذشته باشد، از شر بخش زیادی از آن خلاص خواهید شد، و الا باید کمر همت ببندید و به سایر راه‌هایی که در ادامه عنوان می‌کنیم رو بیاورید.

راه حل اول برای رفع تندی غذا: بپزید، بپزید و باز هم بپزید

برای رفع تندی غذا، اولین کار پختن غذاست. اگر مرغ خوراک تند شده، یا سس را به آتش کشیده‌اید، و یا این‌که سوپ مهمانی از فلفل‌ پاش بی‌نصیب نمانده، بهترین کار اضافه کردن مواد به غذا، و یا پختن همان غذا و اضافه کردن به غذای تند است. با این‌کار مزه تند غذا را رقیق می‌کنید و هنر آشپزی خود را به رخ خانواده همسر می‌کشید. حوصله ندارید، پس به مرحله بعدی بروید.

راه حل دوم : سرکه، روش سنتی برای رفع تندی قرمه سبزی و باقی خورشت‌ها

اگر این مقاله را می‌خوانید که برای رفع تندی قرمه سبزی و یا رفع تندی قیمه مهمانی یک راه حل پیدا کنید، باید بدانید که پیش ما، قدما یک راه‌حل شیمیایی عالی برای این مشکل پیدا کرده‌اند. سرکه، این اسید عزیز، باعث تضعیف خاصیت کپسایسین می‌شود. نگران نباشید، دوباره به کلاس شیمی برنمی‌گردیم. فقط این را بدانید که اگر در استفاده از سرکه کمی کم دقتی کنید، آن وقت باید در جستجوی مقاله‌ای برای رفع ترشی غذا باشید.

بهترین سرکه‌ای که می‌توانید از آن برای رفع تندی قیمه یا سایر خورشت‌ها استفاده کنید، سرکه سیب یا سرکه سفید است. این روش را مدیون قدیمی‌ها هستیم.

نازنین بازدید : 45 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

درباره استفاده از مایکروفر و خطرات احتمالی آن مطالب زیادی شنیده و خوانده ایم. به عنوان نمونه گفته می شود با پخت یا گرم کردن غذا در مایکروفر، تمامی ارزش غذایی آن از بین می رود و همچنین امواج خطرناکی پخش می کند اما باید دانست هر نوع روش پختی می تواند میزان مواد مغذی غذا را کاهش دهد. اعم از بخارپز کردن، جوشاندن، سرخ یا کباب کردن و یا استفاده از مایکروفر. اگرچه ما توصیه نمی کنیم که غذا را در مایکروفر آماده کنید اما گاهی ممکن است مجبور شوید از این وسیله استفاده کنید. چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟ گرم کردن مجدد غذا در فر یا گاز طعم بهتری به غذا می دهد تا در مایکروفر اما با رعایت نکات ذیل می توان سلامت و طعم غذا را که در مایکروفر تهیه می شود، حفظ کرد.

از ظروف مناسب استفاده کنید
ظروف پلاستیکی، آلومینیوم، فویل یا ظرف های سرد نگه دارنده ماست یا مارگارین را که خیلی سریع گرم می شود یا ماده شیمیایی از آن خارج می شود، نباید در مایکروفر قرار داد. بهترین کار استفاده از ظروف شیشه ای یا سرامیک مخصوص است. در صورت نداشتن ظرف می توان غذا را مانند نان در دستمال کمی مرطوب قرار داد تا رطوبت غذا در زمان پخت حفظ شود.

از ظروف با لبه کوتاه استفاده کنید
غذا در ظرف لبه کوتاه بهتر گرم می شود تا در ظرف با لبه بلند. در میان گرم کردن، مواد را هم بزنید تا یکدست گرم شود.

سبزیجات را بخارپز کنید
به جای قرار دادن سبزی در آب مانند آب پز کردن، کافی است چند قاشق غذا خوری آب به سبزیجات اضافه کنید. هرچه محتویات آب در سبزیجاتی چون کدوسبز، گل کلم، بادمجان یا فلفل دلمه ای بیشتر باشد، نیاز به افزودن آب کمتر است. پوشاندن ظرف هنگام پخت کمک می کند تا سبزیجات مرطوب و یکسان بپزد. برای سبزیجات سبز، کمی در ظرف را باز نگه دارید.

گوشت را در حرارت پایین بپزید
قدرت حرارت را کاهش دهید تا حرارت بدون این که بیرون غذا بیش از حد بپزد به وسط غذا نیز نفوذ کند. این روش برای داغ کردن مجدد تخم مرغ، پنیر و گوشت های سفت مناسب است زیرا در حرارت بالا گوشت ها سفت می شود. در اغلب دستگاه های مایکروفر می توان زمان را مشخص کرد؛ به جای فشار دادن دکمه استارت، دکمه «Power level» را بزنید.

غذا را جابه جا کنید
برای داغ کردن غذا، زمان کوتاه حدود 15 ثانیه نیاز است؛ هربار غذا را برگردانید.

به اسپاگتی سس اضافه کنید
قبل از گرم کردن کمی آب و سس به اسپاگتی اضافه کنید تا نرم و لطیف شود.
هنگام داغ کردن گوشت یا مرغ یا حبوبات کمی آب، آب گوشت یا آب لیمو به آن اضافه کنید.

نازنین بازدید : 45 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)


یکی از اولین چیزهایی که یک فرد هنگام بازدید از صفحه اینستاگرام شما می‌بیند قسمت بیو اینستاگرام یا همان بیوگرافی می باشد. بیوگرافی شرح مختصری است که در مورد خودتان به دیگران می‌گویید تا تصویری در ذهن کاربران در مورد شما و حرفه تان ایجاد گردد. بنابراین، چرا آن را خوب و تاثیرگذار نکنید؟ امروز در نت نوشت، ما قصد داریم ۵ ترفند بیو اینستاگرام را برای شما بازگو کنیم با ما همراه باشید. چگونه بیو اینستاگرام جذاب و تاثیرگذار بنویسیم؟ فراموش نکنید که  تعداد کل کاراکترهایی که می‌توانید در بیو اینستاگرام استفاده کنید محدود به ۱۶۰ کلمه می‌باشد. پس شما باید بتوانید با این ۱۶۰ کلمه خودتان یا برندتان را به بهترین وجه به کاربران معرفی کنید تا تاثیر خوبی روی آنها داشته باشید.

فهرست عناوین این مطلب
۵ ترفند بیو اینستاگرام که پیج شما را حرفه‌ای خواهد کرد!
نحوه اضافه کردن یک خط جدید به Instagram Bio
حتما در زمان نوشتن بیو اینستاگرام خود متوجه شده اید که نمی‌توانید برای رفتن به خط بعدی از کلید Enter استفاده کنید. نگران نباشید همیشه یک راه حل وجود دارد. اگر می‌خواهید در قسمت بیوگرافی خود به خط جدید بروید مراحل زیر را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: دانلود از اینستاگرام: همه‌ی راه‌های ساده و ارزان دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام

نوشتن بیو در چند خط مجزا
نوشتن بیو در چند خط مجزا

ابتدا متن خود را آن طور که دوست دارید در اپ‌های دیگر مانند اپ یادداشت یا حتی فیس بوک یا واتس اپ تایپ کنید. هر جا که دوست داشتید اینتر بزنید و به خط بعدی بروید
 کل متن را انتخاب و کپی کنید
 به قسمت Instagram Bio برگرید و متن کپی شده را آنجا paste کنید.
متن را از اپ‌های دیگر در Bio کپی کنید
متن را از اپ‌های دیگر در Bio کپی کنید

نحوه اضافه کردن فضاهای خالی و وسط چین کردن نوشته‌ها در بیو اینستاگرام!
به منظور جای گیری متفاوت هر خط از بیو اینستاگرام ، شما باید از اضافه کردن خطوط در اپ دیگری استفاده کنید همانطور که در بالا ذکر شد. قبل از هر خط، باید به مقدار نیاز فضای خالی بگذارید تا فرمت خطوط بیو را آن طور که می‌خواهید تغییر دهید.

اضافه کردن فضاهای خالی به Instagram bio
اضافه کردن فضاهای خالی به Instagram bio

شما باید فضاهای خالی را آنقدر اضافه و کم کنید تا به آنچه می‌خواهید برسید.

برای وسط چین کردن مشخصات بیو، این مراحل را دنبال کنید:

مرحله ۱: فضای خالی بین دو ستاره را  * ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ * به همراه ستاره ه‌ها کپی کنید.

مرحله ۲: برنامه اینستاگرام را باز کنید و به بخش بیو بروید. فضای خالی بین دو ستاره را که در بالا کپی کردید در اینجا paste کنید و بعد از ستاره دوم شروع به نوشتن کنید.
پس از پایان کار، ستاره‌ها را حذف کنید. لطفا مراقب باشید تنها ستاره‌ها را حذف کنید و نه فضاها را. سپس آنچه نوشتید را ذخیره کنید. فرمت نوشته شما حفظ خواهد شد.

وسط چین کردن مشخصات بیو
وسط چین کردن مشخصات بیو

 چگونه نوشته‌های بیو اینستاگرام را فرمت کنید!
علاوه بر استفاده از فاصله‌ها و خطوط برای تغییر بیو، می‌توانید فونت نوشته‌ها را نیز تغییر دهید و به Instagram bio خود ایموجی اضافه کنید. اگر می‌خواهید با فونت‌های مختلف در Instagram بنویسید، این مراحل را دنبال کنید:

رزرو اینترنتی ویلا استخردار | بهترین پیشنهادهای جاجیگا
رزرو اینترنتی ویلا استخردار | بهترین پیشنهادهای جاجیگا

مشاهده
yektanet-logo-sign
تبلیغ
مرحله ۱: یکی از این وبسایتها را باز کنید:
• lingojam.com
• sprezzkeyboard.com
مرحله ۲: متنی را که می‌خواهید فونت آن تغییر کند در باکس اول وارد کنید. در باکس دوم متن را با فونت‌های مختلف خواهید دید. آن فونتی را که دوست دارید کپی کنید.
بیشتر بخوانید: مشاهده مخفیانه استوری اینستاگرام دیگران با این افزونه در کروم!

کپی کردن فونت از وبسایتهای مربوطه
کپی کردن فونت از وبسایتهای مربوطه

مرحله ۳: اینستاگرام خود را باز کرده و متنی را که در مرحله ۲ کپی کردید در بیو paste کنید.
تغییر فونت مشخصات بیو
تغییر فونت مشخصات بیو

نحوه اضافه کردن ایموجی‌ها به بیو اینستاگرام!
شما به راحتی می‌توانید از صفحه کلید گوشی خود برای افزودن ایموجی‌ها به بیو اینستاگرام استفاده کنید، اما افزودن نمادهای دیگر آسان نیست. برای تزئین پروفایل اینستاگرام خود با نمادها، این وبسایت را باز کنید و نمادهایی را که میخواهید کپی کنید. سپس اینستاگرام را باز کنید و آنها را به بیوی خود اضافه کنید.

اضافه کردن ایموجی به مشخصات بیو
اضافه کردن ایموجی به مشخصات بیو

نحوه اضافه کردن لینک به بیو اینستاگرام!
شما به راحتی می‌توانید، آدرس فیس بوک، توییتر و یا نام تجاری خود را از طریق منوی setting اینستاگرام به پروفایل خود اضافه کنید. برای اضافه کردن لینک، این مراحل را دنبال کنید:

مرحله ۱: اینستاگرام را در روی گوشی خود باز کنید و دکمه Edit Profile را فشار دهید.
مرحله ۲: در صفحه Edit Profile، لینک خود را در بخش Website اضافه کنید و آن را ذخیره کنید.
اضافه کردن یک لینک به مشخصات بیو
اضافه کردن یک لینک به مشخصات بیو

چگونه چندین لینک به بیو اینستاگرام اضافه کنید!
ممکن است شما بخواهید بیش از یک لینک به بیوی خود اضافه کنید. متاسفانه اینستاگرام به شما اجازه افزودن فقط یک لینک را می‌دهد.

اما نگران نباشید امروز، ما به شما یک راه ساده برای اضافه کردن چندین لینک به مشخصات بیو یاد می‌دهیم. مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله ۱: با استفاده از اکانت اینستاگرام خود در Linktree وارد سیستم شوید. Linktree وب سایتی است که صفحه‌ای ساده و زیبا ایجاد می‌کند که در آن شما می‌توانید لینک‌ها را اضافه و حذف کنید.
مرحله ۲: لینک‌ها را به حساب کاربری Linktree اضافه کنید.
sign in کردن در Linktree با استفاده از اکانت اینستاگرام
sign in کردن در Linktree با استفاده از اکانت اینستاگرام

مرحله ۳: پس از اضافه کردن همه لینک ها، لینک Linktree را کپی کنید و آن را در بخش Website پروفایل اینستاگرام خود paste کنید.
اضافه کردن چندین لینک به مشخصات بیو
اضافه کردن چندین لینک به مشخصات بیو

۵ مورد ذکر شده در لیست بالا، از ترفندهای نوشتن در بیوگرافی اینستاگرام بود که امروز به شما آموزش دادیم. اگر شما هم ترفندهای دیگری برای این کار دارید لطفا در بخش نظرات مطرح کنید.

نازنین بازدید : 43 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

کودکان می توانند مرتبا پرتقال بخورند. پرتقال برای کودکان نه تنها بی خطر است بلکه بسیار مغذی و مفید برای سلامت آن هاست. پرتقال ها باید تازه باشند. می توانید آن ها را در یخچال هم نگهداری کنید.

فواید پرتقال برای کودک

تقویت سیستم ایمنی بدن
پرتقال سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است که برای رشد و سلامت کودک بسیار مفید است. فقط یک قاچ پرتقال می تواند ۹۰% نیاز روزانه ویتامین C کودک را تامین کند و این در حالی است که پلی فنول موجود در پرتقال سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند تا کودک را از بیماری ها و عفونت ها دور کند.

درمان کم خونی
ویتامین موجود در مرکبات به جذب ویتامین C کمک می کند و هموگلوبین را افزایش می دهد در نتیجه از بروز نشانه های آنمی مثل خستگی و سرگیجه در کودکان جلوگیری می کند. کافی است یک لیوان آب پرتقال تازه به کودک بدهید تا مقدار هموگلوبین های سالمی داشته باشد.

درمان سوء هاضمه
سوئ هاضمه یکی از رایج ترین مشکلات سلامتی کودکان تا زمانی که سیستم گوارشی ضعیف و آسیب پذیری دارند می باشد. خوردن آب پرتقال یا چند قاچ پرتقال به جذب موا مغذی کمک کرده و سیستم گوارش را تقویت می کند.

درمان یبوست
بیشتر غذاهایی که کودکان می خورند دارای فیبرهای رژیمی است. بنابراین ممکن است کودک شما دچار یبوست شود. خوردن پرتقال یکی از موثرترین راه حل ها برای پیش گیری و درمان یبوست های در اثر فیبرهای رژیمی است. می توانید در سالاد  کودک کمی پرتقال اضافه کنید تا مشکل یبوست او را درمان کنید.

چرا بچه ها باید زیاد پرتقال بخورند؟


درمان نرمی استخوان
کودکان نسبت به این بیماری بسیار حساس هستند چون استخوان های نرم و ضعیفی دارند.پرتقال منبع مواد معدنی چون کلسیم، آهن، زینگ، منگنز، منیزیم و مس است. این ها موادی هستند که از بیماری نرمی استخوان جلوگیری می کنند. خوردن پرتقال به طور روزانه بهترین درمان برای نرمی استخوان در کودکان است.

خواص پرتقال,خواص پرتقال برای کودکان

پرتقال سرشار از ویتامین هایی است که به سلامت پوست و مخاط چشمی کمک می کند

 
درمان سرفه و سرما خوردگی
کودکان معمولا از التهاب و ضعف در اثر سرماخوردگی و سرفه رنج می برند. خواص دارویی پرتقال کودک را از عفونت های ثانویه ای که در اثر سرماخوردگی ایجاد می شوند محافظت می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک لیوان آب پرتقال با یک قتشق چای خوری عسل و کمی نمک مخلوک کرده و هنگامی که کودک سرماخورده به او بدهید.

آرام کردن اوریون
اوریون یک بیماری مسری است که خیلی سریع در میان کودکان به خصوص کودکان ۵ تا ۱۵ ساله پخش می شود. آب پرتقال به کودکان کمک می کند خیلی سریع از علائم اوریون آزاد شوند. آب پرتقال را حتما با آب گرم رقیق کنید بعد به کودکی که دچار بیماری اوریون شده است بدهید.

بهبود سریع عفونت حصبه
حصبه در اثر رشد باکتری های سالمونلا که میکروبی بسیار مسری است ایجاد می شود. کودک از سردرد، دل درد و سرفه رنج می برد. این التهاب قدرت هضم غذا را از کودک می گیرد و کودک تنها می تواند مایعات و غذاهایی که راحت هضم می شوند را بخورد. خوردن آب پرتقال مواد مغذی از دست رفته را تامین می کند و باعث بهبود سریع تر این بیماری می شود.

تقویت بینایی
پرتقال ها سرشار از ویتامین A، فلاونوئیدها، فیتونوترینت ها، کاروتین های آلفا و بتا، لوتئین، بتا کریپتوکسانتین و مواد مغذی است که به سلامت پوست و مخاط چشمی کمک می کند. مصرف اسید سیتریک بینایی کودک را تقویت و سلامت چشم را تضمین می کند.

درمان سیاه سرفه
سیاه سرفه یکی از بیماری های مسری است که می تواند روی سلامت کودک تاثیرات منفی بگذارد. خوردن آب پرتقال بهترین درمان برای دردهای ناشی از سرفه می باشد. به کودک آب پرتقال رقیق شده بدهید و روی سینه و گلوی او دستمال مرطوب قرار دهید تا هرچه زودتر از نشانه های سیاه سرفه رها شود.

خونریزی لثه و دندان
ویتامین C نقش مهمی د رتولید کلاژن در بدن کودک ایفا می کند. کلاژن یکی از مهم ترین عناصر استخوان ها، تاندون ها، رباط ها و رگ های خونی است. کمبود ویتامین C در کودک باعث می شود از نشانه های این کمبود چون خونریزی لثه، افتادن دندان ها، درد مفاصل و کوفتگی رنج ببرد. به کودک پرتقال بدهید تا این نشانه های کمبود ویتامین C را در او از بین ببرید.

درمان اسهال
اسهال شدید برای سلامت کودک بسیار خطرناک است. آب پرتقال این بیماری را به راحتی درمان می کند. آب پرتقال را به اندازه ۵۰% رقیق کنید و به کودک بدهید تا اختلالات گوارشی او را درمان کنید.

  نازنین بازدید : 36 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

   اگر می خواهید زیتون را خود در منزل عمل آورید این مطلب به شما کمک می کند تا این کار را به بهترین وجه انجام دهید:
  yektanet.com

  اصولا زیتون ها به سه صورت کنسروی - شکسته و بی هسته هستند.

  زیتون شکسته زیتونی است که مراحل روغن گیری آن انجام شده است و زیتون بی هسته همان زیتون کنسروی است (روغن کشی نشده است) و برای تهیه ی زیتون پرورده و یا تزپین کردن با فلفل قرمز و بسته بندی های خوشگل استفاده می شود.

  در هرحال همه ی زیتون ها یک تلخی دارند و تنها راه گرفتن تلخی آنها خواباندن در آب نمک و شستشوی چند باره ی آنها است تا طعم تلخی آن به حد مورد انتظار شما از بین برود. (می توان در روز حدود سه الی چهار بار زیتون ها را می شویم و مجددا در آب نمک بریزیم)

  چگونه تلخی زیتون را بگیریم؟

  بیشتر بخوانید:
  معجزه این میوه در درمان بسیاری از بیماری‌ها
  ‍برداشت ۲ هزار و ٢٠٠ تن زیتون از سطح باغات بارور زیتون لرستان
  در آخر که طعم مطلوب را پیدا کرد مجددا زیتون ها را در آب نمک بریزید شوری آن به اندازه ای باشد که خوراک آن برای شما مطبوع است (نه بی نمک و نه شور) و مثلا اگر در سطل های پلاستیکی سایز ماست های سه کیلویی می ریزیم. روی آن 1 یا 2 قاشق روغن زیتون و گلپر (یک قاشق) بریز معمولا زیتون را در جای خنک می گذارند و سعی کن این جای خنک یخچال نباشد.

  معمولا زیتون های سبز یا زیتون هایی که اندکی مانده تا رسیده شوند را برای مدتی در محلول های قلیایی می خوابانند تا تلخی گوشت آنها گرفته شود. سپس مدتی در آب می خوابانند و سرانجام در ظرف محتوی محلول کم نمک (مخلوط آب، نمک و سرکه) نگه می دارند یا اینکه از همان ابتدا فرآیند گرفتن تلخی را تنها با آب نمک انجام می دهند.

  دوره آموزشی مقدمه‌ای بر قهوه برای ورود دنیای قهوه فقط 100 هزار تومن
  دوره آموزشی مقدمه‌ای بر قهوه برای ورود دنیای قهوه فقط 100 هزار تومن

  پیشنهاد امروز
  yektanet-logo-sign
  زیتون را به این روش حتی در خانه نیز می‌توان عمل آورد، اما به دلیل وقت گیر بودن این فرآیند، بیشتر مصرف کنندگان، زیتون آماده را ترجیح می دهند. بعضی از زیتون ها پس از عمل آوردن سیاه می شوند. اگر زیتون پس از بیرون آوردن از قلیاب مدتی در معرض هوا قرار ‌گیرد، رنگش به سیاهی می زند. البته رنگ زیتون بیش از همه به نوع آن مربوط می شود.

  در مورد محلول های قلیایی خوراکی (ترکیب آب و بی کربنات ها مثل جوش شیرین و آهک (که برای مربای بالنگ استفاده می شود)

  طرز تهیه زیتون شور,طرز تهیه زیتون
  چگونه زیتون را شیرین کنیم؟

  روش شیرین کردن زیتون تلخ به وسیله سود سوزآور(Naoh):

  ۱) جهت شیرین کردن زیتون به وسیله سود ابتدا میوه‌های زیتون تازه چیده شده را پس از تمیز کردن و حذف شاخ و برگ و میوه‌های زخمی و بیمار یا آفت‌زده، داخل بشکه با هر ظرف مناسبی ریخته و آب معمولی به آن اضافه کرده؛ به‌طوری که بعد از فرو نشستن زیتون‌ها، تا حدود ۱۵ سانتی‌متر آب بالای زیتون‌ها قرا گیرد.

  ۲) در مرحله دوم شیرین کردن زیتونها باید حجم آب را (حجم آب، موجود در ظرف) را اندازه‌گیری نمائید تا مشخص شود چند لیتر است (از بطری‌های ۵/۱ لیتری نوشابه می‌توان استفاده کرد).

  ۳) جهت شیرین کردن زیتونها برای هر لیتر آب ۲۰ گرم سود (NaOH) در نظر گرفته و سود را داخل حجم آب موردنظر در ظرفی ریخته و ضمن رعایت احتیاط برای چند دقیقه با یک قطعه چوب تمیز هم بزنید تا سود کاملاً حل شود.

  ۴) با احتیاط و بدون آنکه محلول با دست و پوست بدن تماس حاصل کند و یا قطرات آن به چشم آسیب برساند؛ محصول را روی زیتون ریخته و در ظرف را ببندید. پس از گذشت ۱۲-۱۰ ساعت برای زیتون‌های گروه ۱ و ۱۰-۸ ساعت برای زیتون‌های گروه ۲ در ظرف را باز کنید (طی این مدت بهتر است چند مرتبه محتویا ظرف را هم بزنید) رنگ محلول کاملاً قهوه‌ای تیره شده است.

  ۵) قبل از ریختن محلول تیره رنگ، چند دانه زیتون را با احتیاط با وسیله‌ای بیرون آورده و خوب شسشو داده و چند دقیقه در آب سرد قرار دهید. مطمئن که شدید آب تغییر رنگ نمی‌دهد. دانه‌های زیتون را با زبان امتحان کنید. چنانچه مزه تلخ احساس نشد؛ اقدام به ریختن محلول تیره رنگ نمائید در غیر این صورت هنوز باید زیتون درون محلول باقی بماند.

  ۶) پس از آنکه مطمئن شدید؛ زیتون ها تلخ زدائی شده اند؛ محلول تیره رنگ را با احتیاط دور بریزید (توجه داشته باشید که این محلول قلیائی است و پای گیاهان یا درون باغچه ریخته نشود).

  ۷) زیتون های موجود داخل ظرف را با آب معمولی طی ۲-۱ روز با تعویض آب به دفعات بشوئید که رنگ آب دیگر تغییر نکند.

  ۸) برای خنثی شدن باقیمانده احتمالی سود به ازاء هر ۱۰ لیتر آب ۱ لیتر سرکه اضافه نمائید و پس از یک شبانه روز، ۳-۲ مرتبه آب ظرف را عوض کنید.

  ۹) سپس آب زیتون ها را ریخته و آنها را به مدت ۳۰-۲۰ ساعت داخل آب نمک ۷ درصد (۷۰ گرم نمک در هر لیتر آب) نگهداری نمائید.

  ۱۰) در نهایت زیتون ها را از آب نمک ۷ درصد درآورده و به آب نمک ۴ درصد بهتر است. آب نمک را جوشانده و پس از خنک شدن روی زیتون ها ریخت و سپس زیتون ها را به ظروف مناسب و کوچک برای مصرف یا فروش انتقال داده لازم به ذکر است؛ ظروف شیشه ای به‌علت بهداشتی بودن برای نگهداری زیتون در اولویت قرار دارد.

  نازنین بازدید : 52 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  علائم زایمان

  زنانی که برای اولین بار باردار می شوند ، معمولاً نگران شروع کار هستند. آنها ممکن است انقباض را به عنوان آغاز زایمان بپذیرند و بلافاصله به بیمارستان بروند. با دانستن علائم زایمان که در هنگام آمادگی برای زایمان آموخته اید یا پزشک برای شما توضیح داده است ، می توانید نگرانی های هنگام تولد را کاهش دهید. مادر باید بداند که از زمان تولد تا تولد معمولاً حدود ۲۰ ساعت طول می کشد. در اینجا برخی از علائم شروع زایمان وجود دارد:

  انقباضات مادرانه: انقباضات رحمی اولین و بارزترین نشانه شروع زایمان است. این انقباضات مانند تشدید گرفتگی های قاعدگی است. ممکن است در دوران بارداری به خصوص در اواخر زندگی دچار انقباض شده باشید ، مانند انقباضات بدون درد در دوران بارداری ، انقباضات براکستون هیکس این Braxton Hicks نام دارد و در واقع نشانه کار نیست. وقتی این انقباضات منظم و شدید باشد و بیش از ۳۰ ثانیه طول بکشد ، می تواند به معنای آغاز مرحله اول تولد باشد. با پیشرفت زایمان ، تعداد انقباضات طولانی تر ، طولانی تر و قوی تر می شود. تا زمانی که هر انقباض ۳۰ تا ۹۰ ثانیه طول بکشد و فاصله هر انقباض پنج دقیقه باشد ، شما وارد مرحله اول زایمان شده اید و بهتر است به بیمارستان بروید. لازم نیست نگران باشید زیرا هنوز چند ساعت تا بیرون آمدن کودک فرصت دارید.

  انقباضات هنگام تولد

  علائم زایمان: در دوران بارداری ، مخاط دهانه رحم یا انسداد در دهانه رحم ایجاد می شود. این مخاط اندکی قبل از تولد یا آغاز آن شروع به بیرون آمدن می کند و شما آن را به صورت ترشحات صورتی ، چسبناک و ژله مانند مشاهده خواهید کرد. رنگ صورتی این ترشحات به دلیل خونی بودن آن است و لک شدن مخاط با خون طبیعی است. اگر خونریزی بیشتر باشد ، این ممکن است به معنی وجود مشکلی باشد و شما باید بلافاصله با پزشک یا بیمارستان خود تماس بگیرید. این ترشحات نشان دهنده باز شدن دهانه رحم و شروع یا پیشرفت زایمان است. در برخی موارد ، هنگامی که زایمان شروع به کوچک شدن می کند ، ممکن است چنین ترشحی در زنان باردار وجود نداشته باشد.

  شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

  پارگی کیسه آب: کیسه آب که از جنین محافظت می کند ممکن است قبل یا هنگام تولد پاره شود. پارگی کیسه آمنیوتیک به معنای آغاز تولد است. اگرچه ممکن است پارگی کیسه آمنیوتیک در اواسط بارداری به دلیل مشکل دیگری باشد ، اما در هفته های آخر بارداری ، هر آبی که از واژن خارج شود می تواند به معنی پارگی کیسه آمنیوتیک باشد که یکی از نشانه های زایمان است. کیسه آمنیوتیک معمولاً با پیشرفت زایمان پاره می شود ، اما در بعضی موارد ، وقتی کیسه آمنیوتیک هنوز پاره نشده باشد ، پزشک کیسه آمنیوتیک را می شکافد تا از تولد جلوگیری کند. اگر پارگی مثانه قبل از شروع زایمان ظاهر شد ، بهتر است به بیمارستان بروید.

  درد لگن و کمر: ممکن است قبل و یا در طی مراحل اولیه زایمان در پایین کمر ، لگن و ناحیه مقعد خود احساس فشار و درد کنید. ظاهر این درد و فشار ممکن است نشانگر آغاز زایمان یا آغاز مرحله اول باشد.

  وقت مراجعه به پزشک است

  پزشک شما معمولاً در مورد شروع زایمان در هفته های آخر بارداری با شما صحبت خواهد کرد و تعیین می کند که چه زمانی باید به بیمارستان بروید یا تماس لازم را برقرار کنید. معمولاً هنگامی که انقباضات منظم است و هر پنج دقیقه دچار انقباضات شدید می شوید که ۳۰ تا ۹۰ ثانیه طول می کشد ، باید با پزشک خود تماس بگیرید. اگر مایعات شما تمام شد که حتی می تواند چند قطره باشد ، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید و به بیمارستان بروید ، زیرا خطر پارگی مثانه وجود دارد. پزشک شما را معاینه می کند و اگر انقباضات هنوز شروع نشده و خطری برای سلامتی شما یا جنین وجود ندارد ، ممکن است از شما بخواهد به خانه بروید و منتظر شروع انقباضات باشید.

  منبع:
  تاپ پرشین

  نازنین بازدید : 33 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  اکثر مادران باردار مانند شما نگران هستند و یا در تعداد سکته هایی که نشان دهنده خوب بودن جنین است کاهش یافته اند. س questionsالات زیادی که مادران در هر بار مراجعه به پزشک در این مورد می پرسند توجیه ما برای نوشتن این مقاله شده است. در مرحله بعدی به شما خواهیم گفت اگر جنین برای چند ساعت شنیده نشود ، از چه طریق باید حرکت دهید.

  یک لیوان آب سرد بنوشید
  می توانید روش های مختلفی را برای شروع حرکت جنین در رحم خود امتحان کنید. راه هایی که می توانند اطمینان شما را از طبیعی بودن بارداری افزایش دهند. نوشیدن یک لیوان آب سرد یکی از راه های تحریک جنین است. هنگامی که آب سرد دمای بدن شما را کاهش می دهد ، جنین در جستجوی گوشه های گرم به حرکت خود در رحم ادامه می دهد.

  معده خود را وارد کنید
  اما مراقب باشید استرس زیادی به کودک وارد نکنید. به خود یا جنین درون رحم خود آسیب نخواهید رساند ، فقط آن را بیدار خواهید کرد. جوان شدن شکم ، ضربه آرام با انگشت و مواردی از این دست می تواند جنین شما را به حرکت درآورد.

  چطور جنین را از خواب بیدار کنیم؟

  آب طبیعی بنوشید

  اگر چندین ساعت است که حرکات محسوس جنین را در رحم خود نشنیده اید ، یک لیوان آب پرتقال یا آب سیب بنوشید. آب میوه های شیرین طبیعی سطح قند خون شما را بالا می برند و جنین را برای حرکت دوباره تحریک می کنند. اما برای این اتفاق بهتر است سراغ آب میوه های بسته بندی شده حاوی قند مصنوعی نروید و هنگامی که یک لیوان آب سیب طبیعی می خورید ، آن را با یک پیکان دو نشان بزنید. هر دو جنبش را به حرکت در می آورند و ویتامین ها را به بدن شما می رسانند.

  آروم باش
  هنگامی که فعال هستید ، جنین احساس می کند در یک نوسان است ، با حرکات بدن شما آرام می شود و به خواب می رود. برای بیدار کردن او بهتر است از انجام کارهای روزمره استراحت کنید. چند دقیقه روی صندلی بنشینید یا آرام آرام دراز بکشید. بی حرکتی بدن و آرامش شما جنین را بسیار خوشحال می کند.

  منبع:
  تودی نیوز

  نازنین بازدید : 32 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  اگر باردار هستید و حوصله خود را از دست داده اید ، بهتر است بدانید که علاوه بر قرص های معمولی که می خورید ، می توانید با یک رژیم غذایی مناسب و متعادل روزهای بارداری خود را بیشتر لذت ببرید.

  از پرخوری پرهیز کنید
  امروزه می توانید داستان های عجیبی را بشنوید که نیازی به گوش دادن به آنها نیست. به عنوان مثال ، آنها می گویند: “حالا که باردار شده اید ، باید به جای دو غذا بخورید.” این کاملا اشتباه است و شما امروزه نیازی به کار بیش از حد در سیستم گوارشی ندارید ، زیرا حالت تهوع شما قطعاً بدتر خواهد شد. در عوض ، باید تعداد وعده های غذایی را افزایش دهید و مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید. اگر در هر وعده غذایی فقط دو یا سه قاشق غذاخوری دارید ، مشکلی نیست ، حتی می توانید تعداد وعده های غذایی را به ۱۵ بار در روز برسانید.

  فقط به یاد داشته باشید که هرگز گرسنه نمانید ، زیرا گرسنگی شما را بیمار خواهد کرد. هرچه به چند ماه گذشته نزدیک می شوید ، این قانون را برای سهولت بارداری بیشتر دنبال می کنید. همچنین باید آهسته غذا بخورید و بعد از آن استراحت کنید.

  رفت نیز پوششی است که گرما را در خود نگه می دارد

  شما می توانید با کمی توجه به عادات غذایی خود ، پزشک خود باشید و غذاهایی که باعث بیماری شما می شوند را از بین ببرید. بهتر است از هر غذایی که باعث نفخ شکم یا سنگینی معده ، اسیدیته و مانند آن شود خودداری کنید. غذاهای آبکی و حالت تهوع نیز می توانند حالت تهوع ایجاد کنند ، بنابراین آنها را از رژیم غذایی حذف کنید. بهتر است زیاد از شکلات ، قهوه ، چای غلیظ ، نوشیدنی های گازدار و نوشیدنی های کافئین دار استفاده نکنید ، زیرا باعث تحریک معده و ایجاد حالت تهوع و دل درد می شود. سایر موارد نباید سرکه و ترشی همراه با غذا یا سالاد باشد.

  تمام این مواردی که مشاهده کرده اید بهتر است به موارد دیگر نیز توجه کنید ، یعنی از دراز کشیدن و خم شدن به جلو بعد از غذا خوردن خودداری کنید و هنگام استراحت سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید تا مشکلی نداشته باشید با کاهش وزن کمتر ملاقات کنید

  عرق نعناع بخورید

  اگر بعد از غذا خوردن هنوز حالت تهوع دارید ، می توانید بعد از غذا مقداری عرق نعناع بخورید. سایر موادی که می توانید بعد از غذا میل کنید ، مخلوطی از زیره ، آب نبات و هل به نسبت مساوی است. این مواد را با هم خرد کرده و بعد از هر وعده غذایی یک قاشق چای خوری قورت دهید.

  نعناع یک گیاه خنک است ، بنابراین اگر علاوه بر حالت تهوع مداوم ، گرفتگی عضلات احساس گرما می کنید و صورت شما قرمز می شود یا قلب شما برای یک نوشیدنی سرد پر می شود ، ادامه دهید. بهترین روش برای مقابله با واریس در این دوره مصرف چای نعناع ، شیرینی جیره رژیمی نعناع یا حتی آدامس نعناع است. البته برخی از افراد هستند که به بو بسیار حساس هستند و بوی شدید این آدامس ها می تواند منجر به اختلال آنها شود و بهتر است از آن اجتناب کنید.

  زیره را فراموش نکنید

  ماده دیگری که می توانید برای درمان حالت تهوع بعد از خوردن غذا استفاده کنید زیره است. می توانید زیره را استشمام کنید و آن را با مرزه مخلوط کنید و مقدار بسیار کمی از آن را بعد از غذا بخورید ، یا می توانید دو قاشق غذاخوری زیره را با سه قاشق غذاخوری شکر مخلوط کرده و به صورت پودر درآورید و بعد از هر وعده غذایی ، یک قاشق چای خوری این مخلوط در دهان شما به آرامی حل شده و از حالت تهوع جلوگیری می کند.

  با غذاهای چرب ، ادویه دار و شور خداحافظی کنید

  یکی از مشکلات زنان باردار اسیدهای ناشی از استنشاق بوهای مختلف است ، بنابراین تا آنجا که ممکن است در رژیم غذایی خود از سیر و پیاز کمتری استفاده کنید و از روغن ، غذاها و مواد نمکی ، مواد تلخ مانند زیتون تلخ ، فلفل ، لوبیا ، کنجد استفاده کنید فکر کنید از خطوط قرمز تند ، شور ، چرب و سرخ شده برای خود استفاده کنید. غذاهای سرخ شده ، چرب و نمک می توانند حالت تهوع را به دلیل افزایش اسید معده بدتر کنند. وقتی می گوییم شور ، حتی شامل آجیل های نمکی هم می شود. خلاص شدن از شر فست فود و غذاهای رنگارنگ ممکن است دشوار باشد اما برای داشتن کودک سالم و تهوع کمتر بهتر است این موارد را رعایت کنید. به طور کلی ، غذاهایی بخورید که هضم آنها آسان است و سیستم گوارشی شما را مختل نمی کند.

  از روحیه خود مراقبت کنید

  در دوران بارداری بهتر است بیش از هر زمان دیگری به مزاج خود توجه کنید و از خوردن غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد چه از نظر دما و چه از نظر مزاجی خودداری کنید. به عنوان مثال ، بهتر است از آب سرد یا خیلی گرم ، بستنی و بستنی استفاده نکنید. گوجه فرنگی ، سرکه و ماست نیز سرد هستند ، بنابراین بهتر است این مواد را کمتر مصرف کنید تا تهوع شما را بدتر نکند.

  آیا واریس شدید دارید؟ داروهای گیاهی را به طور تصادفی مصرف نکنید

  برخی از افراد معتقدند که گیاهان برای بدن مضر نیستند ، اما چون بدن در دوران بارداری در وضعیت خاصی قرار دارد ، حتی استفاده از داروهای گیاهی نیز باید با احتیاط انجام شود. اگر فردی دچار اسهال ، کم آبی و کاهش وزن بسیار شدید است ، نباید هیچ داروی گیاهی مصرف کند. بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا در مورد دوز مناسب این داروها به شما توصیه شود.

  ۱ / زعفران ممنوع!

  به طور کلی ، بهتر است زنان باردار از مصرف داروهای گیاهی خودداری کنند ، زیرا این داروها با هدف تسکین حالت تهوع مصرف می شوند ، اما باعث سقط جنین و سایر مشکلات می شوند. بنابراین بهتر است از مصرف اسطوخودوس ، بومادران ، مریم گلی ، رازک ، شوید ، گزنه ، مریم گلی ، گل همیشه بهار ، ترخون ، وانیل ، خرمالو ، خار ، دم اسب ، شاهی و عناب خودداری کنید.

  ۲ / شما آسپرین می خورید ، زنجبیل ممنوع است

  زنجبیل یکی از داروهای گیاهی است که می تواند برای رفع همه حالت تهوع از جمله تهوع صبحگاهی ناشی از بارداری مورد استفاده قرار گیرد. زنجبیل به راحتی هضم می شود و همچنین معده را گرم می کند. اما باید به یک نکته مهم توجه داشت. اگر از آسپرین یا داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنید ، باید دور زنجبیل را خط بکشید ، زیرا زنجبیل نیز همین ویژگی را دارد. از طرف دیگر ، اگر طبع گرم دارید ، بهتر است از این داروی گیاهی گرم استفاده نکنید زیرا حالت تهوع شما را بدتر می کند ، اما اگر سرد هستید ، دائما سرد هستید ، به دنبال لباس بیشتر هستید و نیاز به گرم نوشیدن زنجبیل داروی شما برای تهوع صبح است.

  منبع:

  سفیر نیوز

  نازنین بازدید : 40 یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  کادو تولد برای دختر نوجوان چی بخریم؟ خرید کادو تولد برای نوجوانان نیاز بـه تیزبینی فراوانی دارد، نوجوانی دوره تحولات ذهنی و دروازه بلوغ اسـت، نوجوانان چـه دختر باشند و چـه پسر همگی یک خصوصیت مشترک دراین سن دارند: سردرگمی بخاطر سیر تحولات جسمی و ذهنی، پس باید حسابی حواستان را جمع کنید تا کادو شـما یک یادگاری ارزشمند و همیشگی باشد. با پارس ناز همراه باشید.

   

  دستبند الهام بخش برای کادو دادن
  بـه‌عنوان کادوی تولد یک دستبند زیبا با یک پیام الهام دهنده حک شده بر روی آن بـه همسر، خواهر یا دختر خود هدیه دهید. این دستبند نه تنها برای مچ دست ظریف او مناسب اسـت بلکه باعث تشویق او بـه جنگیدن در هنگام بروز مشکلات نیز می شود.

  کادو تولد برای دختر نوجوان (بهترین پیشنهادهای هدیه دادن + راهنمای خرید)

  yektanet-logo-sign
  تبلیغ
  واقعا شربت گیاهی آلرگارد مدت زمان بستری بیمار کرونایی را کاهش میده!!
  واقعا شربت گیاهی آلرگارد مدت زمان بستری بیمار کرونایی را کاهش میده!!

  مشاهده
  با این هدیه بـه او خاطرجمعی می دهید کـه از حمایت بی قید و شرط شـما برخوردار اسـت و هم چنین بـه او تلقین میکنید کـه بـه خودش خاطرجمعی داشته باشد.

   

  بالشتک مهتابی برای کادو دادن
  یک کادوی تولد دخترانه متفاوت و البته زیبا و مطابق تکنولوژی روز. چراغ‌هاي LED درون این بالش‌ها باعث می شود کـه در تاریکی شب بدرخشد و جلوه بصری زیبا و دل‌نشینی در اتاق ایجاد کند.

   

  ساعت هوشمند برای هدیه دادن
  کادو تولد برای دختر نوجوان (بهترین پیشنهادهای هدیه دادن + راهنمای خرید)

  این یکی از گران‌ترین هدیه‌هاي تولد اسـت کـه مطمئناً همه ی دخترخانم‌ها ازآن خوششان می آید و تا سال‌هاي طولانی نیز برایشان ماندگار اسـت. این هدیه علاوه بر جنبه زیبایی کاربردی نیز هست.

   

  عروسک‌ های پشمالوی بزرگ برای هدیه دادن
  اکثر دختر خانم‌ها «نه همه ی» علاقه شدیدی بـه عروسک‌هاي پشمالو دارند. برای این دسته از دخترها هیچ هدیه گران قیمتی در جهان وجود ندارد کـه بتواند بـه اندازه این عروسک‌ها احساساتشان را تحریک کند.

  کادو تولد برای دختر نوجوان (بهترین پیشنهادهای هدیه دادن + راهنمای خرید)

  اگر دختری هم کـه شـما میخواهید برایش کادوی تولد بخرید علاقه‌ مند بـه عروسک هست مطمئناً یک خرس یا هر عروسک پشمالوی بزرگ دیگر وی را هیجان زده خواهد کرد.

   

  دفتر خاطرات برای کادو دادن
  تعداد زیادی از دخترها بـه دفتر خاطرات خود وابسته‌اند بـه ‌طوری‌کـه هیچوقت آنرا از خودشان دور نمی کنند. باور کنید یا نه او از دفتر خاطراتش با عشق و علاقه بسیار مراقبت می کند.

  کادو تولد برای دختر نوجوان (بهترین پیشنهادهای هدیه دادن + راهنمای خرید)

  پس اگر دختر مورد نظر شـما هم بـه نوشتن و ثبت خاطرات روزانه‌اش علاقه مند اسـت می توانید بـه‌عنوان کادوی تولد یک دفتر خاطرات با جلد چرم بـه او بدهید کـه تا همیشه برایش باقی بماند؛ و هرگاه خاطره‌اي در آن می نویسد یا چشمش بـه آن می‌افتد بـه یاد شـما بیافتد.

   

  اسپیکر لمسی بی‌ سیم برای هدیه دادن
  اسپیکر لمسی برای کسانی کـه از درگیر شدن با سیم‌هاي در هم گره افتاده متنفرند، میتواند هدیه تولد مناسبی باشد. این‌گونه آن‌ها می توانند با خیال آسان و بدون سر و کله زدن با سیم‌ها موزیک موردعلاقه خودرا گوش دهند.

   

  مونوپاد برای هدیه دادن
  کادو تولد برای دختر نوجوان (بهترین پیشنهادهای هدیه دادن + راهنمای خرید)

  این یک واقعیت اثبات شده اسـت کـه دخترها « البته نه همه ی» عکس گرفتن بـه‌خصوص سلفی گرفتن را دوست دارند. پس مونوپاد میتواند یک هدیه تولد جالب و کاربردی برای این دسته از دخترها باشد تا بـه اسانی بتوانند در زاویه‌هاي مختلف از خودشان عکس بگیرند.

   

  ست ساعت و کیف پول چرم برای کادو دادن
  اگر بـه دنبال یک هدیه تولد شیک و زیبا برای همسر، خواهر یا دخترتان هستید، ست ساعت و کیف پول چرم میتواند گزینه مناسبی باشد کـه یقیناً هر خانمی آنرا می‌پسندد.

   

  باکس شکلات برای هدیه دادن
  یک باکس پر از شکلات مسلماً با مزاج هر دختری سازگار اسـت. بنابر این میشه گفت کـه این یک کادوی تولد مناسب و مقرون بـه‌صرفه برای همه ی دخترخانم‌ها اسـت.

   

  کلکسیون لاک ناخن برای کادو دادن
  این یک کادوی تولد لذت بخش برای دختران نوجوانی کـه عاشق لاک زدن و دیزاین ناخن‌هایشان هستند خواهد بود.

   

  جاکلیدی حکاکی شده برای کادو
  کادو تولد برای دختر نوجوان (بهترین پیشنهادهای هدیه دادن + راهنمای خرید)

  https://saripan.ir/کادو-تولد-برای-دختر-20-ساله/

  جاکلیدی یک گزینه مناسب برای هدیه دادن بـه هردو جنسیت دختر و پسر اسـت. برای اینکه هدیه خودتان را خاص‌تر و بـه یادماندنی تر کنید می توانید یک جمله یا کلمه خاص بر روی آن حک کنید؛ یا یک سرکلیدی بـه شکل اسم یا شماره سن او برایش بخرید.

   

  مجموعه کامل لوازم آرایشی برای هدیه دادن
  کادو تولد برای دختر نوجوان (بهترین پیشنهادهای هدیه دادن + راهنمای خرید)

  هر دختری نیاز بـه تعریف و تمجید از ظاهر و چهره‌اش دارد. آرایش می تواند بـه زیبایی او اضافه کند و وی را ظریف‌تر جلوه دهد. بنابر این لوازم آرایش هم یکیدیگر از هدایای مناسب برای تولد دخترهای جوان و نوجوان اسـت.

  نازنین بازدید : 43 یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  جلوه زیبا و درخشنده بودن

  فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی از ارزش هنری والاترو ویژگی های برتری برخوردار است و از دور و نزدیک جلوه زیبایی دارد و درخشنده می باشد.

  فرش دستبافت هنرکده محمدی

  اختلاف در ابعاد

  یکی از مشخصات فرش دستباف این است که درابعاد آن در قسمت های بالا و پایین چند سانتی متر اختلاف وجود دارد . این ویژگی عیب به شمار نمی رود، اما در قالیچه های کوچک ممکن است به چشم آید. اگر می خواهید از تقارن فرش اطمینان یابید فرش دستباف را از قسمت میانی تا کنید و اختلاف قسمت بالا و پایین فرش را دریابید.

  تقارن رنگ

  ویژگی های یک فرش دستباف تقارن رنگ آن است. زمان خرید فرش دستباف در نور طبیعی رنگ آن را بررسی کنید و به تقارن رنگ در قسمت های متقارن توجه نمایید . باید بدانید که رنگ فرش دستباف در جهت خواب آن تیره تردیده می شود. دقت کنید اشکال و هندسه طرح جایی نیمه کاره باقی نمانده باشد.

  رنگ های فرش دستباف

  ترکیب رنگ های زیبا در فرش دستباف
  خصوصیات و راهنمای خرید فرش دستباف
  انعطاف پذیر بودن پرز فرش

  از خصوصیات یک فرش دستباف درخشان و انعطاف پذیر بودن پرز فرش دستباف است. در خرید فرش دستباف دقت کنید که رنگ سطح فرش دستباف با قسمت انتهایی پرز اختلاف نداشته باشد، زیرا اختلاف داشتن رنگ ها نشانه این است که با رنگ های جوهری فرش را رنگ کرده اند و ممکن است این فرش با شسته شدن رنگ بدهد. اگر پرزهای فرش دستباف خشن باشد فرش سخت تر تمیز خواهد شد.

  بالارفتن ارزش مالی و هنری با پا خوردن

  یکی از ویژگی های فرش دستباف این است که فرش دستباف هر چه بیشتر پا بخورد و هرچه بیشتر بماند ارزش مالی و هنری اش بیشتر می شود زیرا این فرش با پا خوردن ، نور و شست و شو زیبایی هایش بیشتر شده و چشم نوازی آن از دست نمی رود مخصوصا اگر این فرش با مواد رنگزای طبیعی رنگ شده باشد.

  بکار رفتن الیاف طبیعی در آن

  یکی از ویژگی های متفاوت فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی این است که این فرش به علت مواد طبیعی به کار رفته در آن در تابستان سرد و در زمستان گرم است اما فرش ماشینی به علت مواد پلاستیکی اش دارای این خصوصیت نیست.

  نازنین بازدید : 47 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  چگونه اکانت فیسبوک خود را حذف کنیم؟ چگونه اکانت فیسبوک را غیر فعال کنیم؟برای حذف و غیرفعالسازی اکانت فیسبوک خود با دیجیت نست همراه باشید.

  با زیاد شدن شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام، اینستاگرام، واتس آپ و … که روی دستگاه‌های شما نصب می‌شود به راحتی می‌توانید فایل‌های مختلفی را با دوستانتان به اشتراک بگذارید، فیسبوک نیز جزء این شبکه‌های اجتماعی است که نظر کاربران بسیاری را به خود معطوف کرده است. همانطور که می‌دانیم برای ورود به این شبکه اجتماعی حتما باید از قندشکن استفاده کنیم اگر می‌خواهید از این شبکه اجتماعی خارج شوید و اکانت خود را به کلی حذف کنید می‌توانید با خواندن این مقاله به راحتی اکانت خود را حذف و یا حتی غیرفعال کنید تا در صورت ورود دوباره به این شبکه مجبور به ثبت نام مجدد نباشید.

  اگر شما در حال حاضر کاربر این شبکه اجتماعی هستید و دیگر تمایلی برای ادامه دادن در این شبکه ندارید و قصد حذف اکانت خود را دارید، در ادامه این مقاله روش حذف اکانت فیسبوک را به صورت تصویری به شما توضیح داده‌ایم. اما اگر شما تاکنون اکانت فیسبوکی نداشته‌اید و می‌خواهید اکانت جدیدی را برای خود بسازید می‌توانید از طریق مرورگر وارد سایت فیسبوک شوید و یا اینکه برنامه آن را روی دستگاه خود نصب کنید.

  در این مقاله قرار است که روش‌های آفلاین کردن اکانت فیسبوک (Facebook) را به شما عزیزان توضیح دهیم. شما برای آفلاین کردن اکانت خود می‌توانید از دو روش استفاده کنید. روش اول Deactivate یا غیرفعال کردن اکانت فیسبوک است که بعدا ‌می‌توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید؛ روش دوم Delete یا حذف اکانت فیس بوک است که با انجام این روش، تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد. با دیجیت نست همراه باشید تا این دو روش را در زیر به شما توضیح دهیم.

  آموزش حذف اکانت اینستاگراممشاهده کنید!
  deactivating و یا غیر فعال سازی اکانت به این معناست که:

  شما پس از غیرفعالسازی مجددا می‌توانید اکانت خود را فعال و یا بازیابی کنید.
  کاربران فیس بوک، قادر به دیدن تایم لاین (Timeline) شما نیستند.
  کسی نمی‌تواند شما را جستجو کند.
  فیسبوک (Facebook) اطلاعات شما را ذخیره می‌کند.
  Delete و پاک کردن اکانتتان بسیار جدی تر است و به این معناست که:

   شما دیگر دسترسی به اطلاعات شخصیتان گذشته ندارید.
  تمامی پیام‌های ارسال شده‌ پاک خواهند شد.
   

  آموزش ویدیویی حذف اکانت فیس بوک
  نمایشگر ویدیو

  00:00
  01:53


  آموزش تصویری حذف اکانت فیس بوک
  مرحله 1) ابتدا لینک حذف اکانت فیسبوک را از طریق یکی از مرورگر‌های کامپیوتر و یا موبایلتان باز کنید.

  نکته: برای طی کردن این مراحل باید به فیلتر شکن دسترسی داشته باشید.

  حذف اکانت فیسبوک

  مرحله 2) در این قسمت ایمیل و پسورد خود را وارد کرده و گزینه‌ی Log in را بزنید.

  نکته: اگر پسورد خود را به یاد نمی‌آورید و یا نمی‌توانید وارد اکانت خود شوید، به بخش بازیابی و ریکاوری پسورد در انتهای مقاله مراجعه کنید.

  حذف اکانت فیسبوک

  مرحله 3) پس از نشان دادن این صفحه، گزینه‌ی Delete Account را بزنید.

  نکته: در این قسمت شما می‌توانید با باز کردن لینک Download a copy of your information، از اطلاعات زیر بکاپ بگیرید.

  پست‌هایی که به اشتراک گزاشته‌اید.
  عکس و فیلم‌هایی که آپلود کرده‌اید.
  کامنت‌هایی که گزاشته‌اید.
  پست‌هایی که لایک کرده‌اید.
  دوستانی که با آن‌ها در ارتباط بوده‌اید.
  پیام‌هایی که ارسال کرده‌اید.
  اطلاعات پروفایلتان

  نازنین بازدید : 38 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  دانلود برنامه اسنپ چت برای اندروید که امروز در سایت ایزی پی سی در خدمت شما هستیم یکی از پر طرفدارترین و محبوبترین برنامه های تلفن همراه در زمینه عکس گرفتن و ویرایش و اشتراک عکس می باشد. با دانلود برنامه اسنپ چت برای سامسونگ یا هر گوشی اندرویدی خود می توانید تصاویری با جلوه های خلاقانه و زیبا بسازید. نصب اسنپ چت و استفاده از آن بسیار ساده و راحت می باشد و شما با چند کلیک ساده بعد از دانلود آن را نصب می نمایید و از آن به راحتی استفاده خواهید کرد.

  https://today-news.ir/دانلود-برنامه-اسناب-چات/

  yektanet-logo-sign
  تبلیغ
  دلت هیجان میخواد؟ همین حالا بازی کن!
  دلت هیجان میخواد؟ همین حالا بازی کن!

  مشاهده
  دانلود اسنپ چت برای اندروید و ایفون  و علت بالا بودن نصب اسنپ برای سامسونگ و …
  دانلود اسنپ چت بسیار بین کاربران ایرانی و خارجی و همچنین سلبریتی ها طرفدار دارد. شما می توانید سلبریتی های مختلف را در snapchat یافته و تصاویر آن ها را مشاهده نمایید. فیلتر های این برنامه در طول زمان تغییر می نمایند و روز به روز فیلتر های جذاب تر و زیبا تر به آن ها اضافه می شود. این filter ها معمولا بر اساس بازخورد کاربران تغییر می نمایند. سازندگان برنامه اسنپ چت فارسی به درخواست های کاربران خود بسیار اهمیت می دهند تا همیشه از این برنامه راضی بمانند.

  اگر شما هم تلفن همراه هوشمندی در اختیار دارید و مانند اکثر افراد به دنبال خلق تصاویر زیبا هستید قطعا از دانلود اسنپ چت برای سامسونگ و اندروید بسیار استقبال خواهید کرد. اپلیکیشن ها و نرم افزار های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارند که snapchat در بین آن ها حرف اول را می زند. همانطور که قطعا متوجه این موضوع شده اید بسیاری از نرم افزار ها مانند تلگرام ، اینستاگرام و … فیلتر هایی بسیار شبیه این برنامه در خود جای داده اند که هیچکدام کیفیت دانلود برنامه اسنپ چت برای اندروید را نداشته و تنها از این اپلیکیشن کپی کرده اند.

  نصب برنامه اسنپ چت
  دانلود اسنپ چت و مزایای آن
  این روز ها در شبکه های اجتماعی نظیر نصب اینستاگرام بسیار شاهد تصاویر خلق شده توسط برنامه snapchat هستیم که قدرت نفوذ آن در بین کاربران نشانگر میزان محبوبیت و میزان کاربردی بودن آن می باشد. اسنپ چت Editor است که با دانلود و نصب اسنپ چت از گوگل پلی و یا سایت ایزی پی سی عکس های بسیار زیبا بگیرید، آن ها را در گوشی تلفن همراه خود ذخیره کنید و با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.اگر از طرفداران برنامه های مربوط به عکاسی و یا به دنبال شبکه اجتماعی خاص با قابلیت چت (که در ان حریم شخصی بیش از هر جای دیگری رعایت میشود) علاقه مند هستید دانلود برنامه اسنپ چت رایگان برای اندروید را از قلم نندازید و از ان لذت ببرید.

  با دانلود اسنپ چت فارسی که همین اسنپ چت اصلی بوده و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می نواید و نصب آن بر روی تلفن همراه خود تصاویرتان بسیار متفاوت تر از گذشته خواهد بود. قابلیت های زیادی در دانلود برنامه Snapchat 2020 برای اندروید که ورژن آخر آن می باشد به این اپلیکیشن و یا نرم افزار موبایلی اضافه شده است که اکثر کاربران را متحیر کرده است.

  دانلود برنامه اسنپ چت برای اندروید ، snapchat
  دانلود اسنپ چت برای سامسونگ و سایر گوشی های اندرویدی
  علاوه بر تمام این ویژگی هایی که برای برنامه Snapchat ذکر شد این اپلیکیشن محبوب سعی کرده است تا با دانلود اسنپ چت فارسی بتوانید محیطی امن را برای کاربران خود فراهم کند. شما می توانید از محیط زیبای این برنامه برای چت با دوستانتان استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که هر زمان که خواستید می توانید چت های خود را هم از گوشی خودتان و هم از گوشی دوستتان پاک کنید! علاوه بر این می توانیذ مطمئن باشید که از چت های شما اسکیرین شات گرفته نشده است و اگر با هر برنامه ای از چت های شما اسکیرین شات گرفته شده باشد این برنامه به شما اعلام خواهد کرد. دانلود برنامه اسنپ برای اندروید بسیار محبوب است سایت ایزی پی سی به شما این برنامه را پیشنهاد می کند.

  تقریبا می توان گفت تمام کاربران این روز ها از دانلود برنامه اسنپ چت برای اندروید استفاده می نمایند و بسیار از آن راضی هستند. استفاده از این اپلیکیشن علاوه بر راحت بودن بسیار لذت بخش است و مدت ها می تواند شما را سرگرم نماید

  نازنین بازدید : 47 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  درمقاله قبل ساخت اکانت توییتر را برای شما دوستان عزیز شرح دادیم و برای بالا بردن امنیت توییتر روش فعال کردن تایید دو مرحله ای توییتر را برای شما دوستان عزیز توضیح دادیم اما ممکن است شما به هر دلیلی بخواهید حذف اکانت توییتر را انجام دهید . شاید این سوال برای بسیاری از شما پیش بیاید که چجوری اکانت توییتر رو حذف کنم ؟ در مقاله امروز گروه مشاوره هیواتک قصد داریم در خصوص طریقه حذف توییتر و حذف اکانت توییتر با گوشی برای شما دوستان عزیز صحبت کنیم . همچنین مطالعه مقاله های دیلیت اکانت اینستاگرام ، دیلیت اکانت واتس آپ ، حذف اکانت تلگرام را به شما دوستان عزیز توصیه می کنیم .

  حذف اکانت توییتر
  در این بخش می خواهیم نحوه حذف اکانت توییتر را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم ، برای حذف اکانت توییتر مراحل زیر را انجام دهید :
  - از طریق کامپیوتر وارد سایت توییتر شوید . و یا روی لینک www.twitter.com کلیک کنید .


  نکته : توجه داشته باشید که برای ورود به سایت توییتر باید از نرم افزار های تغییر آی پی استفاده کنید .


  - سپس وارد اکانت توییتر خود شوید .
  - برای ورود به تنظیمات توییتر ، در صفحه اصلی توییتر روی آیکون پروفایل خود ، مانند تصویر ، کلیک کنید .

   

  - در منو باز شده روی گزینه settings and privacy کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات شوید .

   

  - برای حذف اکانت توییتر خود باید به دنبال گزینه deactivate your account بگردید . این گزینه در پایین صفحه تنظیمات قرار دارد . روی deactivate your account کلیک کنید .

   

  - اکنون صفحه ای برای شما باز می شود که در آن توضیحاتی در مورد حذف اکانت توییتر داده شده است ، درواقع توییتر می خواهد مطمئن شود که شما می خواهید حذف اکانت توییتر برای همیشه را انجام دهید . توضیحاتی که در این صفحه برای دی اکتیو توییتر نوشته شده است به شرح ذیل است :

   


   
  • توییتر فقط به مدت 30روز بعد از دیلیت اکانت توییتر اطلاعات شما را نگه داری می کند و بعد از یک ماه حذف اکانت توییتر کامل شما انجام می شود .
  • در این 30 روز در صورتی که از حذف اکانت توییتر خود منصرف شدید می توانید آن را بازیابی کنید .
  • در صورتی که برای تغییر نام کاربری یا URL توییتر می خواهید دیلیت اکانت توییتر را انجام دهید بهتر است از طریق تنظیمات این کار را انجام دهید نیازی به حذف اکانت توییتر نیست .
  • در صورتی که می خواهید از نام کاربری و آدرس ایمیل توییتر خود در اکانت دیگر توییتر استفاده کنید حتما قبل از حذف اکانت توییتر آن ها را تغییر دهید . در خاطر داشته باشید که تا قبل از 30 روز نمی توانید از نام کاربری و ایمیل خود در اکانت دیگری استفاده کنید .
  • حساب کاربری شما بعد از حذف اکانت توییتر پاک می شود اما ممکن است چند روز بعد از دیلیت اکانت توییتر بعضی از مطالب شما در توییتر قابل مشاهده باشد .
  • توییتر هیچ گونه کنترل و مسئولیتی در مقابل مطالب نمایش داده شده توسط موتور های جست و جو مانند گوگل ندارد .

   

  - پس از مطالعه اطلاعات نمایش داده شده در مورد دی اکتیو توییتر روی گزینه Deactivate کلیک کنید .
  - در مرحله آخر حذف اکانت توییتر برای همیشه باید پسورد توییتر خود را وارد کنید و سپس روی گزینه deactivate account کلیک کنید .

   

  - حذف اکانت توییتر شما با موفقیت انجام شد .

  نازنین بازدید : 36 شنبه 11 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  ابریشم دورو یکی از صنایع دستی هنرمندان ترکمن در خراسان شمالی است که در روستای داویدوک در بوزنورد بافته می شود.

  علاقه گردشگران خارجی به صنایع دستی ترکمن
  جاذبه های این هنر زیبا باعث شده است که گردشگران خارجی برای دیدن و خرید این صنایع دستی استان به این منطقه سفر کنند.

  و با استفاده از طرحها و طرحها و ذهنیت خلاقانه خود ، کاملاً فرشهای ابریشمی می بافند.

  فرش دوتایی
  نحوه بافت فرش دونفره
  فرش ترکمن دوتایی خراسان شمالی که بیشتر محصولات آن در روستای دیدوخ بافته می شود ، یکی از صنایع دستی بی نظیر این استان است. از اوج هنر و ظرافت فرش های ترکمن در فرش های دوتایی استفاده می شود که از نظر تکنیک ، الگوها و نقش ها ، ترکیب و رنگ بی نظیر هستند.

  طبق آمار ، این روستا سالانه حدود 2000 متر مربع فرش دوبل می بافد که هرگز در دست بافندگان باقی نمی ماند و بسیاری از مشتریان منتظر پایان بافت و خرید آن هستند. با مرکز روستای دویدوه 400 فرش ابریشم مضاعف در استان وجود دارد.

  و اکنون 80٪ فرشهای دوتایی استان به خارج از کشور و اغلب به کشورهای اروپایی ، ژاپن و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.

  دویدوخ علیا روستایی در منطقه رازوجرگلان در شهر بجنورد در استان ایران ، خراسان شمالی است.

  منبع:
  https://carpetm.ir/فیلم-آموزش-چله-کشی-و-بافت-فرش-دو-رو/

  نازنین بازدید : 41 پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  طراحی سایت توسط اولین و با سابقه ترین شرکت طراحی سایت در ایران
  شما به کیوی سایت اولین سایت خدمات طراحی سایت ایران وارد شده اید. کیوی سایت با بیش از دو دهه سابقه فعالیت، خدمات نوین طراحی سایت را در ایران ارائه می کند. ما می کوشیم بهترین مشاوره را بصورت تلفنی برای شما داشته باشیم. با تماس با خط ویژه کیوی سایت می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید، همچنین میتوانید بصورت تلفنی جهت حضور در شرکت و مشاوره حضوری با ما در تماس باشید. در صورت تماس و ارتباط از طریق ایمیل نیز میتوانید از طریق قسمت ثبت درخواست توضیحات لازم را در مورد پروژه خود به ما اعلام کنید.
  نمونه کارهای طراحی سایت
  ثبت درخواست

  بهترین شرکت طراحی سایت در تهران

  طراحی وب سایت
  Web Design
  در این قسمت می توانید آخرین نمونه کارهای شرکت کیوی سایت را در زمینه طراحی سایت ببینید. ضمنا در صورتی که نمونه کارها تنوع زیادی داشت و بررسی تمامی آنها از فرصت و حوصله شما خارج بود می توانید از طریق قسمت ارسال درخواست یک درخواست مشاوره ثبت نمایید.
  مشاهده نمونه کارها

  سئو و بهینه‌سازی سایت
  Seo and Website Optimization
  در این قسمت می توانید آخرین نمونه کارهای شرکت کیوی سایت را در زمینه سئو ببینید. ضمنا در صورتی که نمونه کارها تنوع زیادی داشت و بررسی تمامی آنها از فرصت و حوصله شما خارج بود می توانید از طریق قسمت ارسال درخواست یک درخواست مشاوره ثبت نمایید.
  مشاهده نمونه کارهای بهینه‌سازی

  دیجیتال مارکتینگ
  Digital Marketing
  در این قسمت می توانید آخرین نمونه کارهای شرکت کیوی سایت را در زمینه دیجیتال مارکتینگ ببینید. ضمنا در صورتی که نمونه کارها تنوع زیادی داشت و بررسی تمامی آنها از فرصت و حوصله شما خارج بود می توانید از طریق قسمت ارسال درخواست یک درخواست مشاوره ثبت نمایید.
  مشاهده پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ
  کیوی سایت

  دیجیتال مارکتینگ
  استخدام طراح سایت
  طراحی پورتال سازمانی
  تعرفه طراحی سایت
  دی ان ان
  اینماد
  سئوی اینستاگرام
  تولید محتوا
  طراحی سایت شرکتی
  بهینه سازی سایت
  طراحی سایت فروشگاهی
  پشتیبانی سایت


  کیوی سایت قدیمی ترین و بزرگترین مجموعه طراحی وب سایت حرفه ای در تهران و ایران با تیمی کاملا متخصص و حرفه ای در زمینه های طراحی و ساخت سایت با تعرفه ها و زمینه های متنوع مثل طراحی وب سایت شرکتی،طراحی وب سایت شخصی،طراحی سایت عکاسی،طراحی سایت علمی،طراحی سایت صرافی،ساخت سایت های پرتال و طراحی سایت تبلیغاتی و دارای بیش از 500 نمونه کار با قیمت مناسب در طراحی و داشتن پلن های پایه تا حرفه ای کیوی سایت را به برترین گروه تبدیل نموده است. مشاوره رایگان برای طراحی سایت حرفه ای در تهران با امکانات یک سایت استاندارد با قیمت مناسب همراه با خدمات بهینه سازی و سئو که سایت و کسب و کار شما را در صفحه اول گوگل با کلمات پیشنهادی شما نمایان میکند تخصص کیوی سایت می باشد. گروه طراحی سایت کیوی سایت افتخار میکند که طراح و پشتیبان سایت اتحادیه فناوران و خانواده بزرگ طراحان وب تهران می باشد ، ما همواره تلاش میکنیم برای ایرانی بهتر و برتر .

  شرکت طراحی سایت
  اگر شما می‌خواهید یک وب سایت قدرتمند ایجاد کنید که بتوانید با استفاده از آن خدمات، محصول یا هر چیز دیگری را به صفحه اول گوگل بیاورید، باید تمام اصول فنی و ظاهری طراحی یک وب سایت و سئو را رعایت کنید . طراحی سایت، استفاده از سئو و تکنیک‌های آن در وب سایت نیاز به دانش ویژه‌ای دارد از این‌رو بهتر است طراحی وب سایت، افزایش رتبه و بهینه‌سازی آن را به یک تیم متخصص بسپارید.

  یک شرکت طراحی سایت حرفه ای می تواند خدمات طراحی سایت با موضوعات مختلف برای انواع سازمان یا شرکت‌های دیگر ارائه ‌دهد و باید در تمام زمینه‌های تجاری آماده ارائه خدمات باشد زیرا همانطور که می‌دانید طراحی سایت اولین مرحله ورود به تجارت آنلاین است.

  برای انتخاب بهترین و قدیمی ترین شرکت طراحی سایت معمولا شما قبل از هر چیز در اینترنت جستجو می‌کنید تا گوگل با رعایت قوانین که هر کدام از این شرکت‌ها رعایت کردن می‌توانند رتبه بندی شوند. شما حتما برای یافتن بهترین چیز دنبال آن فقط در صفحه اول بلکه رتبه اول می‌گردید به همین دلیل شرکت‌های طراحی سایت برای ارائه خدمات خود به مشتریان باید تلاش کنند طبق استاندارد گوگل رتبه سایت خود را بالا ببرند. و هرچقدر نمونه کارهای بهتری تولید شده باشد از دید مشتری این شرکت در کار خود حرفه ای است .

  نازنین بازدید : 46 پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  میکروفون یقه ای
  میکروفن یقه ای چیست؟
  میکروفون ها ابزاری برای افزایش صدا هستند. میکروفون‌ها انواع زیادی دارند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند، از جمله میکروفون دینامیک، خازنی، یو اس بی، روبانی و یقه‌ای. میکروفون‌های یقه ای سه بخش اصلی شامل میکروفون، فرستنده و گیرنده دارند و به خاطر عدم وجود کابل‌های اضافه، به سرعت توانسته‌اند جایگاهی برتر در میان پرفروش‌ترین انواع میکروفون داشته باشند.
  شاید خرید میکروفن یقه ای، این روزها دغدغه خیلی از ما باشد. ما اینجا در فروشگاه ساریپان، تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا گلچین بهترین میکروفون های یقه ای از بهترین برندها را در اینجا به فروش برسانیم. شما در فروشگاه ساریپان به عوان یکی از اولین مراجع خرید تجهیزات صوتی در ایران، می‌توانید نقد و بررسی انواع میکروفون های یقه ای را ببینید و با توجه به بودجه و نیازتان نسبت به خرید هوشمندانه آن‌ها اقدام کنید. خرید میکروفون یقه ای انواع میکروفون های یقه ای
  میکروفون های یقه ای به دو نوع با سیم و بی سیم تقسیم بندی می‌شوند.

  میکروفون یقه ای بی سیم
  میکروفن بیسیم یقه ای به آن میکروفون یقه ای وایرلس یا بلوتوثی هم می‌گویند، مزایای زیادی دارد. برای مثال اگر اجرای صحنه‌ای داشته باشید، می‌توانید بدون استفاده از کابل‌های مزاحم، اجرای خود را انجام دهید و حرکت آزادانه بر روی صحنه داشته باشید. از دیگر مزایای میکروفن بیسیم یقه ای می‌توان به راه‌اندازی سریع آن اشاره کرد. خیلی‌ها به اشتباه به این نوع از میکروفن، میکروفن یقه ای بلوتوثی می‌گویند، در حالی که ما چیزی به نام میکروفون یقه ای بلوتوثی نداریم.

  میکروفون یقه ای باسیم
  این نوع میکروفون نیز به لپ تاپ، تبلت، کارت صدا، گوشی تلفن همراه، دوربین فیلمبرداری و عکاسی و … متصل می‌شوند و این یکی از مهمترین مزایای این محصول محسوب می‌شود. عدم نیاز به مسئول ضبط صدا یا نگهدارنده بوم نیز یکی دیگر از دلایل انتخاب و خرید میکروفون یقه ای برای حرفه‌ای هاست. میکروفن یقه ای باسیم مناسب زمان‌هایی است که شما در محیط‌های بسته مانند استودیو، منزل و یا اتاق کار خود قرار دارید و میکروفون بیسیم یقه ای مناسب زمان‌هایی است که می‌خواهید در فضای باز یا مکان‌هایی مانند سالن‌های آمفی تئاتر و سالن همایش سخنرانی کنید.

  همچنین می‌توانید برای بسیاری از کارهایتان از میکروفن هدمیک نیز استفاده کنید. در واقع از آنجایی که هدمیک ها به لباس نمی‌خورند و صدای خش خش نمی‌دهند، می‌توانند بسیار مفید باشند.

  قیمت میکروفون یقه ای
  اگر به دنبال میکروفن یقه ای ارزان قیمت هستید، می‌توانید از برندهایی مانند جاسکو، دی اند دی، چیرمن و زیکو، محصول خود را انتخاب و خریداری نمایید. قیمت میکروفن یقه ای به مسائل مختلفی مانند برند تولید کننده، کشور تولید کننده و … بستگی دارد. البته به این نکته نیز توجه کنید که در میان میکروفن های یقه ای ارزان قیمت نیز می‌توانید محصولات خوب و متنوعی پیدا کنید. خوشبختانه قیمت میکروفون یقه ای بسیاری از برندها را می‌توان در رده قیمت خوب و متوسط طبقه‌بندی کرد.

  کاربردهای میکروفون های یقه ای
  از میکروفون های بی سیم یقه ای می‌توان در ضبط صدا برای ویدئوهای آموزشی، اجراهای زنده روی صحنه، مصاحبه در خیابان و ضبط پادکست استفاده کنید. بنابراین سخنرانان، مجری‌ها، خواننده‌ها در کنسرت و جشن‌ها می‌تواننداز این محصول بهره‌مند شوند. اگر می‌خواهید یوتیوبر شدن را امتحان کنید یا پادکست‌های آموزشی خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و از این طریق، کسب درآمد کنید، خرید میکروفون یقه ای خوب، کمک بسیار زیادی به شما می‌کند.

  بهترین برند میکروفون یقه ای حرفه ای چیست؟
  برندهای مختلفی هستند که میکروفون های یقه ای حرفه ای تولید می‌کنند که از میان آن‌ها می‌توان به برند خوشنام شور، سنهایزر و بویا اشاره کرد. در واقع تمامی متخصصان تجهیزات صوتی، این برندها را به عنوان یکی از معتبرترین برندها می‌شناسند.

  میکروفون یقه ای زیکو، کامیکا، چیرمن، جاسکو، سامسونگ، آهوجا، اکوچنگ و دایناپرو از دیگر میکروفون‌های شناخته شده برندهای معتبر جهانی در حوزه صوت محسوب می‌شوند که می‌توانید آن‌ها رادر داخل همین صفحه سفارش داده و تهیه کنید. فراموش نکنید که بهترین مارک میکروفن یقه ای را می‌توانید از ساریپان تهیه کنید، کافیست برای مشاوره خرید و خرید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

  خرید میکروفون یقه ای
  برای خرید میکروفن یقه ای باید به چه نکاتی توجه داشت؟ بسته به نوع فعالیتی که دارید، می‌توانید اقدام به خرید میکروفون یقه ای حرفه ای‌ برای خودتان کنید. برای مثال اگر می‌خواهید پادکست ضبط کنید، میکروفون های یقه ای برای گوشی و میکروفون های یقه ای اندروید می‌تواند برای شما مناسب باشد.

  برای ضبط ویدئوهای آموزشی نیز، خرید میکروفون های یقه ای لپ تاپ و کامپیوتر به شما توصیه می‌شود. برای مصاحبه‌های صوتی و رادیویی خیابانی، می‌توانید اقدام به خرید میکروفون یقه ای خبرنگاری یا میکروفون یقه ای برای رکوردر کنید.

  میکروفون یقه ای برای دوربین نیز می‌تواند برای مصاحبه های ویدئویی و ضبط ویدئوهای آموزشی حرفه‌ای کمک زیادی به شما کند. قیمت از دیگر مواردی است که برای بسیاری از خریداران اهمیت دارد، به همین دلیل شما می‌توانید با مرتب سازی نتایج در همین صفحه میکروفون یقه ای ارزان قیمت نیز پیدا کنید.

  نازنین بازدید : 52 پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  انواع روفرشی و مدل هایش
  این محصول نه تنها رواندازی برای قالی های پهن شده در منازل است بلکه چون سبک و قابل حمل می باشد به عنوان زیراندازی برای گردش و سفر نیز استفاده می شود.

  روفرشی کلاسیک، روفرشی مدرن و روفرشی مدرن ابریشمی و ترک کشدار از مهم ترین مدل های این محصول است که با طرح ها و رنگ های مختلف روانه بازار ها می شود.

  مدل کلاسیک در طرح های خشتی، افشانه و ترنج تولید می شود که نسبت به بقیه ضخامت کمتری دارد و مناسب سفر است، مدل مدرن برای منازلی که با دکوراسیون مدرن چیده شده مناسب است که عموما با الیاف مخمل تولید می شود. روفرشی جدید

  مدل مدرن ابریشمی هم از ابریشم که بسیار لطیف است بافته می شود که قیمتش هم نسبت به بقیه بیشتر است و مدل ترک کشدار هم روفرشی است که دور تا دورش را با کش کار کرده اند که به راحتی می تواند کناره های قالی را در خود جای دهد.

  بیشتر تولیدات این محصول از جنس پشم، کتان و پنبه می باشد، اما به تازگی روفرشی های مخمل و دوشانل نیز به بازار آمده است که هم لطافت بیشتری دارد و هم زیبایی خیره کننده ای دارد.

  روفرشی ها عموما در سایزهای سه متری، شش متری، نه متری و دوازده متری در بازار یافت می شود، روفرشی مخمل از یک رو نخ و یک رو مخمل بافته شده است که ضخامت بالایی هم دارد و روفرشی دوشانل دو رو مخمل می باشد.

  روفرشی سه بعدی چیست ؟
  روفرشی سه بعدی جزو جدیترین مدل های روفرشی می باشد که به دلیل ظاهر و طرح های جالب اش توانسته اخیرا نظر خریداران را به خودش جلب کند .

  همانطور که گفتیم روفرشی ها از نظر جنسی و سبکی مدل های مختلفی دارند و شامل روفرشی کلاسیک ، ابریشمی ، ترک و مدرن هستند  که روفرشی های سه بعدی نیز جزو روفرشی های مدرن هست و در چند جنس نظیر مخمل ، ابریشم و… در انواع اندازه های ۴ ، ۶ ، ۹ و ۱۲ متری تولید می‌شود.

  روفرشی های سه بعدی به دلیل اینکه مدرن هستند و سبک آن ها بسیار زیبا و لوکس می باشد ، می توان آن ها را با آسودگی خاطر برای هر مکانی استفاده کرد و حتی روفرشی ۹ متری سه بعدی را به دلیل اینکه اصولا ابعاد استاندارد و مناسبی برای پذیرایی ها دارد می شود به تنهایی به عنوان فرش اصلی از آن بهره برد ، روفرشی سه بعدی به دلیل اینکه مدرن هستند بدین معنا نیست که نمی توان در دکوراسیون های سنتی و کلاسیک استفاده کرد زیرا که  در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شوند و می توان آن ها را با توجه به مدل و طرح هایشان با انواع سبک های دکوراسیون ست کرد و به دلیل اینکه تنوع خوبی دارند و سه بعدی نیز می باشند برای بچه ها نیز بسیار جذاب هستند و گزینه ی خیلی خوبی برای استفاده در اتاق خواب کودکان و نوجوانان می باشد .

  نازنین بازدید : 39 پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

  آیا وب سایت شما با خطای ‘ Elementor stuck on loading screen’ مواجه شده است؟ اگر جواب شما مثبت است، ما در  زمینه  رفع مشکل لودینگ در المنتور به شما کمک می کنیم تا آن را حل کنید.

  آموزش رفع خطای لودینگ در المنتور بسیاری از کاربران المنتور با این مشکل مواجه می شوند و بعضی اوقات به سادگی با یک بار بستن و باز کردن مشکل حل می شود. اما رفع این مسئله گاهی اوقات می تواند مشکل ساز باشد. زیرا دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود در وب سایت شما این خطا به وجود آید.

  در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه مشکل المنتور را در بارگیری صفحه حل کنید. از آن جا که دلایل مختلفی برای مواجه شدن با این خطا وجود دارد، ما تمام  راه حل های مختلف رفع مشکل لودینگ در المنتور را معرفی می کنیم.

  خطای ‘ Elementor stuck on loading screen’ به چه معناست؟
  عوامل زیادی وجود دارد که باعث خطای ‘ Elementor stuck on loading screen’ می شود و بسیاری از مبتدیان نمی دانند با چه نوع خطایی روبرو هستند.

  اگر المنتور شما در صفحه بارگیری گیر کرده باشد، می تواند به دلیل یکی از این سه مشکل باشد:

  ویرایشگر در حال بارگیری بی پایان است
  این رایج ترین خطای بارگیری Elementor است. با این خطا ، ویرایشگر المنتور فارسی را مشاهده می کنید که به صورت بی پایان بارگیری می شود، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

  رفع مشکل لودینگ در المنتور

  این مسئله بیشتر به دلیل مشکلات عدم سازگاری افزونه المنتور با سایر افزونه ها و یا قالب شما است.

  شما می تواند افزونه هایی که تازه نصب کرده اید را غیر فعال کنید تا متوجه شوید کدام افزونه تداخل دارد و درصورتی که با غیر فعال کردن افزونه ها به نتیجه ای نرسیدید می توانید قالب اصلی خود را عوض کنید.

  ویرایشگر یک صفحه سفید خالی را بارگیری می کند
  نوع دیگر خطای بارگیری با المنتور این است که ویرایشگر یک صفحه سفید خالی را بارگیری می کند. این خطا به احتمال زیاد به دلیل تداخل افزونه ها با المنتور ایجاد می شود.

  همچنین خطای صفحه سفید خالی در المنتور می تواند به دلیل مشکلات حافظه سرور شما ایجاد شود.

  صفحه ویجت بارگیری نمی شود
  این نوع خطای بارگیری، یک خطای جدید است و باعث می شود که بارگیری پانل عناصر المنتور به درستی صورت نگیرید. یا پانل ویجت کاملاً خاکستری است یا مانند تصویر زیر به طور مداوم بارگیری می شود:

  به احتمال زیاد این مشکل نیز مربوط به تداخل با افزونه های دیگر است.

  9 روش برای رفع مشکل لودینگ در المنتور
  مهم ترین دلیلی که باعث می شود المنتور در صفحه بارگیری گیر کند، به دلیل درگیری با سایر افزونه ها ایجاد می شود.

  مقالات مرتبط
  آموزش اضافه کردن فونت دلخواه به المنتور
  آموزش کار با المنتور
  اما ممکن است همیشه اینطور نباشد.

  در اینجا روش های مختلف برای حل این مشکلات وجود دارد:

  تداخل افزونه ها با المنتور را بررسی کنید
  از آنجا که این خطا های بارگیری به دلیل درگیری افزونه ها با المنتور ایجاد شده اند، بهتر است از این مرحله شروع کنید.

  برای رفع اشکال در این مسئله، تمام افزونه های نصب شده در وب سایت خود را بررسی کنید و ببینید آیا افزونه ای وجود دارد که به نظر شما می تواند باعث این مسئله شود یا خیر.

  اگر مدت زمان زیادی است که از افزونه المنتور استفاده می کنید، افزونه هایی را که اخیرا در وب سایت خود نصب کرده اید بررسی کنید.

  این افزونه ها را غیرفعال کنید و بررسی کنید که آیا خطا برطرف شده است یا خیر.

  مقالات مرتبط
  آموزش ساخت صفحه در المنتور
  آموزش ساخت هدر با المنتور با قابلیت کوچک شدن
  اگر با این کار نتوانستید افزونه مورد نظر را پیدا کنید، با استفاده از راهنمای عیب یابی افزونه می توانید تمام افزونه ها به جز المنتور را غیر فعال کنید تا مطمئن شوید که المنتور شما مشکل ندارد.

  اگر المنتور شما به درستی کار کرد، یکی یکی افزونه ها را فعال کنید و هر بار المنتور را بررسی کنید. اگر بعد از فعال کردن یک افزونه دوباره با مشکل بارگیری مواجه شدید، آن افزونه را برای همیشه غیر فعال کنید.

  اگر هنوز نتوانسته اید این مشکل را برطرف کنید، سایر راه حل های ارائه شده در زیر را امتحان کنید.

  نسخه PHP خود را بررسی کنید
  نسخه منسوخ شده PHP یا سروری با حافظه PHP محدود نیز می تواند باعث بروز مشکل لودینگ در المنتور  شود.

  سازنده صفحه المنتور با استفاده از PHP 7.0 یا بالاتر، برای تجربه بهترین عملکرد هنگام استفاده از ویرایشگر توصیه می شود.

  سازندگان افزونه المنتور همچنین حد مجاز حافظه را 128M یا بالاتر را توصیه می کنند.

  برای به روز رسانی نسخه PHP خود، می توانید به سادگی به پنل مدیریت میزبان وب خود بروید و PHP را به روز کنید یا می توانید برای این کار با مدیر وب سایت خود تماس بگیرید.

  اگر از نسخه به روز شده PHP استفاده می کنید و هنوز با این مشکل روبرو هستید، باید بررسی کنید که آیا حافظه PHP 128M است یا خیر.

  برای بررسی محدودیت حافظه، به داشبورد وردپرس خود بروید و به Elementor> System Info بروید .

  مشکل لودینگ در المنتور

  در این صفحه، محدودیت حافظه را در زیر اطلاعات ” WordPress Environment ” پیدا خواهید کرد. اگر حد حافظه زیر 128 مگابایت است، باید آن را افزایش دهید.

  برای این کار، باید فایل wp-config.php را ویرایش کنید. این پرونده در فهرست وردپرس شما قرار دارد.

  از طریق cPanel یا با استفاده از File Manager در وردپرس می توانید به پرونده wp-config.php دسترسی پیدا کنید.

  پرونده wp-config.php را باز کنید “/* That’s all, stop editing! Happy blogging. */”.

  کد زیر را درست بالای این خط اضافه کنید:

  define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘128M’);

  پرونده را ذخیره کرده و به صفحه اطلاعات سیستم المنتور برگردید تا بررسی کنید که آیا حافظه افزایش یافته است یا خیر

  اگر تغییرات با موفقیت به روز شد، ویرایشگر المنتور را باز کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر

  در صورت برطرف نشدن روش ها بعدی را امتحان کنید.

  تغییر روش بارگیری ویرایشگر
  المنتور گزینه ای برای تغییر روش بارگیری برای سازنده دارد. اطلاعات کافی در مورد نحوه کار آن وجود ندارد اما المنتور پیشنهاد می کند اگر در ویرایشگر مشکلی دارید روش را تغییر دهید.

  برای یافتن این گزینه، به داشبورد وردپرس خود بروید و به Elementor> Settings> Advanced بروید.

  برگه  Advanced، گزینه ای برای تغییر روش لودر ویرایشگر پیدا خواهید کرد. به صورت پیش فرض، این گزینه غیر فعال است.

  این گزینه را فعال کنید و بررسی کنید آیا ویرایشگر با موفقیت بارگیری می شود یا خیر؟

  از افزونه های المنتور با کد گذاری مناسب استفاده کنید
  بیشتر اوقات، مشکل “Elementor not loading” به دلیل افزونه های اضافی المنتور است. افزونه های زیادی برای المنتور وجود دارد و اگر از افزونه ای استفاده می کنید که به درستی کد گذاری نشده باشند، ممکن است با خطا هایی از این دست روبرو شوید.

  اگر افزونه المنتور را در وب سایت خود نصب کرده اید، سعی کنید آنها را غیرفعال و مجددا فعال کنید و بررسی کنید که آیا مشکل لودینگ در المنتور برطرف شده است یا خیر.

  اگر با این کار مشکل شما حل شد، پس از چنین افزونه هایی که کد گذاری یا به روز رسانی منظم ندارند، دوری کنید.

  افزودنی های مرورگر خود را بررسی کنید
  بسیاری از اوقات، مشکلی که باعث می شود Elementor در صفحه بارگیری گیر کند، در وب سایت شما نیست.

  این خطا میتواند مربوط به مرورگر شما باشد. اگر در وب سایت خود برنامه های افزودنی یا افزونه ای نصب کرده اید، آن ها را غیرفعال کنید و بررسی کنید که آیا رفع مشکل لودینگ در المنتور انجام شده است یا خیر. به دنبال برنامه های افزودنی باشید که اسکریپت ها را در مرورگر بارگیری نمی کند.

  شما می توانید  adblockers نصب شده در وب سایت خود را بررسی کنید.

  همچنین، مرورگر خود را تغییر دهید و بررسی کنید آیا المنتور به درستی در مرورگر دیگری بارگیری می شود یا خیر.

  RocketLoader را در Cloudflare خاموش کنید
  اگر از Cloudflare در وب سایت خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد RocketLoader را فعال کرده اید.

  و متاسفانه Elementor و RocketLoader با هم خوب کار نمی کنند.

  بسیاری از کاربران به سادگی با خاموش کردن RocketLoader در المنتور مسئله بارگزاری المنتور  را برطرف کردند.

  برای خاموش کردن RocketLoader، به Cloudflare بروید و RocketLoader را مانند تصویر زیر عمل کنید:

  نازنین بازدید : 44 سه شنبه 24 فروردین 1400 نظرات (0)

  احساسی که اکنون دارید یک “ناامیدی” است که گاهی اوقات می تواند با اندکی غم و عصبانیت همراه باشد. شما سخت روی اهداف و پروژه های خود کار می کنید ، اما به جایی نمی رسید و نمی دانید چرا. تنها چیزی که می دانید این است که ناامید شده اید و هرچه تلاش کنید به جایی نخواهید رسید. این مثل این است که به آب در هاون برخورد کنید و تنها احساسی که به شما دست می دهد چیزی جز ناامیدی نیست. همه این نکات برای شما آشنا به نظر می رسد ، مگر نه؟

   راه برای مقابله با نا امیدی

  اینجاست که همه می گویند “کمی آوردم” و دیگر کار نمی کنند. قبل از اینکه با چنین بن بستی روبرو شوید ، در اینجا هشت راه برای غلبه بر ناامیدی وجود دارد:

   

  ۱ از خود بپرسید ، “چه چیزی در این شرایط م worksثر است؟”

   

  حتی وقتی احساس کردید کاری از عهده شما بر نمی آید ، خوب فکر کنید و مطمئناً راهی برای کمک به خود خواهید یافت. خوب ، اینجا جای خوشحالی است. حالا چگونه می توانید از آن استفاده کنید و ارتقا دهید؟ با پرسیدن این س ،ال ، از دایره منفی گرایی به عنوان “واقعاً ناامیدکننده” فرار کرده اید و می توانید روی نکات مثبت تمرکز کنید. به این ترتیب راهی پیدا کرده اید که شما را به نتیجه می رساند و راهی برای خلاص شدن از ناامیدی ها به شما نشان می دهد. در همین حال ، روند تمرکز بر پیشرفت بسیار مهم است.

   

  ۲ کار خود را ذخیره کنید همه کارهایی که با موفقیت انجام می دهید را یادداشت کنید.

   

  اگر این کار را ماهانه انجام دهید ، می توانید ببینید که در یک ماه چقدر پیشرفت کرده اید. از میزان موفقیت خود شگفت زده خواهید شد. حتی اگر ببینید که لیست شما حاوی موارد زیادی نیست ، چشمان شما باز می شود و متوجه خواهید شد که شما بیشتر از کار بیهوده وقت یا انرژی صرف می کنید و باید توجه کنید. بیش از این جمع کنید. برای پیشرفت باید به جایی برسید که لیست شما پر از موارد مختلف باشد. با تهیه یک لیست می توانید به راحتی تشخیص دهید در کدام مناطق موثرتر بوده اید و در کدام مناطق کمی ضعیف هستید و به تلاش بیشتری نیاز دارید.

   

  ۳ روی تحقق رویاهایتان متمرکز شوید. هدف اصلی خود را در ذهن خود تجسم کنید.

   

  نتیجه مورد علاقه شما چیست؟ گاهی اوقات آنقدر در اطراف خود مشغول و مشغول حل تعارضات و مشکلات پیش پا افتاده هستیم که فراموش می کنیم هدف اصلی ما در زندگی چیست.

   

  تا جایی که می توانید سعی کنید با پرسیدن این سوال که “چرا این اتفاق افتاد؟” از آن بپرهیزید ، زیرا پرسیدن این سوال شما را در گذشته نگه می دارد و مانع پیشرفت شما می شود. این سوال شما را با هیچ راه حلی برای حل مشکل آشنا نمی کند.

   

  در اینجا دو سوال وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

   

  انتظار دارید چه اتفاق متفاوتی این بار رخ دهد؟

   

  برای رسیدن به این مرحله چه کاری باید انجام دهید؟

   

  ۴ “غرور” را کنار بگذارید و ساده سازی را تشویق کنید

   

  هنگام تلاش برای حل مسئله ، ممکن است آنقدر مشغول یافتن راه حل باشید که ناخواسته عوارض جانبی زیادی به آن اضافه کنید و تصور کنید که این موارد می توانند به شما کمک کنند. اگر در حال مرور وب سایت ها هستید ، مملو از تبلیغاتی مانند “راه های آسان ایجاد و مدیریت وب سایت” ، “روش های آسان کسب درآمد” و غیره است. وقت خود را. به این ترتیب ، تبلیغات فقط وقت شما را هدر می دهند و پول شما را می گیرند. آنها علاقه ای به موفقیت یا شکست شما ندارند.

  ۸ راه برای مقابله با نا امیدی

  مطمئناً ، بیشتر افراد وقتی از سرعت پایین کار خود خسته می شوند ، معمولاً به چنین مواردی روی می آورند و به تبلیغاتی مانند “این همان چیزی است که شما نیاز دارید” و “ما همه چیز را برای شما آسان کردیم” روی می آورند. اگر آینده نگر هستید ، به خوبی می توانید پیش بینی کنید که اگر به مدت ۶ ماه روی شغل فعلی خود تمرکز کنید ، از همه این پیشنهادات سود بیشتری خواهید برد. ما نمی خواهیم اینجا ذکر کنیم که اگر به این تبلیغات مراجعه نکنید ، پول خود را هدر نمی دهید و مبلغی را که باید برای این تبلیغات بپردازید جمع می کنید.

   

  ببینید چه چیزی در زندگی شما حرف اول را می زند و ابتدا آن را انجام دهید. هر چیزی که وقت و هزینه شما را هدر دهد و نتیجه ای نداشته باشد باید از برنامه زندگی شما حذف شود.

   

  ۵ راه حل همه کاره شما همیشه چندین انتخاب مختلف دارید.

  فقط روی روشهای مختلف تمرکز کنید و آنها را در ذهن خود مجسم کنید. به خود بگویید که لازم است برای مثال ، هشت راه حل مختلف برای مشکل فعلی خود پیدا کنم. فقط دانستن اینکه راه حل های مختلفی در پیش دارید به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید. با توجه به لیستی که تهیه کرده اید ، انتخاب های مختلفی داشته باشید و کارهای خود را در این برنامه دنبال کنید.

   

  ۶ عملی باشید

   

  وقتی ناامید می شوید ، معمولاً اشتیاق اصلی خود را از دست می دهید و دیگر حتی دیگر نمی خواهید به آن فکر کنید. مشکل دشوار است ، شما از آن ناامید شده اید و احساس می کنید که نمی توانید کار را به جایی برسانید. بنابراین هر چیزی که شما را از آن دور کند برای شما جالب تر به نظر می رسد. در چنین لحظه ای ، سعی دارید شغل اصلی خود را پنهان کنید. اما اگر اهداف از پیش تعیین شده ای دارید و راه درستی را برای خود انتخاب کرده اید ، عبور از این دست اندازهای کوچک نباید شما را آزار دهد.

   

  همانطور که توماس ادیسون گفت: “بسیاری از افرادی که شکست می خورند کسانی هستند که نمی دانند چقدر به اهدافشان نزدیک هستند.” اتفاق دیگری که می تواند رخ دهد این است که شما زمان زیادی را با نگرانی سپری می کنید. اضطراب یکی از بدترین راه های از دست دادن انرژی است و از حرکت به جلو جلوگیری می کند. تنها کاری که باید انجام دهید عملی بودن است. وقتی دوباره می توانید به جلو بروید ، آن وقت می فهمید که دیگر جای نگرانی نیست.

  نازنین بازدید : 49 سه شنبه 24 فروردین 1400 نظرات (0)

  روفرشی کلاسیک

  این کاور های  فرش دارای طرح های آجری ، اسپری ، الاستیک و ترنج بوده و برای خانه هایی با موضوع تزئینی کلاسیک مناسب است.

  تودوزی مدرن

  طرح این روفرشی‌ها مدرن، وینتیج یا ورساچه است که برای منازل مدرن خریداری می‌شوند.

  رو فرشی کش دار

  در این مدل برای جلوگیری از حرکت و لغزش و جمع شدن رو فرشی ، کش به دور آن کشیده می شود.

  رو فرشی کودک

  در این سبک رو فرشی می توان هر مدل کارتونی را برای اتاق کودک سفارش داد.

  اندازه های کاور فرش

  هنگام خرید یک کاور فرش مناسب برای خانه خود ، باید ببینید ابعاد فرش شما چیست و بر اساس آن رو فرشی جدیدی سفارش دهید.

  کاور فرش از کجا بخرم
  کاور فرش از کجا بخرم

  در بازار چه ابعادی از کاور فرش موجود است؟

   

  • 12 متر
  • 9 متر
  • 6 متر
  • 3 متر
  نازنین بازدید : 41 سه شنبه 24 فروردین 1400 نظرات (0)

  هر از گاهی شایعاتی در مورد سلامتی گوشت مرغ در بازار وجود دارد که موجی از نگرانی را در بین مردم ایجاد می کند. این س arال مطرح می شود که چگونه می توان گوشت سالم و ناسالم را از شکل ظاهری آن تشخیص داد؟

  خصوصیات مرغ سالم چیست؟

  معروف است که ایرانیان در فرهنگ غذایی خود انواع کباب ها را دارند. در این میان ، کباب مرغ از محبوبیت بیشتری برخوردار است ، زیرا در تهیه و تهیه کباب رنده شده مشکلی وجود ندارد. اما این تنها مصرف مرغ نیست. روش های مختلف طبخ مرغ آسان و خوشمزه است و برای بسیاری از افراد به غذایی روزانه و فوری تبدیل شده است. اما گاهی برخی مشکلات لذت خوردن این گوشت خوشمزه را کاهش می دهد.

  شایعات در مورد سلامت مرغ در بازار یا دهان به دهان در برخی از قسمت های گوشت مرغ سوالاتی است که پاسخ روشنی برای آنها وجود ندارد. یک متخصص تغذیه اطلاعات کافی در مورد سلامت مرغ و مشکلاتی که آن را تهدید می کند ، ارائه می دهد.

  هر از گاهی شایعاتی در مورد سلامتی گوشت مرغ در بازار وجود دارد که موجی از نگرانی را در بین مردم ایجاد می کند. این س arال مطرح می شود که چگونه می توان گوشت سالم و ناسالم را از شکل ظاهری آن تشخیص داد؟ در اصل این امکان وجود ندارد و تشخیص سلامتی مرغ با توجه به شکل ظاهری آن امکان پذیر نیست. تنها راه حل این است که هنگام خرید مرغ چند نکته را دنبال کنید:

  نکات مهم هنگام خرید مرغ

  مرغ را از مراکز معتبر و شناخته شده ببرید که مطمئن هستید یک کشتار سالم و سالم دارید.
  در صورت امکان سعی کنید مرغ بسته بندی خریداری کنید.
  در هنگام خرید مرغ به تاریخ تولید آن توجه کنید. اگر مرغ بیش از ۷۲ ساعت است از خرید آن خودداری کنید. این مرغ دیگر طبیعی و ارگانیک نیست.

  آیا به جوجه ها هورمون تزریق می شود؟

  چندین سال است که شایعه شده است که به برخی از مرغ های موجود در بازار هورمون تزریق می شود تا رشد بهتری داشته باشد. همچنین گفته می شود که مصرف این هورمون ها برای انسان مضر است و باعث بیماری می شود. واقعیت این است که با رشد جمعیت جهان ، تولید غذاهای طبیعی و ارگانیک عملاً غیرممکن است ، اما استفاده از هورمون ها از نظر منطقی توجیه پذیر نیست ، زیرا تولید هورمون ها در مقیاس بزرگ ، هزینه زیادی برای تولید کننده و مقرون به صرفه نیست بنابراین بعید است که وی کاری انجام دهد که هیچ توجیه مالی برای وی نداشته باشد. اکنون حتی اگر این هورمون به مرغ تزریق شود ، بازهم ضرری جدی برای مصرف کننده ندارد. زیرا هورمون ها نیمه عمر دارند.

  یعنی هورمون ها ماندگاری چند روزه دارند و تا زمان مصرف آنها تا حد زیادی تأثیر خود را از دست داده اند. مقدار باقیمانده توسط بدن جذب و دفع نمی شود.

  نکاتی برای خرید مرغ سالم

  مرغ در معرض چه آلودگی هایی است؟

  هیچ یک از مشکلات مطرح شده در گوشت مرغ به اندازه وجود آنتی بیوتیک برای سلامتی تهدید کننده نیست. اگر بدن به طور منظم مقدار زیادی آنتی بیوتیک دریافت کند ، میکروب ها به تدریج در برابر آنتی بیوتیک مقاوم می شوند. به همین دلیل برخی می گویند در گذشته اگر من آنتی بیوتیک مصرف می کردم ، بیماری من به سرعت بهبود می یافت ، اما اکنون این دارو دیگر همان تأثیر را بر من ندارد و به نظر می رسد اثر خود را از دست داده است! در چنین مواردی می توان گفت که میکروب ها به آنتی بیوتیک عادت کرده و با آنها نمی میرند.

  علاوه بر این ، مرغ یکی از حساس ترین ها به آلودگی است. شیگلا و سالمونلا انواع اصلی باکتری ها هستند که در صورت مصرف می توانند مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد کنند. از جمله اینکه ، فرد می تواند از اختلالات گوارشی مانند حالت تهوع و استفراغ رنج ببرد.

  آیا پای مرغ خوراکی است؟

  در بسیاری از کشورها ، خوردن پای مرغ بخشی از فرهنگ غذایی است و مردم علاقه زیادی به آن دارند زیرا پای مرغ منبع غنی پروتئین ، کلسیم و فسفر است. اما در جامعه ما هنوز مصرف این غذا آنطور که باید و شاید نیست. درعوض ، قلب و جگر مرغ پخته شده و به وفور در خانه ها و رستوران ها خورده می شود. در حالی که از نظر تغذیه ای ، خوردن قلب و جگر مرغ مفید نیست و توصیه می شود تا حد امکان از خوردن آنها خودداری کنید زیرا در صورت وجود عفونت ، کبد مرغ مرکز تجمع خواهد بود.

  با خون مرغ مرده چه کنیم؟

  در بعضی مواقع هنگام شستن یا پختن خون در بعضی از قسمتهای مرغ خون دیده می شود. این خون در واقع خون مردگان است که در اثر ضربه فیزیکی مرغ ایجاد می شود یا نوعی آلودگی است که فقط در بخشی از گوشت مرغ ایجاد شده است. مفید است بدانید که نه تنها می توان در مرغ خونریزی کرد ، بلکه در گوشت انواع پرندگان نیز خونریزی وجود دارد ، بنابراین جای نگرانی نیست.

  تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که قسمت خاصی از گوشت را که حاوی خون است بریده و دور بریزید. در این حالت نباید از آن غافل شد یا باید فقط با شستن راضی باشید ، زیرا خونریزی به هر دلیل طبیعی یا غیر طبیعی ایجاد نمی شود ، دوباره قابل خوردن نیست.

  آیا باید پوست مرغ را بگیرم؟

  بعضی از افراد عادت دارند که مرغ را با

  نکاتی برای خرید مرغ سالم

  اما اگر از ارگانیک بودن مرغ مطمئن نیستید ، بهتر است پوست را برداشته و قبل از پخت آن را دور بریزید. زیرا اگر مرغ مشکلی داشته باشد ، پوست آن در برابر آلودگی محافظت نمی شود. علاوه بر این ، پوست مرغ دارای چربی زیادی است و از قضا می تواند محل عفونت باشد.

  مصرف مکرر مرغ چه ضرری دارد؟

  مصرف انواع مواد غذایی یکی از اصول تغذیه سالم است. برخی افراد اغلب و به دلایل مختلف مرغ می خورند و از سایر منابع پروتئین خودداری می کنند. توصیه می شود حتی کسانی که مرغ را دوست دارند و ذائقه خوبی دارند ، هفته ای بیش از سه تا چهار برابر مرغ نخورند. منابع پروتئین کم نیستند. به عنوان مثال ، پروتئین موجود در پروتئین بیش از پروتئین مرغ است.

  حبوبات که روزگاری در غذاهای سنتی به وفور یافت می شد ، به دلیل مصرف غذاهای جدید دیگر زیاد مصرف نمی شوند. سویا هم پروتئین دارد و هم کلسترول خون را کاهش می دهد. وقتی غذاهای متنوعی وجود دارد ، بدن از همه این مواد مغذی که ساده تر و خوشمزه تر از مرغ هستند ، بهره مند می شود.

  تعداد صفحات : 3

  اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 118
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 16
 • بازدید امروز : 46
 • باردید دیروز : 19
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 46
 • بازدید ماه : 352
 • بازدید سال : 2,646
 • بازدید کلی : 10,626